Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm élősködik rajtam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm élősködik rajtam hogy vegyem rá hogy csináljon valamit?

Figyelt kérdés
Amióta elvégezte az egyetemet azóta egy napot nem dolgozott lassan 2 éve élünk együtt de igazából nem csinál semmit esze ágába nincs elmenni dolgozni már az állásokat sem keresi mostanában. Amit csinál eljár szolizni fodrászhoz műkörmöshöz plázázába, tvézik esze ágába nincs hogy valamit csináljon otthon néha takarít ennyi. Most már elértem arra a pontra hogy ez így nem mehet tovább szerintetek hogy vegyem rá hogy kezdjen valamit magával mert így nem mehet tovább. Régebben nagyon céltudatos nő volt nem értem hogy változott meg ennyire a viselkedése. De amúgy mi közöttünk nincs probléma nagyon jól kijövünk csak ez sok már nekem egy kicsit nem is szeretném megbántani. És övé a ház amiben élünk szóval ez tovább neheziti a helyzetet
2023. márc. 2. 12:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Nehezen hiszem, hogy a szüleid azt javasolták volna, hogy vállaljatok gyereket 1 fizetésre. A gyes+családival meg kitörölheti.
2023. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod neki, hogy nem bírod már tovább eltartani, ha nem tetszik neki, akkor költözz el.
2023. márc. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

10-es: ez nekem ellentmondás, az én értékrendem szerint ez egy akkora "hülyeség", ami mellett nem értem, hogy lehet jó együtt élni valakivel.


Te magad is idegeneket kérdezgetsz, hogyan "vehetnéd" rá, hogy kezdjen magával valamit, tehát nem érzed jól magad.


A következőket kell átgondolnod:


Anyagiak: tudod és akarod-e vállalni, hogy ebben a kapcsolatban te leszel az egyedüli kenyérkereső? Nemcsak úgy, hogy hónapról hónapra kijöttök, hanem úgy, hogy szabad szemmel látható összeget félre tudtok tenni tartaléknak minden hónapban. Nem csak most, hanem hosszú távon, mert minél jobban belekényelmesedik a barátnőd ebbe az életmódba, annál kevésbé szeretne majd dolgozni, pláne ha gyereket is vállaltok. És minél tovább van távol a munkaerőpiactól, annál nehezebb oda belépni később, ha muszáj lenne. Ez szerintem óriási nyomás, neked kell tudnod, tudod-e ezt kezelni, és persze hogy számszerűen meg tudjátok-e oldani.


Az emberi oldala: évek múlva sem fog zavarni, hogy egy olyan emberrel élsz együtt, akit semmi nem érdekel? Nem tanul, nem dolgozik, nincs hobbija, nem önkénteskedik? Mindenki életében lehetnek olyan időszakok, amikor nem dolgozik, és még az is belefér, hogy néhány hónapig abszolút semmit nem csinál az ember, 4-5 évnyi egyetem után beleférne az is, de egy idő után a legtöbb embert frusztrálj a semmittevés, nem elégíti ki, hogy otthon ül és TV-t néz, tanul, tanfolyamra jár, önkénteskedik, talál valami hobbit, sportol, hobbiszakáccsá képzi magát, mittudomén, ami érdekli, de leírásod szerint a párod jól el van így. Ez téged nem zavar? Miről beszélgettek?


Beszéltél erről vele? Mik a tervei? Miért hagyta abba a munkakeresést? Meddig tervezi folytatni ezt az életmódot? Nem zavarja, hogy te tartod el? Hosszú távon sem zavarná?


Rávenni pedig max. úgy tudod, hogy egy komoly beszélgetés során kilátásba helyezed, hogy elköltözöl, amennyiben nem megy el dolgozni. Nem kell vele szakítani, ha ennyire szeretitek egymást, de ez téged zavar, így lenne mindenkinek saját élete, amit úgy old meg, ahogy akar. Valószínűleg ebbe nem menne bele, mert akkor rá lenne kényszerítve, hogy dolgozzon.

2023. márc. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%
Figyelj, ö ad magara es pint olyan pasit keres aki eltartja. Van haza, diplomaja, fiatal es szep tehetos csaladdal. Ha dobod, betipeg dolgozni egy gyarba, osszejon a menedzserrel, fonokkel es eli tovabb eltartott eletet. Ő erre vágyik, kitartott, kenyelmes eletet akar. Ha másra vágyna, akkor már reg mast csinalna. Dontsd el te hogy kell e neked kitartott no vagy nem kell, de ne kuldd el dolgozni mert nyilvanvaloan nem akar. Ha akart volba, ment volna.
2023. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%
Állatidomár vagy?
2023. márc. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyik baratnom 28 eves koraig nem dolgozott.O is a szuleitol kapott valami minimaslis osszeget. aztan meg ram volt kiakadva,hogy nem potoltam bele a draga kabatjaba,amikor tudom,hogy nem dolgozik :D Elmentunk nyaralni (amit en fizetettem ) osszevasarolt egy csomo ruhat es azt mondta fizessem ki,mert nem merte kihozni a penztarcajat a szallodabol nehogy ellopjak.

Eszem agaban nem lett volna vele osszekoltozni,foleg miutan kapott egy 4 oras munkat es jobban ki volt faradva mint en a 11- 12 oras munkam mellett.Fel evig voltunk egyutt,de en nem tudtam ezt a semmit tevest elfogadni en mar iskolas koromban is dolgoztam.Maskepp mi is nagyon passzoltunk ,humor,kalandvagy,mely beszelgetesek,de mindent en kellett fizessek amugy sem birtam volna sokaig anyagilag.

2023. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!