Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolati krízis. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolati krízis. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igyekszem minél rövidebben leírni, sosem írtam ide ilyesmi miatt, de teljesen kétségbe vagyok már esve..

Nagy vonalakban 24 évesek vagyunk, 6 éve vagyunk együtt, tehát nem egy kis kezdetleges gond van, sok mindenen keresztül mentünk már.

Ő nagyvárosi, én vidéki vagyok, felköltöztem anno egyetem miatt és albérletben élünk. Nagyon sokszor aggaszt, hogyan legyen tovább, az együttélés, saját lakás kérdése, mivel szerintem nem érdemes albérletben maradni és folyamatosan felesleges kiadásokba esni. Rengeteget elvesz tőlünk a bérlés. Mostanra mindkettőnknek lett állása, neki teljes homeoffice és feltehetően nekem is lesz erre lehetőségem.

Szüleim felajánlották vidéki városban, hogy legyünk inkább nyugodtan otthon (3 szintes családi ház teteje a miénk lehetne), mert úgy jobban félre tudunk tenni (jóban van szüleimmel nagyon). Szerintem ez egy páratlan ajánlat lenne, mert tudnánk távolról dolgozni, havi 1-2x kellene feljönni céghez, ami kb 2 óra út. Én úgy gondolom, másképp ma szinte lehetetlen félretenni fiatalon. Én beszéltem erről párommal, konkrétan semmi nem tartana már itt a suli után, és csak pár év kellene, amire összeszedjük magunkat annyira, hogy saját lakást, sőt, vidéken városba jó beközlekedéssel házat vehessünk. Viszont szüleim és én is úgy érezzük kicsit, hogy ő erre még nem igazán "érett meg".

Kreatív iparban "hobbiként" is dolgozik a céges meló mellett, aminek az a vonzata, hogy kapcsolatban maradjon ügyfelekkel Bp-en, viszont ez közel sem hoz nekünk sajnos annyit vissza, mint amennyit kiadunk havi szinten a lakás bérlésére (150+rezsi). Ki vagyok én, hogy megfosszam ettől a dologtól, és itt érzem azt, hogy válságba értünk.. Rengeteget adunk ki és szerintem ha ezt a 3-4 évet nem áldozzuk be egy saját helyre, majdhogy nem életünk végéig nyöghetjük az albérletet. Ellenben 29-30 éves korunkra lehetne egy saját helyünk.

Nem csupán ez a probléma, sajnos sok más apróság is felgyűlt már, ami szerintem ártalmas hosszú távon egy kapcsolatban. Például elég durva telefon - és gépfüggés, amit éjjelekig csinál és szerintem ennyire fiatalon az sem nagyon egészséges, ha ebből adódóan olyan másfél hetente 1x van szex.. Holott én nagyon adok magamra, rengeteg időt töltök ezzel, edzeni járok, fodrászhoz rendszeresen, arcápolás stb.

Nagyon türelmes ember vagyok és sok minden képes vagyok lenyelni, mindig mindent megbeszélünk, ezen is dolgozunk, de nem tudom érdemes-e ennyire fiatalon ennyit idegesítenem magam egy kapcsolatban, meg folyamatosan magamat ostorozni, hogy én nem lennék elég jó valamiben. Vannak barátaim, végeztem iskolával, kaptam állást, mégsem vagyok boldog és félek azt feltételezni, hogy ez a kapcsolatom miatt lehet. Mikor mindig is olyanok voltunk, mint a zsák meg a foltja, kapcsolaton belül is legjobb barátok, de valami mintha nem stimmelne.. Észreveszem, hogy jóval ingerültebb is vagyok, mindenen felhúzom magam és ezt már otthon is látják rajtam.


Ti mit tennétek, mit gondoltok erről a helyzetről? Jártatok hasonló cipőben, hogy nem magával a személlyel lett gond, hanem valahogy a körülmények nem stimmeltek?



2023. febr. 5. 13:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#9

Neem nem, az teljességgel kizárt. Ezt az egyet 100%-ig kizárom és erről is sokat beszéltünk, igazából nagyon kiveszi az erejét a folytonos munka, meg van egy kis önbizalomhiány.. Ezekre vezettük ezt vissza.

2023. febr. 5. 13:38
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

Az emberek többsége elkényelmesedik egy kapcsolatban. És ha szakításról van szó csak akkor kapja fel a fejét. Ülj le vele és beszéld át mi az ami zavar és ha ez így marad jobb ha vége lesz!

De egyébként elég drága albérletben laktok. Vannak sokkal olcsóbb albérletek is.

2023. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem kapcsolat,se szex,se közös cél,semmire sem juttok így és pàr év múlva semmi szex.nincs szex se szenvedély,ez màr kihűlt....
2023. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%
A tini kapcsolatok ritkán lesznek a véglegesek.
2023. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem te szakítani akarsz, csak azt szeretnéd, hogy ezt valaki más mondja ki. Hogy szakítani kellene.

De tényleg azt kellene amúgy.

2023. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#12

Ez így igaz. Egy jó barátnőm szintén 6 éves kapcsolatból emiatt lépett ki. Azt hiszem 19 évesen jöttek össze. Aztán összeköltöztek pár év után, a srác semmiben nem igyekezett, de náluk rosszabb volt ennél a helyzet. Ott már az sem volt elég, ha felhozta a szakítás gondolatát barátnőn. Azóta más párja van - véleményem szerint - jobban összeillenek, a tenyerén hordozza.

Legalább engem még meglep ezzel-azzal, valami kis programmal, csak nem gyakori már ez.. Telhetetlennek se akarok tűnni és mindig rosszul érzem magam emiatt, nem merek panaszkodni. Nem akarok olyan lány lenni, aki elvárja, hogy minden héten gyertyafényes vacsora legyen, meg minden nap vigyen ágyba egy férfi, mert lehet más a szexuális igénye, de azért próbálom beismerni, hogy ez se egészen jó így. Az meg, hogy ennyire meggyőz itt efelől mindenki, kicsit kinyitotta a szemem, hogy ennyire gáz van már?

Mindenesetre biztos, hogy leülök vele erről beszélni minél előbb, mélységében és meglátjuk, hova jutunk vele.

2023. febr. 5. 14:05
 17/20 anonim ***** válasza:
95%

Elérkezett az az idő,amikor mindkettőtöknek más irányt vett az élete.

Ez teljesen normális,nincs is ezzel semmi baj, fiatalok vagytok még.

Itt az a fő kérdés,hogy megkeresitek a közös utat vagy mindenki megy tovább egyedül a sajátján.

2023. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem tudom, szerintem itt sokan idősebbek vagyunk, és rengetek szakítást láttunk már a húszas évek közepéről, több év kapcsolat után, olyanoktól akik fiatalon jöttek össze. Én ezt látom, hogy nem maradnak együtt. Én nem lennék olyan kapcsolatban, ahol a párom mobil, és játékfüggő és alig van szex, és én nem hiszem el, hogy a függőség miatt, inkább az elhidegültség miatt. Mert ha valaki éhezik a párjára, akkor szexelni fog vele. És nem kellene lekicsinyelni az igényeidet, hogy romantikára vágysz, nyilván ez két emberen és az ő törekvéseiken múlik. De ha csak az egyiket érdekli... nekem elég lelombozó lenne, és igen is működhet másképp is egy kapcsolat, kérdés, hogy olyanban vagy-e, ahol mindkét fél foglalkozik ezzel.

Szerintem beszélj vele az igényeidről, vágyaidról, és interjúvoltasd meg, hogy neki ebből mi van meg, mi nincs meg, na meg hogy ő pontosan mire is vágyik az elkövetkezendő években. Legyetek őszinték.

2023. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%
Jelezz majd vissza hogyan alakult :)
2023. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
89%
Na de mit mond a párod? Neki mi a véleménye a költözésről, a szexről, a sok gépezésről?
2023. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!