Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bántó, ha az édesanyámat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántó, ha az édesanyámat megkérem, tanítsa már meg a barátnőmet főzni?

Figyelt kérdés

Szeptembern költöztünk össze, előtte mindenki a saját szüleivel élt.

Nekem anyukám a tipikus "tyúkanyó" típus, háztartásbeli, mióta az eszemet tudom. Nagyon szeret és jól is tud sütni, főzni, így mindig friss ebédre értünk haza apukámmal, volt folyamatosan valami sütemény, sós nasi stb. Ne értsetek félre, nem azt várom el a barátnőmtől, hogy akkor minden nap minimum három fogással várjon haza, nem ez hiányzik. Sőt, én nagyon jól elvagyok napközben úgy, hogy reggel órára menet veszek valamit a közelben lévő pékségből, ebédre beülök valahová barátokkal, csoporttársakkal egy ebédre, de a kedvenc helyeink a Wolton is ott vannak. Vagy főzni is tudok, az más kérdés, hogy sokszor időpazarlásnak érzem.

Barátnőm viszont a fejébe vette, hogy ő főz ránk és nagyon aranyos, értékelem is, de sokszor ehetetlen, amit készít. Vagy olcsó alapanyagokból dolgozik, esetleg sima zacskós ételt próbál "feljavítani". Engem meg az ilyenektől, hogy tésztás poralap, üveges szósz, ilyen olyan instant dolog, a hideg ráz. Vagy hogy az egyetlen fűszer, amit használ, az a bors (a són kívül).


Próbáltam már azt, hogy akkor főzzünk együtt, de ott is csak úgy jó szerinte, ahogy ő kitalálja. Felhoztam, hogy karácsonyra lehetne az egyik közös ajándékunk utazáson kívül az, hogy elmegyünk egy főzőkurzusra, "jó buli" alapon. Áhh nem, az pénzkidobás, ma már mindenről van fent videó is a receptek mellett... De a recepteknél is le van írva valami, ő azt kihagyja, mert hogy "jó lesz az anélkül is". Kb. mindent kidobok emiatt, aztán azt mondom neki, hogy megettem/barátok megették, amíg nem volt itthon. Szerintük amúgy én vagyok a hibás, mert ugyan miért változtatna, ha én azt mondom, finomakat főz és minden "elfogy". De megbántani sem akarom, meg tényleg értékelem, hogy ennyire próbálkozik. Az jutott eszembe, hogy édesanyámat kérném meg, párszor, amikor ott vagyunk, "fogja be" maga mellé a konyhába, hogy lássa a barátnőm, máshogy is lehet... Szerintetek ez jó ötlet lenne? Anyukámmal jól kijönnek amúgy, szeretik egymást.


(1,5 éve vagyunk együtt, nem tudom, lényeges-e)


2022. nov. 14. 16:59
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
65%

"Ehhez mondjuk az kellett, hogy nem nézett le, és nem utasított el alapból mindent, amit ő nem ismer."

Meg nem mellesleg az, hogy ne úgy induljon az egész, hogy másfél évet végighazudoztok...

2022. nov. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de mitől lenne "eleve szar" a példám? Attól, mert az átlag magyar azt sem tudja, honnan származik a carbonara, vagy hogy azt eszik, vagy isszák, még nem rossz a példa. :D


Nem is feltétlenül az otthoni ízek hiányoznak, mint írtam. Hanem tényleg az, hogy az adott étel finom, ehető legyen.

Nem nézem le a páromat egyáltalán, de most őszintén, szerinted egy ilyen tésztához tényleg több idő kell, mint fél óra?

( link: [link] )

2022. nov. 14. 18:34
 43/65 anonim ***** válasza:
80%
Ha a pároddal nem mered megbeszélni, a dolgot, innen se nagyon fog tudni segíteni senki.
2022. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
65%
Gaz mert ferfikent magamtol tanultam meg es amit tudok annak jo ize van ..
2022. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
100%

"Attól mert a kérdező elköltözött, még fordulhat bármivel a szüleihez."


De nem olyasmivel, amit a barátnőjével kellene megbeszélni! Vagy nálatok így megy? Elront valamit a másik, akkor szaladtok anyuhoz segítségért, hogy tegye helyre a partnert? Jó kis kapcsolat lehet... Érett emberek lehettek.

2022. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
74%
Nem, de te most úgy állítottad be, mintha a kérdezőnek le kéne szarnia a szüleit, és mindent egyedül megoldania! A leírása alapján egyébként nem is tudja megbeszélni a barátnőjével, mert az mindenen hisztizik!
2022. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon rosszul főztem én is, de a férjem nem panaszkodott, megette. Az igaz, hogy nem is dicsérte. Elmentünk anyóshoz ebédelni, az övét megdícsérte és mondta mit enne még szívesen. Itt már derengett, hogy vmi nem jó a kajámban. Aztán én kezdtem kérdezgetni anyóst, mit hogy kell csinálni és úgy kezdtem főzni, ahogy anyós. Sose dícsérd meg a kaját, ami nem ízlik, de ne is bántsd. Sose dobd ki a kaját! Ez legyen az ő dolga, mert neki is rossz, ha 2-3 napig kellene ennie, vagy látja, hogy “ valamiért” ott maradt. Aztán közlöd, hogy gyomorégésed van ezektől a mű cuccoktól. Ha felajánlod anyukád segítségét, akkor benne van a pakliban, hogy összeugrasztod őket! Ezt ugye te sem akarod.
2022. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
92%
Mi köze ehhez édesanyádnak?? Nem gyerekek vagytok már, rendezzétek egymás között!
2022. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
88%

"nem is tudja megbeszélni a barátnőjével, mert az mindenen hisztizik!"

Ez is csak az éretlenségének a jele...

2022. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
84%
+ t :)
2022. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!