Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van így jövője a kapcsolatunkn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van így jövője a kapcsolatunknak? Mit tegyek? (anyagi problémák)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez az utolsó évem az egyetemen. Mikor elkezdtem a szakot, még a volt párommal éltünk együtt, közös kasszán. Mivel volt is tartalékom, úgy döntöttem, bevállalom a nappali képzést. Mellette dolgoztam, amennyit tudtam természetesen, de azért az az összeg nem volt jelentős.


Aztán szakítottam, nem részletezném az okokat, nem ide tartozik. Onnantól gyakorlatilag alig bírom magam fenntartani a víz felszínén. Az előző félévem pokol volt, jóformán aludni jártam haza, a tartalékaim is eléggé elfogytak. Felvettem minden tárgyat, amit tudtam, hogy mostanra könnyebb legyen, de még mindig van annyi tárgyam a napjaim kellős közepére beb*szva, hogy véletlenül se tudjak normális munkát vállalni. Részmunkaidős állást nem találok, marad a diákmunka, nettó 1500-1700 ftos órabérekkel (mivel rám már nem vonatkozik az adókedvezmény - családi okokból későn kezdtem az egyetemet). És a helyzet nem túl rózsás a végzés utáni pár évben sem.


Jelenleg úgy néz ki, hogy 200 000 ft körül marad a bérem, amiből a bérléssel és a kajával együtt épphogy kijövök. A közös kutyánk nálam maradt, vele nem nagyon tudok olcsóbb albit sem keresni. Ezzel így talán el is lehetne lenni még egy évig.


Pár hónapja megismertem egy fiút, akivel kezd komolyabbra fordulni a dolog. Viszont eléggé más világ vagyunk anyagilag... Ő sokkal többet keres és sokkal lazábban veszi ezeket a dolgokat, mint én, mögötte van család és nem pazarolt el éveket úgy, mint én, ezért jóval előrébb tart. Én igyekszem fenntartani a kölcsönösséget és nem kihasználni, de az én béremből nem telik ilyen programokra és ilyen kajákra, amiket ő igényel és amikre ő hív. Céloztam már rá, hogy nagyon nem vagyok jó anyagi helyzetben, de nem ennek kapcsán, csak szóbajött, mikor egyszer átjött hozzám és épp próbáltam megjavítani valamit, ami helyett szerinte már rég újat kellett volna vennem. Egyszerűen fizikai képtelenség lenne, hogy a következő pár évben fele-fele arányban tudjam állni ezeket a dolgokat. Vagy akár csak egy nyaralásba bele tudjak fizetni egy nagyobb összeget. Rettenetesen szorongok amiatt, hogy ingyenélőnek tűnök.


Most még nagyon könnyelműen veszi, inkább csak nevet, mikor mondom neki, hogy jó, most már szeretnék én fizetni, mert nem akarom lehúzni. Sosem hagyja, hogy fizessek. Ha átmegyünk egymáshoz, készítek vacsit, ehhez általában én szoktam bevásárolni és ez nekem is vállalható összeg, de ennél többet nem nagyon tudok beletenni az egészbe. Ő is és én is a külön kassza híve vagyunk (az előző kapcsolatomban inkább az exem szorgalmazta a közöset) és talán még korai lenne összeköltözésről beszélni, de nem tudom, hogy hogy oldjuk meg, ha odakerülünk. Érzem, hogy szeret és hogy teljesen el van ragadtatva tőlem meg a főztömtől és hogy ez őt egyáltalán nem zavarja, de nem tudom, hogy hol lesz az a bizonyos határ. Végülis úgy könnyű, hogy csak randizgatunk. Szégyellem, hogy ennyire futja és hogy én teljesen le vagyok terhelve ezért a kevés pénzért is a tanulmányaim mellett, ő meg jól belenyúlt a jelenlegi állásával a jóba. Nem akarom rontani a hangulatot a közös időtöltéseink során ezzel, de nagyon nehéz ezt helyén kezelnem. Sosem voltam ilyen helyzetben még. Úgy érzem, csak megnehezítem a mindennapjait és lehúzom.


Sokkal könnyebbnek tűnik az élete, mint az enyém és félek, hogy ez feszültséget okoz majd vagy hogy életképtelennek és gáznak tűnök majd a szemében. Annyira nehéz beszélni is róla, úgy érzem, hogy magyarázkodnom kell, azt meg nem akarok és eredményül teljesen zavarban vagyok.


Hogy tehetném ezt az időszakot jobbá?


2023. febr. 23. 10:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, majd legközelebb gyorsabban ülök a buszon!
2023. febr. 23. 10:18
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Ezt mind annak mondanám el, akivel szexelek.
2023. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Mathus ***** válasza:
64%
Saját példám tudom mondani. Az elején nem gáz a közös ló. Nálunk mindig én kerestem többet (sokkal), és mondom, ez nem gond az elején. De huszoniksz év után már a falat kaparom, hogy egy cipőt nem tudok venni, mert megy minden a feneketlen kútba, hiába vehetném meg a cipőboltot akár. A másik meg beleszokik a "végtelen" pénzbe.
2023. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezért nem szabad ezzel kezdeni sem. Beleszokni így lehet.
2023. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

"Hogy tehetném ezt az időszakot jobbá?"


Úgy, hogy örülsz annak, ami jó, és nem izgulsz azon, ami nem probléma.


Szeret és örül neked, neked is jó vele, miért aggódsz az anyagiakon?


"Sokkal könnyebbnek tűnik az élete, mint az enyém", "ő meg jól belenyúlt a jelenlegi állásával a jóba" - ne irigykedj, neked is könnyebb lesz később, és ne akarj vele és senkivel versenyezni.


Szerintem egyébként találnál jobban fizető munkát vagy tanítást vagy óraadást, sokkal jobb órabérért. De kár azt hinned, hogy emiatt nem lenne jövőtök.

2023. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék beleszokni, belemenni sem még egyszer, szeretem a szakmám és jól is fizetne, ha tudnék normálisan dolgozni végre és normális tapasztalatot szerezni. Csak nem itt, most, azonnal.
2023. febr. 23. 10:28
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Ha komoly feszültséget eredményez az anyagi különbség, akkor azt valahogyan meg kellene oldani.


Akár a családsegítő szolgálatok is tudnak segíteni ilyen nézeteltérések rendezésében - ha gondolod Kérdező!


Persze minden attól függ, hogy meg akarjátok-e oldani és Ő is partner-e ebben! Hogyan áll hozzá a másik fél?

2023. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sajnos egyelőre csak feketén tudnék korrepetálni... Demonstrátorkodok, de azért sem kapok több pénzt, mint a munkahelyemen.
2023. febr. 23. 10:30
 9/16 A kérdező kommentje:

#8

A későbbiekre nem mertem még rákérdezni. Most egyáltalán nem érdekli, azt mondja, neki ez nem presztízskérdés.

2023. febr. 23. 10:31
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Túlaggódod.

Egyrészt ezt egy férfi belekalkulálja, másrészt neki akkor is marad elég, ha kiad tízezerrel többet. Mert ez relatív, neked sok, neki nem igazán számít, de te a saját szemüvegeden át nézed.

Harmadrészt, amíg nem vagytok közös kasszán annyit költ rád, amennyit jónak lát. Nagyfiú már, el tudja dönteni.

2023. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!