Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolati krízis. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolati krízis. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igyekszem minél rövidebben leírni, sosem írtam ide ilyesmi miatt, de teljesen kétségbe vagyok már esve..

Nagy vonalakban 24 évesek vagyunk, 6 éve vagyunk együtt, tehát nem egy kis kezdetleges gond van, sok mindenen keresztül mentünk már.

Ő nagyvárosi, én vidéki vagyok, felköltöztem anno egyetem miatt és albérletben élünk. Nagyon sokszor aggaszt, hogyan legyen tovább, az együttélés, saját lakás kérdése, mivel szerintem nem érdemes albérletben maradni és folyamatosan felesleges kiadásokba esni. Rengeteget elvesz tőlünk a bérlés. Mostanra mindkettőnknek lett állása, neki teljes homeoffice és feltehetően nekem is lesz erre lehetőségem.

Szüleim felajánlották vidéki városban, hogy legyünk inkább nyugodtan otthon (3 szintes családi ház teteje a miénk lehetne), mert úgy jobban félre tudunk tenni (jóban van szüleimmel nagyon). Szerintem ez egy páratlan ajánlat lenne, mert tudnánk távolról dolgozni, havi 1-2x kellene feljönni céghez, ami kb 2 óra út. Én úgy gondolom, másképp ma szinte lehetetlen félretenni fiatalon. Én beszéltem erről párommal, konkrétan semmi nem tartana már itt a suli után, és csak pár év kellene, amire összeszedjük magunkat annyira, hogy saját lakást, sőt, vidéken városba jó beközlekedéssel házat vehessünk. Viszont szüleim és én is úgy érezzük kicsit, hogy ő erre még nem igazán "érett meg".

Kreatív iparban "hobbiként" is dolgozik a céges meló mellett, aminek az a vonzata, hogy kapcsolatban maradjon ügyfelekkel Bp-en, viszont ez közel sem hoz nekünk sajnos annyit vissza, mint amennyit kiadunk havi szinten a lakás bérlésére (150+rezsi). Ki vagyok én, hogy megfosszam ettől a dologtól, és itt érzem azt, hogy válságba értünk.. Rengeteget adunk ki és szerintem ha ezt a 3-4 évet nem áldozzuk be egy saját helyre, majdhogy nem életünk végéig nyöghetjük az albérletet. Ellenben 29-30 éves korunkra lehetne egy saját helyünk.

Nem csupán ez a probléma, sajnos sok más apróság is felgyűlt már, ami szerintem ártalmas hosszú távon egy kapcsolatban. Például elég durva telefon - és gépfüggés, amit éjjelekig csinál és szerintem ennyire fiatalon az sem nagyon egészséges, ha ebből adódóan olyan másfél hetente 1x van szex.. Holott én nagyon adok magamra, rengeteg időt töltök ezzel, edzeni járok, fodrászhoz rendszeresen, arcápolás stb.

Nagyon türelmes ember vagyok és sok minden képes vagyok lenyelni, mindig mindent megbeszélünk, ezen is dolgozunk, de nem tudom érdemes-e ennyire fiatalon ennyit idegesítenem magam egy kapcsolatban, meg folyamatosan magamat ostorozni, hogy én nem lennék elég jó valamiben. Vannak barátaim, végeztem iskolával, kaptam állást, mégsem vagyok boldog és félek azt feltételezni, hogy ez a kapcsolatom miatt lehet. Mikor mindig is olyanok voltunk, mint a zsák meg a foltja, kapcsolaton belül is legjobb barátok, de valami mintha nem stimmelne.. Észreveszem, hogy jóval ingerültebb is vagyok, mindenen felhúzom magam és ezt már otthon is látják rajtam.


Ti mit tennétek, mit gondoltok erről a helyzetről? Jártatok hasonló cipőben, hogy nem magával a személlyel lett gond, hanem valahogy a körülmények nem stimmeltek?



2023. febr. 5. 13:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

"... 24 évesek vagyunk, 6 éve vagyunk együtt,"


Eddig olvastam. Ez a hiba/hibák oka. NEM IS ÉLTETEK!!!! De máris családot játszotok.

2023. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

#1

Nem egyből költöztünk össze. Kb 1 éve élünk együtt én külön laktam sokáig. És szerintem 23 évesen már szükég van együtt élésre, nem tinédszerek voltunk már.

2023. febr. 5. 13:17
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Olyannal akarod leélni az életed, akivel 18 éves korod óta együtt vagy?

Egy csomó tulajdonsága zavar téged, szex is alig van, boldog se vagy már és ingerültebb is vagy már egy ideje miatt.

Nem lesz ebből ház vásárlás, ne aggódj.

2023. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3

Ez miért olyan szokatlan manapság? Csomó barátnőm évek óta együtt van a párjával és együtt terveznek maradni. Mi is mindvégig így gondoltuk, most jött csak ez velünk szembe.

Mindent sajnos nem tudok leírni egy ilyen pici kérdésbe, így nem tudom átadni milyen is a kapcsolatunk valójában, de mi nagyon nagyon odáig voltunk mindig is egymásért, most is nagy a szerelem, mindenkit zavar pár tulajdonság a párjában. Nincs olyan, hogy tökéletes kapcsolat.

Csupán felmerült most ez az aggasztó helyzet.

Az a baj nagyon fekete fehér, amit kiírtam, de ez nem adja át a kapcsolatunkat természetesen.

2023. febr. 5. 13:28
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

Az elso idiota. Nekunk is hasonlo a sztorink csak en pont a fovarosba mennek mert itt annyira keves a fizetes. De neki meg kenyelmesebb a szuloknel.

Mi is 6 eve vagyunk egyutt lassan 23 evesek vagyunk.


En is ugy erzem sokminden tonkrement mar a kapcsolatunkban, ami osszetart h mai napig nagyon szeretjuk egymast.


Nagyon nehez dontes ez sajnos, nekem is :(

Engedjek el valakit akit szeretek csak mert nem egy a celunk.


En pl laktam naluk is es a csaladjaval nagyon sok a serelmem.


Ha van kedved beszelgetni irj nyugodtan :)


23 l

2023. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De amúgy köszi a válaszokat, csak azért reagálok rá, ha nem gond. (:
2023. febr. 5. 13:30
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Pedig egyesnek van némi igazsága. Nagyon fiatalon jöttetek össze. Most körvonalazódik, hogy merre tovább. Mit kezdtek magatokkal a felnőtt életben.

Pont itt a gond, hogy egyre kevesebb a közös pont. Már abban se tudtok megegyezni, hogy hol akarok élni. Ráadásul egyre több területen nem egyeztek, és úgy tűnik, hogy egyre inkább elhidegültök.

Gondold át, hogy tényleg szereted még? Vagy inkább csak megszokás és félelem az egyedülléttől? Lehet, hogy régen ti voltatok a zsák meg a foltja, de ma játszik és mobilozik, szex meg alig. Ez már nem az, szerintem.

Ha nem tudtok megegyezni, hogy merre indultok tovább együtt, akkor ideje különválni.

2023. febr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#5

Végre valaki megérti, igen, ebben vagyok.

Nem kifejezetten vele van a gondom, nagyon sok rosszban kitartott ő is és én is mellette, ez évek komoly kapcsolata. Mindenkinél jobban is ismer.

És ezért fáj nagyon a helyzet..

2023. febr. 5. 13:32
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

5 vagyok.

Nekem mondjuk az mar arulkodo jel ha szex sincs, nalunk meg pont ezaz hogy az is teljesen jo amugy, es eleg suru. Nem lehet hogy mas nokkel beszelget a gepen?

Vagy ilyesmi a dologban?


Ha egy ferfi nem kivanja a not annak oka van :/

2023. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#7

Köszi nagyon jól leírtad!

Igazából beszéltünk is így erről is, én felhoztam, hogy mi változott meg, de nem győzi mondogatni, hogy nagyon szeret és a legfontosabb vagyok neki. Ha szerintem például előjönnék neki egy esetleges szakítással, komolyan sírna.. Biztos vagyok benne. Szerintem az a baj, hogy neki ezek már ilyen "berögződések", régen is sokat függött pl telefonon, gépen, lehet hogy akkor csak nem figyeltem fel rá ennyire. De nagyon jókat írtál!

2023. febr. 5. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!