Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell ilyen korán minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell ilyen korán minden sz*r Halloween-i dísszel teleszórni a lakást?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy nem vagyok ellene a Halloweeni dolgoknak, én is minden évben szoktam tököt faragni, max veszek 1-2 zacskó Halloween-es gumicukrot, de ennyi.


Ez a harmadik évünk a barátnőmmel, 3 éve lakunk együtt, a lakás az enyém (vagyis 30%-ban még a bank-é is)


Tavaly is elmondtam neki, hogy engem zavar, hogy már október elején tele van dekorálva a lakás minden szarral, és ki van posztolva különböző Facebook csoportokba, meg Instagramra, utána ha ez lecseng, akkor meg jönnek a karácsonyi díszek, már december elején feldíszített karácsony fa, karácsony előtti ajándékozás, tavaly is sokszor megemlítettem, hogy ez sok, ez nem tetszik, akkor úgy tűnt, hogy megértette miről beszélek.


Erre most ott tartunk, hogy megint egy hete ki van díszítve a lakás, amikor még a Halloween a közelben sincs, és már látom, hogy ugyan ez lesz karácsonykor is.


Nekem nincs bajom a dekorációval, de miért ennyivel előtte? Tavaly megbeszéltük, hogy nem fog erre túlzásba esni, de ugyanott vagyunk mint most, legszívesebben az összes díszt kidobnám.


2023. okt. 18. 18:28
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
79%
Figyelj, szerintem fogadd el. Én egyáltalán nem dekoráltam Halloweeni cuccokkal, de a 6 éves lányom imádja, ezért dekorálok. Ha ez boldoggá teszi, és nem gond anyagilag, akkor miért ne?
2023. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
75%
Én személy szerint szeretem látni amikor a párom izgatott, boldog valami miatt, és nem azon pattogok hogy fuhhhh ujujuj hát hogy lehet ilyen SZART élvezni???? Nem is szeretném, ha ilyeneken bosszankodnék.
2023. okt. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy már írták, boldoggá teszi. A gond itt csak az, hogy ez a Te feladatod lenne!
2023. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
88%

Mint minden ünnepnél, az esszencia valahol a várakozásban is rejlik számomra, a készülődésben, aminek egy része lehet a dekorálás… egyébként én pont hétvégén, tehát 1,5 héttel előtte fogok díszíteni, november első hetének végén (vagy ahogy érkezésem van) pakolom el.


Azért normális ember a dekorálás előtt, alatt egyben takarít, pakolászik, rendet is tesz, szóval már emiatt sem haszontalan a dolog, teljesen függetlenül attól, hogy ez épp halloween vagy nyári dekor vagy a karácsonyi készülődés.

Ha téged zavar, akkor segíts elpakolni, kitakarítani, javasolj helyette mást… vagy csak legyél tevőleges része valaminek, amit jó esetben közös otthonnak neveztek…


Nálunk a (kis)kamasz fiam minden évben bulit tart (a család exem felőli fele angolszász hagyományú országban él, tehát nem elvetemült számunkra ez az egész ünnepkör), idén 3 este is lesznek vendégeink és igenis közösen takarítunk, tuti, hogy szentségelni fogok hogy a nagy, foszforeszkálós, összepattintós pókhálós keret nem akar a helyén maradni meg ilyenek :D közösen csinálunk sütit (a gyerek majd formázza a golyókat vagy vágja a gyümölcsöt vagy kiviszi a szemetet, tök mindegy, de részese lesz), nekem pont tegnap jött meg a narancssárga parókám és a lézervágott fekete muffin papírjaim, amin szellemkastélyok meg kíséretsziluettek vannak…

…még leírva is sok… de ha EGYÜTT csináljuk, akkor összetartó erő, ha csak egy valaki tolja a családból, akkor a másik persze, hogy csak kritizálni tud.

Ok, neked nem szíved csücske, tegyél valamit, javasolj valamit kettőtöknek, akkor nem fogja majd a párod ezzel elütni egyedül az idejét… de ehhez neked is kellene valamiben odatenni magad.

2023. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
2%

14.


Ilyenkor a temetőbe kell menni, letisztítani a sírokat, megemlékezni a holtakról és gyertyát gyújtani a tiszteletükre.

2023. okt. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
96%

#15

Tudod, hogy a kettő megfér egymás mellett, ugye? Illetve azt is tudod, hogy nem mindenkinek van sírja? Az én nagypapám hamvai például a Mátrában lettek szétszórva. A nagymamám (aki él) sose gyújt gyertyát a szüleinek, hanem minden évben elültet egy rózsabokrot az emlékükre és egyszer megkért, hogy amikor majd ő meghal, én se gyertyázzak, hanem ültessek el valami szépet, ami boldoggá tesz.

Semmit sem "kell" csinálni. Mindenkinek szíve joga, hogy hogyan ünnepel és hogyan gyászol.

2023. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 15. A keresztények mennek virágokkal a sírokat látogatni… lehetséges esetleg, hogy a Föld sokmilliárd emberéből (köztük kis hazánkban is élhet jó pár ezer/tízezer/százezer) esetleg nem keresztény, nem hívő, nem takarít sírköveket, nem sírhelyre temette a szeretteit, nem ilyen módon emlékezik meg???

Nos, a mi családunk is abba a pár milliárdba tartozik, akik nem virággal és temetőtakarítással emlékezik a szeretteiről.

Üdv: 14-es voltam (és nem, nem vagyok keresztény, de ateista sem…bár ők sem hiszem, hogy ezt a módot tartják követendőnek, amit te leírtál)

..ja és én is magyar állampolgár is vagyok, de nem KELL mennem sehová, halloweent sem KELL tartani… szuper, hogy megférhetnénk egymás mellett KELL nélkül is.

2023. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
9%

17.


Na ja, helyette inkább a Mindenható Pénz nevében, uzsgyi helovíni tököt venni meg a Sombrero-fivérek zenélő animatronik verzióját, hogy menő legyél!

2023. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem, hogy miért vagy ennyire bunkó, #17-es. Értem én, hogy neked van egy elképzelésed és szíved joga aszerint cselekedni, de él még több milliárd ember, akik elég sokféle módon gondolkoznak ugyanarról. Neked ez miért is probléma? Semmi hatással nincs rád.
2023. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
78%

14, 17 vagyok- mind említettem, a családom egyik ága angolszász gyökerű- te így vélekedsz más kultúrákról, csak mert másképp vagy mást ünnepelnek, mint te?

Szégyelld magad, előítéletes, uszító, csúnya megnyilvánulás ez.

Ami nem keresztény vagy nem közép-kelet európai (katolikus többségű) keresztény ünnep az már csak lenézendő? Hidd el, másnak, más vallású, nemzetű, kultúrájú embereknek is joguk van ünnepelni, a te jóváhagyásod nélkül is.

Én sem, más sem bántott téged, nem szóltunk becsmérlően, mert te sírt takarítasz vagy a “pénz nevében uzsgyi sírcsokrot meg gyertyát harácsolsz” :D … mert hacsak nem öntöd otthon a nyárikonyhában hamuzsírral, meg nem gyűjtöd a mohát a koszorúalaphoz, akkor te is szégyelld magad, ha a szeretteidnek virágot viszel? Te normális vagy egyébként? :D

2023. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!