Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elmennétek egy ilyen “közjáték...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek egy ilyen “közjáték” után (borravaló kapcsán) vele bármilyen étterembe ha a helyemben lennétek?

Figyelt kérdés

A barátom előléptetését ünnepeltük meg, ennek apropóján elmentünk egy Balatoni jobb étterembe (helyet nem mondok), a pincérek életuntak voltak, az ételek, italok rosszak voltak, természetesen volt 15% szervízdíj a számlán.


A párom kp-val szeretett volna fizetni, és fizetésnél mondta, hogy a pontos összeget kéri vissza, viszont úgy kapott visszajárót, hogy 900 forintot adott magának a pincér, és úgy adta oda a visszajárót, hogy “köszöntem szépen”.


Ezen a párom nagyon felhúzta magát, és elkezdett magyarázni a pincérnek miközben az már ment el, hogy szerinted azzal, hogy méltóztattad kihozni az amúgy íztelen limonádét meg a szar kaját, máris egy félistennek kell magadat érezni? Elmondtam érthetően, hogy forintra pontosan add oda a visszajárót, ha nem tudsz számolni, szólj a kollégádnak, ha nincs visszajárod kifizetem kártyával, de ha egy forintot is rámersz rakni akkor a fejednek verem a terminált, szóval gyere vissza, beszélj normálisan és adj vissza normálisan.


Nem pont ezt mondta nyilván de a lényege ez volt, egyetértettem vele 100%-ban, csak a közlés módjával nem, az lehetett volna négy szemközt és nem mások szeme és füle előtt.


Nem szakítani akarok, csak elkerülni az ilyen alkalmakat, amit a barátnőim pl nem is értenek, ők áradoztak, hogy milyen álom pasi az ilyen, aki így kiáll értünk, miközben az övükék nem csinálnának ilyet.


Lehet, hogy csak túlreagálom, mert én is voltam felszolgáló, és hasonló esetben nagyon megalázónak éreztem volna a dolgot, szóval elismerem, hogy lehet én látom rosszul a dolgokat, titeket hogyan érintett volna ez?


2023. szept. 14. 15:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Némelyik azt hiszi, hogy ő szrta a spanyol viaszt. Nem sok ilyennel találkoztam eddig de akivel igen az annyira kérte a pofont, hogy nem akartál volna hinni a fülednek. Amióta benne van a szervízdíj azóta kezdtek el leszromtablettát szedni, hisz minek törné magát úgy is megkapja. Szerencsére nem ez a megszokott.
2023. szept. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Úgy lehet elkerülni, hogy oda nem mentek többet. Ha minden minősíthetetlen volt, akkor nem a reakcióval van a legnagyobb probléma, hanem a hellyel.
2023. szept. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

Az, hogy a kaja rossz volt, arról igazából a pincér nem sokat tehet, kár ezt rajta levezetni. Nem kell odamenni többet.

Nem tudom amúgy, hogy ez a viselkedés mennyire jellemző rá, egy esetből nem biztos, hogy messzemenő következtetéseket kell levonni. De azért én biztos megrökönyödnék egy ilyen kitörésen és kicsit biztos meginogna a bizalmam. Ha csak tényleg nem volt valami botrányos baki a pincér részéről, akkor pár száz forinton sz_arrágóskodni, ráadásul még jelenetet is rendezni, nekem elég visszás. Ha pontosan akart fizetni, akkor eleve kártyával kellett volna, akkor nincs kérdés, meg apró számolgatás.

2023. szept. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk a rossz kajarol pont nem a pincér tehet de ha a viselkedés sem volt normális akkor megertem hogy nem akart borravalót adni a pincernek. Az egész szituáció borzasztó bunkó volt amúgy a pincertol szóval szerintem megerdemelte amit kapott.

Egyedül a verekedessel fenyegetozes amit már túlzásnak érzek.

2023. szept. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
12%
Aztán mi lett? Visszakapta a számlába épített szervízdíjat? Amúgy addig jó míg csak a pincért akarja megverni mert őt megvédheti éles késsel, kloffolóval a szakács akin inkább számonkérhető a kaja. Az lesz kemény amikor majd téged rendszabályozna a kis méregzsák. Kajás helyen visszafogom magam mert legközelebb hátha beleköpnek pedig voltak durva dolgok :Kfc kosaramat másnak adták ki mert összekeverték a számot, balatoni étteremben nem hoztak evőeszközt és kézzel ettem meg a Cordon Bleu-t.... Plasztikai sebésszel volt hogy összevesztem műtét előtt, kölcsönösen lehazugoztuk egymást (nekem azt mondta jelentkezik ha megvan a számítógépes terv a várható eredményről, persze nem jelentkezett és azt állította én szívódtam fel). Ott sunyin nem tudott volna bosszút állni mert a fejemen dolgozott,csak szándékosan, sőt félhetett hogy ha hibázik azt hiszem majd direkt tette az előzmények miatt. De minden rendben lett és barátsággal váltunk el. Óh elkalandoztam, a lényeg hogy a hapsid gáz, hagyd ott
2023. szept. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Én annyira nem szeretem, amikor kiakadok valami igazságtalanságon, és mindenki, akinek mesélem, vagy velem van, csak bambán húzogatja a vállát.
2023. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Végül is igaza volt, a pincér meg jó nagy tahó volt. A szituáció megoldása nyilván vérmérséklet függő. Tőlem mondjuk távol áll az ilyen nyilvános balhézás. Ha tudom, hogy nem akarok borravalót adni, akkor kártyával fizetek és nincs kérdés, max húzzák rá a szájukat, de ha rossz volt a hely, akkor úgysem megyek vissza.
2023. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Attol, hogy igaza van, attol meg kell tudni viselkedni is. A nok altal elkovetett legnagyobb hiba, amikor ezt a jellemet, amit a parod megvillantott, nem red flagkent kezelik, hanem ugy gondoljak, mi te, hogy majd megvaltoztatod, vagy a vilagot alakitod ugy, hogy ne kelljen ezzel szembesulnod. Pedig egure tobb ilyen lesz es az agresszio merteke is novekedni fog, amikor mar biztosnak gondolja a kapcsolatot es nem szineszkedik tovabb elotted. Tudom, hogy a magabiztossag vonzo a nok szamara, de az onkontroll elvesztese, marpedig itt az volt nagy baj. Az incelek erre gondolnak, amikor rosszfiukrol beszelnek. Adott a vonzo magabiztossag, ami pozitiv es emiatt valasztottad ot, meg adott az indokolatlan duhkitoresi problemas agresszio, amit persze negativ, de athidalhatonak gondolod. Az incelek meg az agressziot latjak kivulrol, es tevesen azonositjak pozitiv tulajdonsagnak. De ettol meg baj, es sok sok problemanak nezel elebe, ha magadat is atvered es a kognitiv disszonanciaba menekulsz elole. Igenis ez valook, jol gondold at, hogy mit valalsz fel.
2023. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a párod jól cselekedett. Nem kell mindent hagyni másoknak, és hülyének nézték. Teljesen jogos volt a kiakadása, ha én találkoznék ilyen szituációval úgy hogy mellettem balhéznak egy étteremben elgondolkoznék mennék e oda többször, még meg is köszönném az illetőnek a jelzést.
2023. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
A pincér át akarta vágni 900,- tal, holott a 10% helyett 15% borravalót számoltak fel eleve. Elhiszem, hogy felhúzta magát emiatt, főleg, ha még a kaja is sz.r volt. Menjél csak vele étterembe. Ráérsz más miatt szakítani vele.
2023. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!