Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan teszi szóvá a párom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan teszi szóvá a párom? Zavarja hogy sokat költök élelmiszerre és gondolkodás nélkül megveszem amit szeretnék az árát nem nézem , külön kasszán vagyunk,de szerinte túl sokat költök, viszont ő fizet gyerektartást a gyereke után,

Figyelt kérdés

Szerinte jobban oda kéne figyeljek mire költök, tudom a gyt kötelező fizetnie, de én sem szólok bele, és abba sem ha vesz a gyerekének cipőt mert az anyuka

megkéri rá, én viszont jól keresek és semminek nem nézem az árát ami élelmiszer, ruhát, ilyesmit nagyon ritkán veszek ha muszaj, de akkor olcsóbbat és egyszerűt, szerintetek tényleg spórolom kéne? Ha én megyek a boltba ez akkor törtenik saját penzből, ha közösen akkor a párom fizet, de akkor csak ő pakol a kosárba ami épp szükseges



2023. febr. 20. 16:23
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
98%
Ha külön kasszán vagytok, és a drága cuccaidat nem felezteted el vele (főleg, ha ő nem is eszik belőle), akkor semmi köze ahhoz, hogy mire költöd a pénzed.
2023. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
0%

Magyarul azért költekezel, mert következmény nélkül megteheted, hisz a gyerekedre semmit nem kell költeni, hisz ő fizeti a nagyrészét...

Játsszunk el a gondolattal, hogy ez fordítva van...


Ő sokat költ valamire, míg a közös gyereket te finanszírozod. Neked tetszene? Jogosnak tartanád, hogy kiakadsz rá, amiért annyi pénzt kell neked feleslegesen kiadni, aminek egy jó részét akár félre is tehetnéd?

2023. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
98%
A gyerektartás nem csak az összegben merül ki, hozzá kell járulnia az egyéb költségekhez is. Ez viszont nem része a te költekezési szokásaidnak. Arra költesz, amire akarsz, annyit, amennyit akarsz.
2023. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem jogos, amit kér. Én úgy gondolkodom, ahogy a párod, mindenben csak ami szükséges, mert egyébként is mindenben minimalista vagyok, de te azért ne vonj meg magadtól dolgokat, amire szükséged van. Igyekezz ne pazarolni, kidobni, de amit szeretnél, vegyél meg. Te kerested az árát, jogod van arra költeni, amire szeretnéd.
2023. febr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Neki van gyereke, nekem nincs
2023. febr. 20. 16:31
 6/41 A kérdező kommentje:
A párom volt párja a gyerek anyukája, ő kéri a gyerek tartást, és a gyereknek a cipőt ruhát, lehet nem jól fogalmaztam, nekem nincs gyerekem
2023. febr. 20. 16:33
 7/41 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem érthető volt a gyerektartás rész.


Szerintem el kell dönteni, hogy valakivel együtt akarsz-e élni vagy nem. Ha együtt akarsz élni, akkor törekedni kell egy olyan életszínvonalra, ami mindkettőtöknek megfelel. Lehet jogos az az igényed, hogy a saját pénzedet arra akarod költeni, amire akarod, de hosszú távon azért nehezen működik, hogy te lazackrémet eszel avokádóval, míg ő sonkás szendvicset. Ebből a szemszögből nézve szerintem teljesen mindegy, hogy te megengedheted-e magadnak a lazackrémet, vagy sem.


Valamilyen szinten ez az összeszokás része, hogy találjatok egy olyan kompromisszumot, ami mindenkinek megfelel.

2023. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
27%

Miért is kéne beleszólnod abba, hogy mennyit költ a gyerekére? Az új párnak ahhoz kvára semmi köze nincs.


Ahogy a párodnak sem ahhoz, hogy mire költöd a saját pénzed. Control freak.

2023. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
98%
Semmi köze hozzá, ő törődjön a saját pénzével inkább.
2023. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Appassionato2022 ***** válasza:
12%
'Ha én megyek a boltba ez akkor törtenik saját penzből, ha közösen akkor a párom fizet, de akkor csak ő pakol a kosárba ami épp szükseges'. Ez azt jelenti, hogy az általad megkívánt extrákat Te fizeted, de amit közösen vesztek azt csak a párod fizeti vagy közösen fizetitek? Mert ha a közös dolgokat csak ő fedezi, akkor szerintem igaza van. Viszont ha a közös dolgokat felesben fizetitek, akkor nyugidtan vennék és is extrákat magamnak, de természetesen neki és a gyereknek is.
2023. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!