Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá magam, hogy több házimunkát csináljak, mint a barátom?

Figyelt kérdés

Úgy nőttem fel, hogy anyukám minden házimunkát megcsinált, apum meg szinte mindent fizetett. Anyukám könnyű fizikai munkát végez 8 órában, van, hogy hétvégén is, apukám hétfőtől péntekig szellemi munkát, 8-9-10 órában mikor hogy neki ez nem fix. Háromszor annyit keres, mint anyum.


Amikor már ilyen huszonéves voltam engem nagyon idegesített ez a felállás és párszor vitatkoztam is velük. Ők meg azzal vágtak vissza, hogy egy jól kereső férfi nem csinál házimunkát és kész, csak ha meleg (???), találhatok olyat akivel megosztjuk de az szarul fog keresni, de ne így álljak hozzá mert magányos leszek.


Barátommal egy éve vagyunk együtt, együtt élünk. Én dolgotom hétfőtől péntekig 8 órában irodai munkát, ő még egyetemre jár, nem dolgozik, támogatják. Vizsgaidőszakban húzós, de szorgalmiban sok ideje van. Amikor összeköltöztünk rendetlenebb volt meg kevesebb házimunkát csinált, szóltam neki és javított ezen. Van, amit mindig ő csinál, van, amit mindig én, meg vannak közösek. De legtöbbször így is én szoktam, de gondolom én mint nő jobban látom, hogy mit kéne csinálni meg nagyobb igényem is van a rendre meg a tisztaságra. De nagyon bánt amit a szüleim mondtak nekem többször is és félek, hogy erre a sorsra jutok én is, hogy nekem kell mindent csinálni. Nagyon megmaradt bennem. Plusz a barátom már mondta többször, hogy számára szeretet kifejezés az, ha pl én megcsinálom neki a vacsorát, vagy kávét, én meg ha megkér ilyenekre miközben épp nagyon nincs kedvem megmozdulni mindig mondom, hogy magának is meg tudja csinálni. De most félretéve a háztartást nagyon sok mindent megtesz értem, támaszt nyújt, segít, boldoggá tesz, visz randizni stb. Anyagilag is kicsit többet ad bele de nem ő tart el, albit felezzük kaját is. Úgyhogy úgy gondolom, hogy mivel ő ennyire jó hozzám, neki meg jól esnek ilyenek hogy kávét csinálok neki vagy én vállalom el a mosogatást akkor szeretnék is ráállni erre, csak bennem van egy rossz érzés ilyenkor amiatt, amit az elején írtam.


Meg itt gyakorin is általában a két véglet van ebben a témában.

1.: Ne legyél csicska 50-50 legyen egy igazi férfi kiveszi a részét.

2.: Egy férfi ne asszonykodjon igenis szolgáld ki, főleg ha jobban is keres akkor neked ez a dolgod.


Tanácsok?


2023. jan. 29. 11:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
31%

Te elolvastad amit bemasoltam, vagy írtam? O nem azért akar többet csinálni, mert a pasi kávét kér, hanem mert otthon úgy volt.


"Hogyan vegyem rá magam, hogy több házimunkát csináljak, mint a barátom?"

De aztán vált arra, hogy fel előre a sorsától. xD


Miközben erre van megoldás, elmegy pszichológushoz, vagy megmondja a párjának frankón, hogy: "Segíts kérlek többet el vagyok fáradva!"

Ennyi. És nincs több probléma.

Ha nem segít eldonti, hogy jó-e így neki és kész.


Kérdező azt nem írtad miben segít és mit csinálsz te, mert ha te az egész lakást kitakarítod ő meg csak elmosogat, akkor nyisd ki a szádat.

2023. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
De lehet félreértetően fogalmaztam ezt a kávé vacsi dolgot. Nem úgy megy hogy én hulla fáradtan hazaesek a munkából, lefekszem és mondja hogy csinálj vacsorát asszony. Hanem pl aznap nem dolgozom és nem is tervezek aznapra nagyon semmit csak pihenni, ő meg megkérdezi tőlem, mit egyen mert nincs ötlete, adok pár ötletet és megkérdezi, hogy megcsinálom e. Ilyenkor nem vagyok fáradt csak inkább kedvetlen és egyszerűen nem terveztem ma kaját csinálni. Ja és a vacsi nem msrha pörkölt, amit elvár, hogy megcsináljam, hanem mondjuk szendvics. Azért azokon a napokon amikor irodában vagyok ami heti két nap, akkor nem végzek házimunkát és ő megcsinál mindent mire én hazaérek. Ha meg home office van vagy hétvége akkor van amit megcsinál és van amit én de többször én.
2023. jan. 29. 12:43
 23/31 anonim ***** válasza:
19%

#17:"De ha elvárja a pali, hogy érte ezeket megcsinálják, azzal ő hogy mutatja ki, hogy szereti a kérdezőt, érdekli és törődik vele?:D"


"De most félretéve a háztartást nagyon sok mindent megtesz értem, támaszt nyújt, segít, boldoggá tesz, visz randizni stb." = Így pl.

2023. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
71%
#23 fasza, csak hogy én azt kérdeztem, hogy: De ha elvárja a pali, hogy érte ezeket megcsinálják, azzal ő hogy mutatja ki, hogy szereti a kérdezőt, érdekli és törődik vele?:D
2023. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
65%

"Hát figyelj, szerintem nem a keresett pénz mennyisége, hanem idő és energia függvényében kellene eldőljön a házimunka aránya."


Igen, de csak közös kasszán. Ha a többet dolgozó és kereső fél nem osztja meg a jövedelmét, akkor a másik fél miért osztaná meg az idejét?

2023. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi, jól írtam, nyugodtan pontozzatok le, a kerdezovel van a gond.

" Ja és a vacsi nem msrha pörkölt, amit elvár, hogy megcsináljam, hanem mondjuk szendvics. Azért azokon a napokon amikor irodában vagyok ami heti két nap, akkor nem végzek házimunkát és ő megcsinál mindent mire én hazaérek. Ha meg home office van vagy hétvége akkor van amit megcsinál és van amit én de többször én."

Majdnem 50:50,de egyébként 50:50 nem fog összejönni soha.

Úgyhogy esetleg annyit tehetsz, hogy ha tényleg ki vagy, akkor megmondod neki, hogy készítsen magának (amit gondolom meg is tesz párszor).

Az a fiú nem manipulálni akar hanem szeret, becsüld meg amid van :)

2023. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
86%
Már bocs, de ha tudom, hogy a pasim nem szereti, ha szex közben fojtogatom, mert van ehhez köthető traumája, akkor BITCH GUESS, nem fojtogatom szex közben. Akkor sem, ha nekem történetesen bejön a dolog és ez izgat. Na pontosan ugyanígy, ha a csávó tudja, hogy a csajának érzékeny téma a házimunka, akkor nem szolgáltatja ki magát, akkor sem, ha neki ez a sZerEteTnYeLve.
2023. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

De akkor szóljon a kérdező, vagyis szól is, nem csinálja meg neki. És a párja arra mondja, hogy jól esne neki néha.

NE CSINÁLJA MEG NEKI!

Kész, kifújt.

2023. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell kiszolgálni de tényleg a nullánál többször kér meg, hogy én csináljak meg valamit, amikor éppen nincs dolgom csak fekszem. Én meg mondtam neki hogy most nem szeretném, ezt legtöbbször elfogadja de néha mondta hogy neki jól esne ha én csinálnám. Én nem kérem meg soha ilyesmire, én mondjuk nem is voltam kiszolgálva mint apum, úgyhogy nincs meg bennem az, hogy esélyes, hogy a párom csinál kávét, hanem az az alap, hogy én megcsinálom magamnak. Ő meg ebben pont nem ilyen."


Nem egyformán voltak nevelve, de ha egyszer nem szolgálja ki a kérdező hiába "manipulálná" a párja, akkor hol van itt a gond? Ne szolgálja ki, emelje fel a seggét és csináljon kv-t, szendvicset maga, ha meg sokat nyavalyog, akkor döntsék el együtt mi legyen. Problem solved. Case closed. 🤷‍♀️

2023. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
89%

"félek, hogy erre a sorsra jutok én is, hogy nekem kell mindent csinálni"


Ne félj a sorstól. Nem a sorstól kell félni, hanem attól, hogy olyat teszel, amit nem helyeselsz és nem akarsz. Egyszerűen nem kell mindent neked csinálnod. Ne csináld. Ne élj olyan szabály szerint, amit nem akarsz és nem fogadsz el. Mert te magad vagy a sorsod, a saját szokásaid alakítója. Ki kell állnod magadért.

2023. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!