Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elmennétek egy ilyen “közjáték...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek egy ilyen “közjáték” után (borravaló kapcsán) vele bármilyen étterembe ha a helyemben lennétek?

Figyelt kérdés

A barátom előléptetését ünnepeltük meg, ennek apropóján elmentünk egy Balatoni jobb étterembe (helyet nem mondok), a pincérek életuntak voltak, az ételek, italok rosszak voltak, természetesen volt 15% szervízdíj a számlán.


A párom kp-val szeretett volna fizetni, és fizetésnél mondta, hogy a pontos összeget kéri vissza, viszont úgy kapott visszajárót, hogy 900 forintot adott magának a pincér, és úgy adta oda a visszajárót, hogy “köszöntem szépen”.


Ezen a párom nagyon felhúzta magát, és elkezdett magyarázni a pincérnek miközben az már ment el, hogy szerinted azzal, hogy méltóztattad kihozni az amúgy íztelen limonádét meg a szar kaját, máris egy félistennek kell magadat érezni? Elmondtam érthetően, hogy forintra pontosan add oda a visszajárót, ha nem tudsz számolni, szólj a kollégádnak, ha nincs visszajárod kifizetem kártyával, de ha egy forintot is rámersz rakni akkor a fejednek verem a terminált, szóval gyere vissza, beszélj normálisan és adj vissza normálisan.


Nem pont ezt mondta nyilván de a lényege ez volt, egyetértettem vele 100%-ban, csak a közlés módjával nem, az lehetett volna négy szemközt és nem mások szeme és füle előtt.


Nem szakítani akarok, csak elkerülni az ilyen alkalmakat, amit a barátnőim pl nem is értenek, ők áradoztak, hogy milyen álom pasi az ilyen, aki így kiáll értünk, miközben az övükék nem csinálnának ilyet.


Lehet, hogy csak túlreagálom, mert én is voltam felszolgáló, és hasonló esetben nagyon megalázónak éreztem volna a dolgot, szóval elismerem, hogy lehet én látom rosszul a dolgokat, titeket hogyan érintett volna ez?


2023. szept. 14. 15:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
17%
Úgy látszik megjöttek azok, akik imádják, ha le vannak húzva
2023. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért tán ez a paprikajancsi lenne a bezzegpélda?! Bárhol ellent lehet mondani és annak hasztalanságakor jöhet a hivatalos út, de akik már holmi bunyóval kacérkodnak azok rendre megválogatják hogy ezzel szembeszállok mert nem tűnik keménynek , azzal már nem. Minél nagyobb komplexusa van valakinek annál több gyengébb emberbe köt bele egyre piszlicsárébb dolgok miatt hogy helyretegye egóját. Egyszer majd kikap egy papírforma szerint gyengébbre taksált ürge ellen és depressziójában boldog boldogtalan (köztük a kérdező) lepofozásával akarja majd kozmetikázni a mérlegét
2023. szept. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de máshova sem, mert egy ilyen után rögtön megundorodnék tőle.
2023. szept. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
40%

A pasid normalis. En no letemre ugyanezt tettem volna.

Igenis joga van nem adni borravalot.

2023. szept. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én nem így gondolkodnék erről, hogy jó, akkor majd étterembe nem megyek el vele... az csak a tünetet kezelni, nem az okot. Én leülnék vele higgadtan megbeszélni, hogy a kiakadásával gondolatilag egyetértek, de a stílussal nem, és elhagyom, ha így viselkedik, mert az nagyon illúzióromboló és engem is lejárat... reakciótól függően meg vagy adnék neki egy esélyt, és figyelném, hogy viselkedik nyilvánosan, vagy szakítanék vele. Amúgy én a barátnőkkel kapcsolatban is elgondolkodnék azon, hogy kell-e nekem olyan, akinek a top férfi az a káromkodó, üvöltő, agresszív barmot jelenti.
2023. szept. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
24: te sem olvastad el a szöveget :D. Nem azzal volt a gondja a kérdezőnek, hogy nem akart borravalót adni, hanem ezzel az útszéli pofádatbeveremhülyegyerek, maunika show stílussal. Kulturáltan is meg lehet mondani, hogy "szervizdíj már volt felszámolva, a kiszolgálás minősége nem volt megfelelő, ezért nem szeretnék borravalót adni, és ha nem vagy hajlandó visszaadni a visszajárót pontosan, akkor kihívjuk a fogyasztóvédelmet" vagy "szeretnék a főnökével beszélni és kérem a panaszkönyvet".
2023. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
Pedig a stílus is rendben van, újságcikkek is jelennek meg hasonló stílusban, ráadásul államilag támogatott lapoknál, ami azt jelenti, hogy ez a stílus normatív
2023. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!