Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire hozol könnyen nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire hozol könnyen nagy döntéseket?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon nehéz, mert sosem számított otthon a szavam és az érzéseim. Persze meghallgatták de ennyi, nem érezték át.


Ezért mindig sodródok,és már lassan nem tudom ki és mi vagyok, mit szeretek.

A döntésnél legyen az bármilyen nem merem meglépni az érzéseim szerintit.


2023. szept. 26. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég komplex téma, de röviden, az elmúlt fél évem egy kimondottan nehéz időszak volt. Önismereti szempontból egy igazi hullámvasutazás, viszont most érzem végre azt, hogy már tudom, hogy bizonyos helyzetekben hogyan kellene döntenem. Részben az év elején hozott (érzelmi alapú) döntésem miatt kerültem sz.r helyzetbe, és ezt a luxust többé nem engedhetem meg magamnak. Sokkal céltudatosabb vagyok, könnyebben alkalmazkodom, és a célom elérése érdekében már nem félek olyan eszközökhöz nyúlni, amelyeket eddig nem alkalmaztam (elvi okokból kifolyólag). Döntéseim során kizárólag a saját érdekeimet kell szem előtt tartanom, ez a nagy tanulság.
2023. szept. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az adott állapotomtól és helyzettől függ. Legtöbbször könnyen megy, gondolom azért, mert kiskoromban se hagytam magammal packázni senkinek és a szüleim/nagyszüleim demokratikusak/liberálisak voltak. Természetesen volt olyan hogy anyum szerint nekem jobban illik a rövid haj és rá akart szedni de kategorikusan kijelentettem, hogy ez az én testem/arcom és nem lesz rövid hajam soha, akinek nem tetszik a kinézetem az álljon odébb. Vagy volt úgy, hogy beleavatkozott abba milyen ruhát vegyek fel, de ha nekem nem tetszett, akkor nem vettük meg. Azt tudom tanácsolni, hogy ne hagyd magad. Persze meghallgatni mást és elgondolkodni a véleményén nem árt, mert mindig igazad nem lehet és nem akar rosszat (jobb esetben) az a szülő/testvér, de ez a te életed, ha pofára esel majd tanulsz belőle és felállsz. A környezetedben lévőknek tisztelnie kellene a határaid és neked is fordítva.
2023. szept. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerítő körülmények esetén azonnal.
2023. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Nagy döntéseken többet töprengem, alszom rá, de napokon belül képes vagyok döntést hozni.


Árral viszont sose sodródom, mindig megválogattam a barátaim, programokat amin részt veszek és a karrier utam is.


Tudom hogy mit szeretek, viszont nincs ellenemre időnként valami újat kipróbálni, ami érdekesen hangzik. Ettől lesz tartalmas az élet!

2023. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is pokoli nehez ez. Mindig masokat helyezek magam ele sajnos
2023. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Laylah ***** válasza:

Az én véleményem sem számított otthon semmit szinte sosem, ennek ellenére képes vagyok nagy döntéseket akár perceken belül is meghozni.

A kisebb döntésekkel viszont rendszeresen bajban vagyok :D

2023. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen nagyon nehezen ment és rengeteg dolgot köszönhetek az akkori döntésképtelenségemnek.


Nem tudom melyik hangszert válasszam? Mára kb 5 hangszeren játszom.

Nem tudom sportoljak, vagy zenéljek? Csinálom mindkettőt

Nem tudom milyen nyelvet tanuljak? Most tanulom a negyedik idegen nyelvet (az első háromból van B2-C1 nyelvvizsgám)


Ugyanez volt a változtatással. Nem akartam úgy dönteni, hogy egyik hobbim fontosabb, vagy nem akartam/mertem lecserélni, szerettem a tanárt/edzőt. Ennek eredménye az lett, hogy rendkívül jó versenyeredményeket produkáltam.


A gimi alatt azért kialakult az, hogy tudok dönteni, lázadtam rendesen, csak nem a szokásos módon :D.


Mára elég jól hozok döntéseket. Nem kapkodok, de nem is ülök rajta feleslegesen és nem seprem a szőnyeg alá. Elég nagy változások voltak/vannak mostanában az életemben (diploma, msc, koliból albi, külföld, összeköltözés párommal, munkahelyi változás) és úgy érzem jól kezelem ezeket, jó döntéseket hozok. Párkapcsolati témában könnyen hozok döntést, maximálisan hiszek a kapcsolatomban, kompromisszumkész vagyok, de álmokat nem adok fel.

2023. szept. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy nőttem fel, hogy sosem számított a szavam, a véleményem, az érzéseim. Ezért is kellett megtanulnom magamra építeni, ha már másokra nem számíthatok. Nekem kell magam érvényesítenem, nekem kell számomra megfelelő döntést hoznom, a jólétem az én felelősségem. Nem rágódok túl sokáig döntéseken, nem sodródok hónapokig. Persze, alaposan átgondolom a lehetséges végkimeneteleket illetve igyekszem arra, hogy mindig legyen B tervem és ne égessek fel magam mögött hidakat ha nincs rá feltétlenül szükség.
2023. szept. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!