Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan teszi szóvá a párom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan teszi szóvá a párom? Zavarja hogy sokat költök élelmiszerre és gondolkodás nélkül megveszem amit szeretnék az árát nem nézem , külön kasszán vagyunk,de szerinte túl sokat költök, viszont ő fizet gyerektartást a gyereke után,

Figyelt kérdés

Szerinte jobban oda kéne figyeljek mire költök, tudom a gyt kötelező fizetnie, de én sem szólok bele, és abba sem ha vesz a gyerekének cipőt mert az anyuka

megkéri rá, én viszont jól keresek és semminek nem nézem az árát ami élelmiszer, ruhát, ilyesmit nagyon ritkán veszek ha muszaj, de akkor olcsóbbat és egyszerűt, szerintetek tényleg spórolom kéne? Ha én megyek a boltba ez akkor törtenik saját penzből, ha közösen akkor a párom fizet, de akkor csak ő pakol a kosárba ami épp szükseges



2023. febr. 20. 16:23
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%
#29 Már miért ne lenne fontos? Azt sem tudjuk, ki tankol. A rezsit, a programokat felesben fizetik? Te kritikátlanul benyalsz mindent, amit a kérdező mond, egy kicsit sem furcsállva, hogy csak az élelmiszervásárlásra szorítkozik. Nagyon is elképzelhető, hogy ügyesen úgy fogalmazta meg a kérdést, hogy neki legyen igaza.
2023. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%
26 ot miért kell lepontozni? Csak kíváncsi voltam 🤦‍♀️
2023. febr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
92%

#32 Azért nem fontos, mert külön kasszán vannak.Összeköltöztek akárhol, ebben közösen megegyeztek.Majd közösen megegyeztek, hogy KÜLÖN kasszán vannak.Amikor KÜLÖN kasszán vagy valakivel, az azt jelenti, hogy semmi közöd a másik pénzéhez.


A külön kassza úgy szokott kinézni, hogy elfelezik a rezsit, aztán mindenki megveszi magának a saját pénzéből a SAJÁT dolgait.Ruhát, fodrászt, kondibérletet, stb stb.


Azon pattogsz most, hogy külön kasszán vannak és kb CSAK a kérdező fizeti a kaját.Ebbe meg beleszól a párja, hogy mit hogy vásároljon.Miért???Nem kerül az a párjának egy forintjába sem!Ezen mit nem értesz meg??!

Nem mellesleg havi szinten az élelmiszer a legdrágább kiadás, szóval ennyit erről.Nem mintha a helyzet szempontjából számítana.

Szerintem te nem érted mit jelent a külön kassza, ez az oka a félreértésnek.

2023. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
8%

#34 Úgy veszed a védelmedba a kérdezőt, hogy olyan dolgokat kezelsz tényként, amik nem is lettek tisztázva (pl. nem tudjuk, hogy elfelezik-e a rezsit).

Nem csak a kérdező fizeti a kaját, hiszen ő maga írta, hogy amikor együtt vásárolnak, a férfi fizet. Ebből a tévedésedből is kitűnik, hogy elfogult vagy a kérdező javára.

Fenntartom, hogy ez egy csalafintán megfogalmazott, lényeges dolgokat elhallgató kérdés. Egyúttal kiszállok ebből a szimpátiaszavazássá torzult diskurzusból, ahol többek szerint jellemhiba, ha egy férfinak gyereke van a korábbi kapcsolatából.

2023. febr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
84%

" hiszen ő maga írta, hogy amikor együtt vásárolnak, a férfi fizet. E"


Mucuka, azt is írta, hoogy ő hetente többször vásárol egyedül is, és nem csak magának.


De teljesen mindegy, mert ha különkasszán vannak, akkor semmi köze hozzá, mire költ.

2023. febr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
9%
Ez a mucukázás is azt mutatja, hogy nem tudsz érvelni, ugyanazokat a szemellenzős dolgokat szajkózod.
2023. febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez a külön kassza lényege, hogy a közös kiadásokat letudva mindenki azt csinál a saját pénzével, amit akar. Semmi joga belepofázni! Azért nekem ez durva red flag lenne, hogy ha a külön kassza esetén is korlátozni akar, mi lenne, ha esetleg közös lenne a kassza? Másban is ilyen kontrolláló?

Ő talán a külön pénzét valami közösen meghatározott célra gyűjti, amihez te nem tudsz hozzátenni, mert elköltöd a sajátodat, vagy mivel indokolja, hogy a számodra szükséges költségeket redukáld? Gyűjtötök a nyaralásra, és ha te sokat költesz kajára, akkor max a szomszéd városig juttok el, és nem a Kanári szigetekre? Vagy mi a fene zavarja?

Ha a kettőtökben gondolkodunk, akkor az ő gyerektartása és a gyerekre költött minden forintja is gyakorlatilag az ablakon kiszórt pénz a kettőtök cééljai szempontjából, szóval tényleg érdekelne, miért a te költéseidre tenne pórázt!

2023. febr. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
A rezsi is közös, a kocsiját ő fizeti, a nyaralás felét állom én megyünk külföldre ha úgy van oda visszük a gyerekét is, nekem nincs hobbim amire költök, egyedül a minőségi étel,vagy pl drgababb gyümölcs ha nincs szezon, de ha az olcsóbb túró rudi ízlik jobban azt veszem meg, tehat nem a márkát nezem
2023. febr. 21. 08:04
 39/41 anonim ***** válasza:
86%

#39 Én ezt értem, meg ez a normális.Amit nem értek, hogy megmondja neked, hogy a kaján spórolj.Pont a kaján???Miért??

Te fizeted, ő is eszik belőle, akkor mi baja van?

Ha zavarja, hogy normálisan étkezel, akkor ő vehet magának legolcsóbb parizert meg csirkefarhátat normális hús helyett, mi tartja vissza?


Ez kb olyan, mintha vendégeket megkínálnék kajával, majd miután megették kioktatnának, hogy ne vegyek ilyen jó kajákat, jó nekem az üres kenyér is.Kb ugyanaz a helyzet.

2023. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
77%
#30 ki momdta hogy megvetendő? Azt mondtam, hogy ez az ő felelősége és ne az új párját korlátozza emiatt
2023. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!