Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Alacsony az önértékelése vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alacsony az önértékelése vagy az én stílusom a gáz?

Figyelt kérdés

Friss kapcsolat, de már többször érzékeltem rajta, hogy valami furcsa benne…

szituaciok: kérdezi hogy jöjjek at este hozzad? Valaszom kedvesen, mosolygva “igen, atjohetsz”. Reakcioja: normális hangnemben, hogy az orultbe kergetem ezzel az atjohetsz szoveggel. Akkor nekem tok mindegy, hogy átjön-e?

En elmagyarazom neki, hogy jaj nem mindegy, hanem igazabol csak azert fejezem igy ki, hogy atjohetsz mert igen en szeretnem, hogy jojjon, de benne van a valaszban, hogyha neki mas dolga akad stb akkor donthet szabadon, hogy mast csinal szoval atjohetsz igen ha szeretnel.

Ilyen szitu volt mar tobb is.

Akkor a masik szituacio: kerdezi, hogy pl este eszel? Valaszom szinten tok aranyosan vagy mosolyogva, hogy “ nyilvan fogok enni, mert ehenhalok”

Rekcioja, hogy mi az, hogy nyilvan? Hulyenek nezem ot?

Elmagyarazom neki, hogy en a nyilvan szot gyakran hasznalom, semmi negativ gondolat nem jar a fejmben kozben, tehat nem lenezes vagy felsobbrenduseg miatt hasznalom.

Kovetkezo szitu kérdezi mit olvasok? Valaszolom tok nyugisan “ hat a döntést”

valasza: mar kisse ingerultebben “ mi meg egyszer nagyon ossze fogunk veszni” Mondom miert?? Valasz: most is azt mondod “hat” nekem ez lenezo.

Szituacio: mondtam faradt vagyok. Mondja aludjak akkor napkozben. Mondom nem szoktam napkozben szoval nem fogok. Valasza, ha tudnam mennyi tanulmany van, hogy egeszseges.

Valaszom igen en is olvastam egyebkent róla, hogy ez jo dolog, de mar azt is hogy nem jo. Mire megint kifakad, hogy en ellent mondok neki es mindent jobban tudok.


Kozben pedig mindig kedvesen beszelek vele, gyakran dicserem ot, egyszer nem mondtam ra rosszat. Kivul is belul is dicserem, kifejezem szeretetem. Tobbszor megerositettem, hogy akarok vele lenni, kedvelem.

Ennek ellenére ezeket így magara veszi. Nekem ez nagyon nem tetszik. A tudtara akarom adni, hogy nekem ez nagyon nem jarhato amit csinal, hogy rendesen figyelnem kell minden szavamra mert jaj mit vesz magara. Semmi banto poent nem mondok, ennyi a bűnöm mint fentebb irtam.

Azelott meg azt lattam rajta, hogy full probalja elnyomni, hogy idegesitem neha. De olyan is volt mentunk kocsival kerdezi mi volt ma a keszulodessel? Visszakerdezek a keszulodessel?? Mondja hat igen a keszulodessel. En movel meg mindig nem ertettem ezt, hogy kell erteni mondtam hogy erted? Mi lenne a keszulodessel? Erre a valasza igy elveszi a kezet es mondja kisse agresszíven “jool van akkor nem kerdezek semmit, nem kell beszelni” .


Nekem ezek mind az exemre hasonlitanak o volt pontosan ilyen. A legvegen derult ki, hogy semmi onertekelese, onbecsules nem volt.


Ez a mostani pasi raadasul azt mondja az exe egy kattant no aki nem birja elfelejteni ot. Ami nekem szinten red flag…


Szerintetek en vagyok a hibas? Tenyleg gaz a kommunikaciom?


2023. jún. 5. 19:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
71%

Fuu nekem is volt hasonló csak barátokkal. Az volt a kérdés, hogy x program után lesz-e kedvem (mondjam meg előre) még beülni valahova iszogatni. Erre én azt válaszoltam, hogy nem tudom egy hétre előre megmondani, hogy majd akkor lesz-e kedvem, de nekem amúgy mindegy, legyen úgy ahogy ti szeretnétek. Tök normálisan. Szóval, nekem mindegy=én alkalmazkodom, nem problémázom, rugalmas vagyok, nektek legyen jó.


Hát akkora összeveszés lett belőle:DD

A világból ki tudtam volna futni. Utána persze megbeszéltük és kisült, hogy alapvető fogalmakat tök máshogy értelmezünk és letisztáztuk, de tudom hogy ilyenből még lett volna probléma csak én hosszabb időre külföldre mentem.


Engem ez egy kapcsolatban pláne baromira zavarna. Beszélgetni kell erröl nyíltan, de hosszútávon engem zavarna.


Nem, nem vagy bunkó.

2023. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
86%
Nekem kicsit idegesítő a stílusod, de ő is túlreagálja. Nekem az jön le, hogy nem működik túl jól a kommunikáció
2023. jún. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Friss kapcsolat. Még nem ismeritek egymást. A stílus az ember. Ha túl sokat kell magyarázni és önigazolni, akkor lehet, hogy egyszerűen nem vagytok egymáshoz valók.
2023. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Kitana. ***** válasza:
77%
Én ezzel az emberrel szerintem egy napot nem bírnék beszélgetni, mert kb már a kérdésed alapján az agyamra ment a hülyeségeivel.
2023. jún. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Nagyon nem erzem magam jol, most ezekutan, hogy igy beszelt. Elmondom neki ma, ha nem tudjuk megbeszelni stb akkor részemről befejezem.
2023. jún. 5. 19:56
 6/35 anonim ***** válasza:
62%

Őszintén szólva nagyon bután fejezed ki magad.

Annyi mintha interjút tartana és te három szavas válaszokkal letudod.


"szituaciok: kérdezi hogy jöjjek at este hozzad? Valaszom kedvesen, mosolygva “igen, atjohetsz”. Reakcioja: normális hangnemben, hogy az orultbe kergetem ezzel az atjohetsz szoveggel. Akkor nekem tok mindegy, hogy átjön-e?"


Ezt igazság szerint úgy kellene, hogyha rákérdez, akkor írod, mondod, hogy:

" Persze, jól esne talizni veled." - Vagyis semmi félreérthető és nem egyszavas válasz mégha ő úgyis kérdezi.

(Természetesen ha mindig egyszavas kérdései vannak, akkor kár a gőzért.)


"Akkor a masik szituacio: kerdezi, hogy pl este eszel? Valaszom szinten tok aranyosan vagy mosolyogva, hogy “ nyilvan fogok enni, mert ehenhalok”„


Igaza volt tök lenézően beszéltél vele, pedig lehet azért kérdezte, mert sokan este már nem esznek, mert egészségtelen.


Miért nem azt válaszolod, hogy:

"Igen fogok, mert este mindig megéhezem, nem szeretek éhesen és nem is tudok elaludni." ?


Nem tudsz kommunikálni, pedig a könyvekből is lehetett volna tök jó témakör, visszakérdezhettél volna, hogy ő mit szokott, van-e kedvenc, te miért azt olvasod stb. stb.


Van mit fejlődnöd. :///

2023. jún. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ő is túlreagálja, nem kéne rögtön ingerülten kezelni, de amúgy valóban olyan a megfogalmazásod, ami negatívan jöhet le, még ha nem is annak szánod. ELbeszéltek egymás mellett, nem ugyanúgy értelmezitek a dolgokat és ezért van ilyen apróságokból vita. Pl. az átjöhetsz kicsit olyan, mintha engedélyt adnál rá, a többinek meg van egy éle, a válaszodból azt érzi, hogy hülyeséget kérdez és ezt te érezteted vele. Ennek nem feltétlenül van bármi köze az önértékeléshez, egyszerűen van aki máshogy értelmez bizonyos szófordulatokat. Akár azért, mert ő ezt csak negatív éretelmben használja és ettől nehezen vonatkoztat el.
2023. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
51%

Nem reagálja túl, full úgy jön le, hogy ő teper, kíváncsi és egyoldalú az egész ismerkedés.

Abban is igaza van, hogy fogtok veszekedni, mert egyszerűen beszélgetni se tud a kérdező.


Azt írta, hogy aranyosan és mosolyogva válaszolt... Tessék? Ennyiből áll a kedvesség? Bocsánat, hogy ezt írom, de olyan mintha üresfejű cicababa lenne.


"Átjöhetsz"- Még egyszer kerdezem:Tessék? Egyértelműen azért kérdezte, mert volt ideje és akart vele eltolteni egy bizonyos időt, nem azért kérdezte, mert nincs hozzá hangulata, vagy sűrű a programja.


Arra is, hogy délután lepihensz azért volt az a reakciója, mert eddig totál félreértés történt és úgy érzi nem kölcsönös a dolog.


Kérdező gondold át, hogy 15 éves kislány vagy (bár némelyik leköröz biztosan!), vagy felnőtt nő és az szerint viselkedj, fejezd ki magad. Egyébként én a helyedben míg nem tudnék beszélgetni addig nem is ismerkednék, alapvető szociális készségeid nincsenek és egy okosabb, érettebb férfi ezt meg fogja unni előbb utóbb, vagy csak testiségre használ.

Számomra nekem úgy tűnik, hogy egyáltalán nem vagy való párkapcsolatra, tuti fix, hogy nem tudod, hogy miről szól és mi fér bele.

2023. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
55%

Cuki vagy nagyon, hogy azt gondolod, hogy kedvesen meg aranyosan válaszolgatsz, de egyébként nem. Lenéző vagy és falakat emelsz a szavaiddal.


Az "eszel este"-re miért nem lehetett volna azt válaszolni, hogy "igen, csinálok egy rántottát. Képzeld, tegnap láttam egy olyan videót, ahol a kaliforniai paprikába ütik a tojást, sót, borsot tesznek bele és úgy sütik meg. Elég jól nézett ki."


🤷🏻‍♀️ Mennyivel jobb, nem? Máris beszélgettek, NORMÁLISAN.


A pasi se a legélesebb kés, de ő legalább próbál nyitni. Te meg bunkón lecsapod a labdáját.


Ne vele beszélgess (ergó ne őt szidd le meg hibáztasd), hanem lásd egy kicsit magadat is kívülről.

2023. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, nekem meg tok mas a velemenyem. Ez a pasi egy erzelmi bantalmazo. Ha valakivel minden egyes szavadra vigyazni kell, mert mindenbe belekot, abban ki lehet keszulni. O minden mondatodat kiforgatja, a rosszat latja bele. En miztos nem birnam. Ez a keszulodos pelda volt a csucs. Nekem ez tipikus gazlangozo, rejtett narcisztikus tipus,aki elhiteti a masikkal, hogy hulye, meg rosszindulatu. Ne hagyd magad kikesziteni. Allj ki magadert es mondd el, hogy teged ez rosszul erint.
2023. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!