Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Alacsony az önértékelése vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alacsony az önértékelése vagy az én stílusom a gáz?

Figyelt kérdés

Friss kapcsolat, de már többször érzékeltem rajta, hogy valami furcsa benne…

szituaciok: kérdezi hogy jöjjek at este hozzad? Valaszom kedvesen, mosolygva “igen, atjohetsz”. Reakcioja: normális hangnemben, hogy az orultbe kergetem ezzel az atjohetsz szoveggel. Akkor nekem tok mindegy, hogy átjön-e?

En elmagyarazom neki, hogy jaj nem mindegy, hanem igazabol csak azert fejezem igy ki, hogy atjohetsz mert igen en szeretnem, hogy jojjon, de benne van a valaszban, hogyha neki mas dolga akad stb akkor donthet szabadon, hogy mast csinal szoval atjohetsz igen ha szeretnel.

Ilyen szitu volt mar tobb is.

Akkor a masik szituacio: kerdezi, hogy pl este eszel? Valaszom szinten tok aranyosan vagy mosolyogva, hogy “ nyilvan fogok enni, mert ehenhalok”

Rekcioja, hogy mi az, hogy nyilvan? Hulyenek nezem ot?

Elmagyarazom neki, hogy en a nyilvan szot gyakran hasznalom, semmi negativ gondolat nem jar a fejmben kozben, tehat nem lenezes vagy felsobbrenduseg miatt hasznalom.

Kovetkezo szitu kérdezi mit olvasok? Valaszolom tok nyugisan “ hat a döntést”

valasza: mar kisse ingerultebben “ mi meg egyszer nagyon ossze fogunk veszni” Mondom miert?? Valasz: most is azt mondod “hat” nekem ez lenezo.

Szituacio: mondtam faradt vagyok. Mondja aludjak akkor napkozben. Mondom nem szoktam napkozben szoval nem fogok. Valasza, ha tudnam mennyi tanulmany van, hogy egeszseges.

Valaszom igen en is olvastam egyebkent róla, hogy ez jo dolog, de mar azt is hogy nem jo. Mire megint kifakad, hogy en ellent mondok neki es mindent jobban tudok.


Kozben pedig mindig kedvesen beszelek vele, gyakran dicserem ot, egyszer nem mondtam ra rosszat. Kivul is belul is dicserem, kifejezem szeretetem. Tobbszor megerositettem, hogy akarok vele lenni, kedvelem.

Ennek ellenére ezeket így magara veszi. Nekem ez nagyon nem tetszik. A tudtara akarom adni, hogy nekem ez nagyon nem jarhato amit csinal, hogy rendesen figyelnem kell minden szavamra mert jaj mit vesz magara. Semmi banto poent nem mondok, ennyi a bűnöm mint fentebb irtam.

Azelott meg azt lattam rajta, hogy full probalja elnyomni, hogy idegesitem neha. De olyan is volt mentunk kocsival kerdezi mi volt ma a keszulodessel? Visszakerdezek a keszulodessel?? Mondja hat igen a keszulodessel. En movel meg mindig nem ertettem ezt, hogy kell erteni mondtam hogy erted? Mi lenne a keszulodessel? Erre a valasza igy elveszi a kezet es mondja kisse agresszíven “jool van akkor nem kerdezek semmit, nem kell beszelni” .


Nekem ezek mind az exemre hasonlitanak o volt pontosan ilyen. A legvegen derult ki, hogy semmi onertekelese, onbecsules nem volt.


Ez a mostani pasi raadasul azt mondja az exe egy kattant no aki nem birja elfelejteni ot. Ami nekem szinten red flag…


Szerintetek en vagyok a hibas? Tenyleg gaz a kommunikaciom?


2023. jún. 5. 19:22
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
34%

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy miért vagyok lepontozva...


Azért, mert őszinte vagyok? Miért a férfira fogjuk, hogy ingerült, amikor még hogyha az is van rá oka, vagy ha nem az, csak a kérdező értette félre, mint tudjuk, mint látszik.



Az a hasznos válasz, ami tanácsot tartalmaz és fejbekólintást, kritikát, nem az, amiben a férfit hibáztatja pár ember és azt írja, hogy nem bunkó a kérdező, amikor teljes mértékben az és nem remekel még beszélgetés szintjén se.


Fejtse ki az, aki olyan szépen lepontozgat, hogy mi a gond a válaszommal. Kíváncsi vagyok rá nagyon. 🤔

2023. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
80%
Ha felreerti, vagy nem biztos, hogy a masik hogyan gondolta, akkor kerdezzen vissza. De ez a tamado stilus nagyon gaz.
2023. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
46%

Nárcisztikus, lol.


Miért használunk ilyen súlyos jelzőket? :O



A narcisztikus az elején csak hogy tudd játssza legtöbbször a herceget a fehér lovon, még véletlenül se esik le a maszkja, akár még love-bombing-ot is előad, később meg nem magát tartja hülyének, hanem a másikat: "Túlérzékeny vagy, nem jól gondolod, hülyeségeket beszélsz stb"


Ez a fiú egyedüli bűne, hogy még szóba áll a kérdezővel, semmi más...

2023. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Komoly ez a sok válasz, hogy mennyire nulla vagyok kommunikációban es az en hibam. Azert, mert nem reszletezem barokk kormondatokban, hogy

nem ennyit beszelek egy nap osszesen. Meg mi ez az abuzalas, hogy en beszelhetnek tobbet? Amikor a pasi nem beszel olyan sokat. De amugy nem vagyok egy mindenrol is szot hanyo csaj. Es nem latjatok meg ha neki ez zavaro, hogy roviden valaszolok akkor se igy kellene kifejeznie magat, hogy onostorzasba kezd es beallit egy gonosz picsanak? nem csak ennyi a kommunikcionk, hogy megkeri atjohet- e en meg mondom johetsz aztan kesz ulunk kukan. Ezek a dolgok lettek kiemelve ahol erzek aggresszivat a ferfi reszerol.

Egyebkent hiaba ez a sok engem szido kommenet ezaz en eletem es nem hagyom magam megint egy narcisztikus nulla onertekelsu ember melle lancolni. Ma este megprobalom megbeszelni vele..

amugy jartam pszichologushoz is es en tanultam asszertivitasrol is, szoval ennek menten probalom majd atbeszelni vele, de azert nem megyek vegletekig tehat ha tovabbra is kifejezi mennyire ertektelennek erzi magat meg hulyenek csak azért, mert en azt mondom “johetsz” es a tobbi az nekem bocsi de nem kell. Felnott ferfi ne legyen mar ilyen szinten. Valaki irta hogy ne keressek kapcsolatot. Wtf! ? Ja persze, mert egy ilyet fogtam ki majd meg elásom magam a fold ala.

Az meg, hogy szegeny pasi teler??wtf? En teperek amikor folyton dicserem ot es kerdezgetem, probalom megismerni, kifejezem folyamat mennyire odavagyok erte. Amugy mar ismerem baratait, csaladjat, szex stb szoval nem llyan kezdodo, hogy jaj elso randik. Kb 1,5 honapos.

2023. jún. 5. 20:36
 15/35 anonim ***** válasza:
15%
13-biztos hallottal mar rola, hogy a narcizmusnak is robb tipusa van, nem mind ugyanolyan. Amirol te beszelsz, az a nyilt, grandiozus narcisztikus. De van rejtett is, az pl tok mas. Uh siman lehet az. Es nyilvan nem ismerjuk a teljes sztorit, nem kizart, hogy volt love bombing is.
2023. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Kitana. ***** válasza:
60%

#11 Olvasd el még egyszer a kérdést… Egyedül a “nyilván fogok enni” az, amibe bele lehetne kötni, hogy bunkónak hat, de az összes többi esetben a nagy semmin húzta fel magát a srác és kezdett hisztizni, főleg a készülődős példánál (kérdezőnek szimplán nem esett le, mire gondol, a férfi pedig bevágta erre a durcit), illetve a napközben alvós beszélgetés, ahol a kérdező vitte volna a beszélgetést tovább azzal, hogy ő olvasott egy ellenkező véleményt arról, amit a férfi mondott, erre megint behisztizett, hogy nem ért vele egyet a kérdező.


Itt nem a kérdező a gáz csak azért, mert nem úgy fejezi ki magát mint egy nagyon olvasott, művelt valaki, hanem kicsit egyszerűbben, hanem a férfi aki gyakorlatilag egy pillanat alatt felkapja mindenen a vizet, miközben ő is véget vethetett volna bármikor már ennek a kapcsolatnak ahelyett, hogy fenyegetőzik, hogy össze fognak veszni azért, mert a másik azt mondta, hogy “hát” :D

2023. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

13, letezik rejtett narcizmus is. O eddig azt hozza. Mint irtam elvileg az exe 2 eve nem keles elfejteni. Folyton zaklatja a csaj oktalanul :Dd na nekem mar amugy ez is sok volt, ezt megbeszeltuk es most tiltotta mindenhonnan. De azert nekem ne mondjatok mar, hogy egy no bele van bolondulva az exebe minden ok nelkul?? Allitasa azerint orulten feltekeny volt a csaj ra.. meg a csaj kihozta belole az aggresszivitast stb.

Tobbszor jelet adta annak is hogy o amugy magaval nem elegedett. Amit egyaltalan nem ertek szerintem fantasztikus ember kivul/belul. Amit tobbszor kifejezek neki, hogy adjak onertekelest neki. De ezek a kommunikacios kisiklasok nekem jozanitoak, mert pont ilyen volt az elozo kapcsolatomban a srac, hogy mindent magara vett es ezen kepes volt orditozni es bantani, hogy miert igy vagy ugy kezdek egy mondatot.

2023. jún. 5. 20:43
 18/35 anonim ***** válasza:
82%
En mar felhuztam volna a nyulcipot. Tipikus passziv-agressziv tipus.
2023. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
31%

Véleményeket kértél és miután a 80%-uk ellened szólt elkezdtél egyből hepciázni. Nagyon nagyon negatív a stílusod, ezt a szófordulatok is jelzik.

Átjöhetsz - nekem aztán tök mind1,hogy jössz-e...Másfél hónap után még nagy rózsaszín ködnek kéne lennie valahogy így: Persze, gyere, mert már szeretnélek látni.

Nyilván!! Ezt mindenki lekezelő stílusban használja, ne akard már megmondani, hogy te vagy az egyetlen ember, aki nem.

Meddig tartott volna elmesélni,hogy mit olvasol? Szegény srác lehet kíváncsi lett volna, te meg egyből leugatod.

Én azokkal a pasikkal beszéltem így, akikkel már szakítani akartam. Hiába mondod, hogy dícséred, ha közben meg mindennap passzív-agresszív mondatokat ejtesz el neki. Én tök megértem, hogy így reagál, főleg a mostani kifakadásod után.

2023. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező meg se haragudj rám, de te írtad a megjegyzéseket, te soroltad fel, hogy mire hogyan reagáltatok. Azt csak most írod, hogy te dicséred, érdeklődsz.


Amúgy hiába dicséred, vagy kíváncsi rá, hogyha pár mondattal elcseszed az egészet és bizony amiket felhoztál példáknak tönkre vághatja az idillt még egészséges, önbizalommal tele lévő emberének is főleg úgy, hogy totál oda van érted, de úgy gondolja, hogy valójában csak ő akarja az egészet.

Illetve nyugodtan abbahagyhatod az ismerkedést vele, ha szerinted nárcisztikus szintén (bár az nem önmagát hordja le, hanem a te szavaid veszi semmibe, mert "érzékeny" vagy), vagy kisebbségi érzése van.

De azt jó lenne tudomásul venni, hogy nem vagy bűntelen a szcenárióban még egy kicsit se, mert ha te úgy állsz hozzá, hogy "aranyosan mosolyogva" de jó pár szituban tök bunkó módon válaszolsz az mégegyszer írom elveszi az ember kedvét.

Benne van a pakliban, hogy nagyon önérzetes, sikertelen a nőknél, vagy csalódott, valaki jó palira vette természetesen, de nem vagy te ártatlan barika. Tényleg rendesen odatetted magad...

2023. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!