Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan érzem magam mocskosul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érzem magam mocskosul lehúzva?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet: Nagyszülők után örökölt a barátnőm családja 2 lakást. Az egyik az anyósom nevén volt, a másik a barátnőm és a testvére nevén. A barátnőmék eladták a lakást. Amit az anyja örökölt, az egy gyönyörű lakás, mindig is ott akart lakni és nekem is tetszett.

Igen ám, de az anyja nem engedte meg, hogy ott lakjunk. Nem mondta ki de nekem az jött le hogy a barátnőm lakhatna ott egyedül ingyen de velem nem. Így végül az lett, hogy nekem hitelt kellett felvennem, és így közösen megvásároltuk a lakást az anyjától.

Hibrid kasszán vagyunk, a törlesztőt teljesen egyedül nyögöm. Neki több pénze marad, félre tud tenni.

Én azóta baromira megbántam, úgy érzem nagyon hülyének vagyok nézve. A haverjaim már akkor próbáltak erről lebeszélni.

Jól érzem hogy nagyon baleknak lettem nézve és ez az egész család nem tisztel?



2023. okt. 19. 00:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

A család egy szarrágó gyülekezet, de neked lesz egy fél lakásod. Hacsak nem piaci ár fölött vettétek meg, akkor nem vagy balek.


Örökölt vagyon nem lesz sosem közös, a te szempontodból igaziból mindegy, hogy a barátnőddel közösen ezt vagy egy másik lakást vettetek volna meg, annyi a különbség, hogy az egyik esetben a hitelt fizetné veled és lenne mondjuk 10-20 millió kp-ja befektetve, most meg nem hitelt fizet, hanem belerakta a lakásba az összeget és gyűjti a pénzt.


Ami elgondolkodtató, hogy tartott-e ott a kapcsolatotok, hogy közös lakást vegyetek. Ha nem, akkor az anyjának lehetett volna több esze, mikor ezt kitalálta, mert ha szakítotok, akkor az sokkal problémásabb lesz, mert egy egész lakást kell eladni. Szerintem ezzel egy szülőnek számolnia kellett volna, amikor ilyen baromságot kitalál.


De amúgy te szerintem “jól jártál”, bérleti díj helyett törlesztőt fizetsz.

2023. okt. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
22%

Jah várj, hogy van a tulajdonrész? Ki adta az önerőt és ki fizeti a hitelt és milyen arányban van ez és mi a tulajdonviszonyotok?


Szerintem amúgy kérd meg minél előbb a kezét, akkor megszűnik ez a hibrid kassza és az egész hitel, akkor neki sem lesz saját pénze az örökölt pénzen kívül és nem lesz ez az érzésed sem.

2023. okt. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Ő megvette a lakás felét, én pedig tulajdonképpen jelzálog hitelt kaptam az ő lakásrésze miatt, szóval az ő neve csak így jelenik meg a szerződésen, a hitelt teljesen egyedül fizetem.

A tulajdonrész 50%-50%, szóval nemcsak lesz egy fél lakásom, hanem van.

2023. okt. 19. 01:04
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Na de kifizette a lakás felét, nem? Miért vagy akkor lehuzva?
2023. okt. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel nincs semmi probléma, a lakás fele a te tulajdonod lesz ha kifizeted, ha házasok lennétek akkor nem lenne értelme.

Az anyós abból indul ki, hogy nem vagytok házasok, ha benne akarsz lakni akkor fizessél bérleti díjat vagy vedd meg. Nekem ezzel nem lenne problémám, mert ha egy idegen ember lakását bérelnétek akkor is fizetned kéne.

2023. okt. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
11%

Az egész lakás az anyja nevén volt?

Most pedig az egészet vagy a felét vetted meg?

Ha az egészet, miért van felesben a barátnőddel?


Fura.

Igazából mindegy mi van, ha jól kijöttök a csajjal ne ezzel foglalkozz meg ne az ő családjával. Ez ne nyomja rá a kapcsolatotokra a bélyeget. :)

2023. okt. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne tisztelniük, ha fizetsz. Ez nem tisztelet kérdése. Fizetsz és kész
2023. okt. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
22%

Belekényszerítettek ebbe a hitelbe és előnytelen volt a kamatkörnyezet?

Vagy amúgy is akartál egy fél lakást venni, és együtt lakni a barátnőddel?


De ha az anyja akart mindig is ott lakni, akkor mért adta el?

2023. okt. 19. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

6: A felét vette meg.

A lány is megvette a másik felét, de ő KP vette meg mert ugye egy fél lakást örökölt, amit eladott.

Így csak a fiú tulajdonrésze van hitelre véve.


Azt sérelmezi a Kérdező, hogy ha egy anya a saját lányának szivességi használatra odaadta volna a lakást, mért nem adta oda kettejüknek, hogy a Kérdező is ingyen lakhasson benne.

És hogy ezzel nem lett-e ő megkárosítva anyagilag, tisztességtelenül, nagyon. Neki az szerinte a 2 szép szeméért járna.

(Nagyoon gááz, de tényleg ez a kérdése:)))

2023. okt. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem derül ki, hogy mi a tényleges sérelem. Amit leirt az egy uzleti konstrukcio
2023. okt. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!