Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá magam, hogy több házimunkát csináljak, mint a barátom?

Figyelt kérdés

Úgy nőttem fel, hogy anyukám minden házimunkát megcsinált, apum meg szinte mindent fizetett. Anyukám könnyű fizikai munkát végez 8 órában, van, hogy hétvégén is, apukám hétfőtől péntekig szellemi munkát, 8-9-10 órában mikor hogy neki ez nem fix. Háromszor annyit keres, mint anyum.


Amikor már ilyen huszonéves voltam engem nagyon idegesített ez a felállás és párszor vitatkoztam is velük. Ők meg azzal vágtak vissza, hogy egy jól kereső férfi nem csinál házimunkát és kész, csak ha meleg (???), találhatok olyat akivel megosztjuk de az szarul fog keresni, de ne így álljak hozzá mert magányos leszek.


Barátommal egy éve vagyunk együtt, együtt élünk. Én dolgotom hétfőtől péntekig 8 órában irodai munkát, ő még egyetemre jár, nem dolgozik, támogatják. Vizsgaidőszakban húzós, de szorgalmiban sok ideje van. Amikor összeköltöztünk rendetlenebb volt meg kevesebb házimunkát csinált, szóltam neki és javított ezen. Van, amit mindig ő csinál, van, amit mindig én, meg vannak közösek. De legtöbbször így is én szoktam, de gondolom én mint nő jobban látom, hogy mit kéne csinálni meg nagyobb igényem is van a rendre meg a tisztaságra. De nagyon bánt amit a szüleim mondtak nekem többször is és félek, hogy erre a sorsra jutok én is, hogy nekem kell mindent csinálni. Nagyon megmaradt bennem. Plusz a barátom már mondta többször, hogy számára szeretet kifejezés az, ha pl én megcsinálom neki a vacsorát, vagy kávét, én meg ha megkér ilyenekre miközben épp nagyon nincs kedvem megmozdulni mindig mondom, hogy magának is meg tudja csinálni. De most félretéve a háztartást nagyon sok mindent megtesz értem, támaszt nyújt, segít, boldoggá tesz, visz randizni stb. Anyagilag is kicsit többet ad bele de nem ő tart el, albit felezzük kaját is. Úgyhogy úgy gondolom, hogy mivel ő ennyire jó hozzám, neki meg jól esnek ilyenek hogy kávét csinálok neki vagy én vállalom el a mosogatást akkor szeretnék is ráállni erre, csak bennem van egy rossz érzés ilyenkor amiatt, amit az elején írtam.


Meg itt gyakorin is általában a két véglet van ebben a témában.

1.: Ne legyél csicska 50-50 legyen egy igazi férfi kiveszi a részét.

2.: Egy férfi ne asszonykodjon igenis szolgáld ki, főleg ha jobban is keres akkor neked ez a dolgod.


Tanácsok?


2023. jan. 29. 11:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Ez civilizacio elotti, rossz olvasni.
2023. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
52%
Ha annyira "jól" keres, miért nem vesztek fel háziszolgát, mint tették azt régen az arisztokraták?
2023. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
#2 Mármint apum? Hát mert anyum 200 ezres fizetésének a háromszorosa azért annyira nem sok.
2023. jan. 29. 11:27
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon egyszerű, nem csinálod.


jelen esetben a párod semmit nem keres, úgy hogy most neki kéne minden házimunkát csinálni.

2023. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
És miért akarod rávenni magad?
2023. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
66%

"Plusz a barátom már mondta többször, hogy számára szeretet kifejezés az, ha pl én megcsinálom neki a vacsorát, vagy kávét, én meg ha megkér ilyenekre miközben épp nagyon nincs kedvem megmozdulni mindig mondom, hogy magának is meg tudja csinálni."


Kicsit sem zavar hogy szarrá manipulál? :D

Ilyet mondana nekem a palim, megcsavarnám a heréit aztan mehetne vissza mosogatni.

Nálunk is a barátom csinál több házimunkát, pedig ugyanannyi szabadidőnk van, és ez engem semennyire sem zavar, ha fordítva lenne az e felállás, mindenkinek normális lenne, ez a probléma :D


Nekem autómatikusan életképtelen kisfiú lenne a szememben a baratom, ha ilyeneket mondana hogy csinálják neki hamit meg mossak fel, mert attól érzi hogy szeretem. Kit akar ez hülyének nézni?

Csak cselédek akar, ne vedd már be amit mond.

Ne hagyd magad, ne akarj anyukád lenni, mert ha most hagyod magad és bele messz abba, amit mond, utána nincs visszaút.

2023. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
26%

3.


Ketten együtt 800 ezret keresnek akkor. Abból bőven kijön heti egy takarító a közepes árfekvésűből. Ebédet meg ehetnek a menzán vagy rendeljenek a helyi étteremből, minden városban van olyan kajálda, ahol lehet napi menüt rendelni, ami nem drága.

2023. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%

A párod jól manipulálni akar... Szeretnyelv, hogy kávét kap, amikor nincs rá energiád? O is megteheti nyugodtan.

50:50 vagy sehogy.

2023. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Hát figyelj, szerintem nem a keresett pénz mennyisége, hanem idő és energia függvényében kellene eldőljön a házimunka aránya.


Én hullámzó munkarendben dolgozom, ami azt jelenti, hogy az év bizonyos szakaszában heti 30 órát melózom és nagyon laza, máskor meg akár 75-80-at is, és elképesztően lefáraszt. Ami a fizetésemet illeti, jelenleg a laza hónapokban is többet keresek a pasimnál, a kemény szezonban meg kábé háromszor annyit.


A házimunka felosztása viszont értelemszerűen nem úgy történik, hogy amikor én 6 órára bemegyek az irodába, ő meg 10 órát lehúz terepen, akkor csak takarítson ügyesen, mert én többet keresek. És olyan sem fordulhat elő, hogy este 11-kor hulla fáradtan hazaállítok, ő meg a kanapén terpeszt, a mosatlant meg intézzem én, mert ő heteroszexuális férfi. Hagyjuk már...


Tök mindegy a fizetés. Az számít, hogy ki a fáradtabb és ki dolgozik többet. Könyörgöm, ez egy párkapcsolat, nem egy üzleti partnerség.

2023. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem aki úgy érzi, hogy a környezete tisztán tartása meleggé tenné, az valójában nagyon bizonytalan a maga szexualitásában, és ezt vicc nélkül mondom.


Én valahogy sosem kérdőjeleztem meg a nemi / szexuális beálítottságomat azért, mert meghúztam egy csavart, kicseréltem egy csaptelepet vagy épp WD40-nel befújtam egy nyikorgó kilincset. Ettől még heteroszexuális nő vagyok. Nem is értem a felvetést...

2023. jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!