Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell ilyen korán minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell ilyen korán minden sz*r Halloween-i dísszel teleszórni a lakást?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy nem vagyok ellene a Halloweeni dolgoknak, én is minden évben szoktam tököt faragni, max veszek 1-2 zacskó Halloween-es gumicukrot, de ennyi.


Ez a harmadik évünk a barátnőmmel, 3 éve lakunk együtt, a lakás az enyém (vagyis 30%-ban még a bank-é is)


Tavaly is elmondtam neki, hogy engem zavar, hogy már október elején tele van dekorálva a lakás minden szarral, és ki van posztolva különböző Facebook csoportokba, meg Instagramra, utána ha ez lecseng, akkor meg jönnek a karácsonyi díszek, már december elején feldíszített karácsony fa, karácsony előtti ajándékozás, tavaly is sokszor megemlítettem, hogy ez sok, ez nem tetszik, akkor úgy tűnt, hogy megértette miről beszélek.


Erre most ott tartunk, hogy megint egy hete ki van díszítve a lakás, amikor még a Halloween a közelben sincs, és már látom, hogy ugyan ez lesz karácsonykor is.


Nekem nincs bajom a dekorációval, de miért ennyivel előtte? Tavaly megbeszéltük, hogy nem fog erre túlzásba esni, de ugyanott vagyunk mint most, legszívesebben az összes díszt kidobnám.


2023. okt. 18. 18:28
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
68%
Próbáljatok megegyezni konkrét időintervallumban ami mindkettőtöknek jó. Megértem ha a kérdezőt zavarja, mert alapból nem a dekor a gond hanem hogy túl korai mrg sok. Ismerek én is olyat aki már most elkezdi a karávsonyi dekort és február végén még áll a karácsonyfa. Ő dolga de ha ezzel kéne élnem zavarna, mert nekem már elveszi az ünnep varazsát, pedig nálam is minden fiszem f.szom dísz van ünnepekkor.
2023. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
82%

Kedves megkeseredett tanyasi! (alias 15-18-as válaszoló)


Még jó, hogy a Halloween október 31-én, a halottak napja pedig november 1-én van. Mondjuk én már olyan cikket is olvastam pár éve valami "mélymagyartól", hogy "ha szereted az elhunyt családtagjaidat, akkor nem ünnepled a Halloweent!"


Úgy utálom ezt az elcseszett magyar mentalitást, hogy az életben csak siránkozni lehet, és jajveszékelni. Az nem tudom miért nem lehet opció, hogy 31-én beöltözöl, bulizol, dekorálsz, jól érzed magad, másnap pedig kimész a temetőbe a szeretteid sírjához.


Amúgy meg ha már konzumidiótaság... A falunkban abból csinálnak versenyt, hogy ki tesz ki nagyobb, és csicsásabb mécseseket, gyertyákat, virágcsokrokat a sírra. Gondolom ezzel sincs probléma.

2023. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
88%
Elmondtad neki hogy téged miért zavarnak a díszek? Csak annyi a baj, hogy túl korán rakja ki őket?
2023. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
27%

Gxere hozzank pihenni nyugodtan. Nalunk egyikunk se dekoral se takarit.

Nem is veszekszunk semmin. Mindketten sokat dolgozunk.

2023. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Kitana. ***** válasza:
85%
Nem értem szegény barátnődet, hogy bír elviselni egy ilyen morcos alakot :D Egész október spooky season egyébként, ahogy már írták, nem dekorál korán. A hangolódás minden ünnep része. Az ősz meg eleve ilyen semmilyen, szürke időszak (vagyis hát idén már inkább nyárias, napsütéses), nem baj, ha feldobja valamivel az ember.
2023. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, nagyon undok vagy. Képes vagy avval jönni, hogy a lakás a tiéd? Akkor ő talán nem érezheti otthon magát? Szégyellhetnéd magad ezért a gondolkodásért.

A karácsony előtti ajándékozás tényleg túlzás, de te meg semmit nem akarnál engedni. Szerintem hagyd díszíteni, hangolódni, várakozni az ünnepekre, cserébe kérj egy kis önmérsékletet.

2023. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
4%
Há legyél már kortárs, kérdező! Szpúki hónap van, aztán meg frídám ünnep lesz, meg lávpáráde, aztán nyú jírz ív.
2023. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%
bocsesz de nem vághatja mindenki a csirkék nyakát hobbiból, mint te
2023. okt. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%
Szaggasd szét a dekorációt, aztán dobd ki mindet a kukába. Abból majd ért. Ízléstelen az egész halloween-i dekoráció.
2023. okt. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Méghogy az egész hónap skoopy hónap, na ne nevettessetek, ez nem olyan mint a karácsony, hogy minden vasárnap kell gyújtani egy gyertyát, azért van csak szimplán spooky szezon szerintetek egész hónapbaj, mert már akkor elkezdik értékesíteni a Halloweeni vakacokat, ti meg mentek megvenni minden évben, mintha kötelező lenne.


Nem lenne gondom azzal, ha mondjuk egy 1-2 héttel előtte elkezdődne a dekorálás, meg karácsonykor mondjuk december elején, de ne kelljen már október első napján a szar dekorációkat néznem, meg novemberben már a karácsonyi díszeket itthon.


Az meg megint érdekes, hogy csak engem találtok meg ebben a sztoriban, mint hibás, pedig én csak annyit kértem, hogy a Halloween ne Október elején, a Karácsony meg ne November elején kezdődjön meg, én nem azt mondtam, hogy nincsen helye az ünnepi készülődésnek, illetve a dekorációnak, de ahogy látom a reklámok és az Instagram posztok nagyon sok embernek az agyára mentek, és átestek ezzel is a ló túloldalára.

2023. okt. 19. 08:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!