Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan érzem magam mocskosul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érzem magam mocskosul lehúzva?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet: Nagyszülők után örökölt a barátnőm családja 2 lakást. Az egyik az anyósom nevén volt, a másik a barátnőm és a testvére nevén. A barátnőmék eladták a lakást. Amit az anyja örökölt, az egy gyönyörű lakás, mindig is ott akart lakni és nekem is tetszett.

Igen ám, de az anyja nem engedte meg, hogy ott lakjunk. Nem mondta ki de nekem az jött le hogy a barátnőm lakhatna ott egyedül ingyen de velem nem. Így végül az lett, hogy nekem hitelt kellett felvennem, és így közösen megvásároltuk a lakást az anyjától.

Hibrid kasszán vagyunk, a törlesztőt teljesen egyedül nyögöm. Neki több pénze marad, félre tud tenni.

Én azóta baromira megbántam, úgy érzem nagyon hülyének vagyok nézve. A haverjaim már akkor próbáltak erről lebeszélni.

Jól érzem hogy nagyon baleknak lettem nézve és ez az egész család nem tisztel?



2023. okt. 19. 00:08
1 2 3
 21/27 Grizesteszta ***** válasza:
100%

#18:Ebbe akadtam bele kávéivás előtt, de mindjárt ki is nyílt a csípám. Sorra veszem!

1)'Csak azért tudta kifizetni mert örökölt. Más halála miatt van pénze. Amúgy az életben nem lenne. Semmivel nem ér többet mint én.'Senki nem mondja, hogy többet ér, de tök mindegy, miért, neki van pénze, neked meg nincs. A pénz ilyen értelemben nem értékmérő, de most szórja szét, azért, hogy neki se legyen több, mint másnak? Vagy ne szórja szét, csak szórja neked?

2)'Az egy dolog, hogy úgy gondolom, hogy ha egy életre tervezünk egymással, akkor minden közös. A felelősség is. És segítjük egymást. De úgy tűnik nektek ez értelmetlen fogalom. ' Ez szép elv, és így is kell nekiindulni a közös életnek, de egy esetleges válás esetén marhára nem mindegy, hogy kié a lakés. Most fele-fele, szép tiszta helyzet.

3) 'jó fej szülő meg le is mondott volna a javunkra. Nem, neki azonnal kell a pénz és semmit nem hajlandó tenni a másik emberért.' Szerintem egy okos szülő. Egyrészt úgy van vele, hogy ne szórjátok el a pénzt, ez a megoldás erősen spórolásra ösztönöz, másrészt meg lásd. 2. pont. Bőven elég akkor bármit a lányának-vejének (unokájának) ajándékoznia, amikor úgy látja, hogy a dolog tartós, a pár együtt marad, és már meg tudják becsülni a kapott ajándékot. Plusz: ha az életben semmit nem ad nektek, az is az ő döntése, és nem csak hogy nem lehet kikövetelni, de még rossz néven se lehet venni. Pláne Te nem nehezményezheted ezt.

4) Egyéb felvetés? :)

2023. okt. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod anyja simán csak odaadja az ingatlant, akkor neked most nem lenne közöd hozzá. Így, hogy fizetned kell, a fele a tiéd.

Mondjuk anyaként még ebbe sem mentem volna bele, mert inkább a lányomra irattam volna az egészet, úgy hogy neked ne jusson belőle.

2023. okt. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
#22 ugyanígy gondolom. Messze nagyon korrekt volt, hogy egyáltalán felajánlották, hogy megveheted a felét. Vagy úgy gondoltad, hogy minden feltétel nélkül kapj ingyen egy lakás 50%os tulajdonjogát? A barátnőd anyjától? Nem anyós, nem a feleséged anyjától, hanem a barátnő anyjától? Én “barátnő” szerepben sem mentem volna ebbe bele. Házasság előtt nem veszünk közös ingatlant. Pont. Az egy határvonal. És utána is mindent csak lepapírozva.
2023. okt. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azért tudta kifizetni mert örökölt. Más halála miatt van pénze. Amúgy az életben nem lenne. Semmivel nem ér többet mint én."


Senki nem mondta, hogy többet ér, és mindegy honnan volt pénze. Ő meg tudta venni, te meg hitelre vetted.


"Az egy dolog, hogy úgy gondolom, hogy ha egy életre tervezünk egymással, akkor minden közös. A felelősség is. És segítjük egymást. De úgy tűnik nektek ez értelmetlen fogalom."


A terv egy dolog, de történhetnek másképp a dolgok, pont ezért nem keverjük a párkapcsolatot az üzlettel. (A házbásárlás itt most egy üzlet).

És bocs, de nagyon nem elvárható az, hogy fizesse a fele hiteled, amiért neked fél házrészed lesz, csak hogy többet tudj félretenni. Azért mert ő szerencsésebb helyzetben van ne akarj rajta felkapaszkodni. Az a vicc, hogy te érzed magad lehúzva, miközben pont te szeretnéd vele ezt tenni.


"A másik probléma az anyja. Semmi anyagi problémája nincs, van tető a feje felett, és mégsem volt képes a gyereke érdekében engedni annyit hogy legalább addig élhessünk már ott amíg összeszedjük együtt a pénzt, jó fej szülő meg le is mondott volna a javunkra. Nem, neki azonnal kell a pénz és semmit nem hajlandó tenni a másik emberért."


Már bocs, de nem 1-2 év lett volna az, hogy te összespórolod egy (fél) házra a pénzt, hogy ne kelljen hitel. Az anyja meg nem akart ilyenbe bele menni, hogy ki tudja meddig ingyen lébecoljatok ott. Ja és az nem a gyereke érdeke lett volna, mert neki volt rá pénze, hanem a tiéd. Azért mert a gyereke párja vagy, ne várd el, hogy téged is pátyolgassanak.


Az meg egyenesen ostoba elgondolás, hogy jófejségből át kellett volna engednie. A barátnődnek van egy testvére is, szóval az anyjuk után ketten örökölnek majd. Akár azt a házat, vagy jelen esetben annak az értékét. Szóval a fele megillette volna a tesóját is, de azzal, hogy nektek ajándékozza, őt teljesen kizárja ebből. És ez baromira nem fer a tesóval szemben.

Ő úgy volt vele, hogy a gyerekeinek megvan az induló tőkéjük a másik öröklésből. És teljesen igaza is van, ez egy tök tiszta helyzet volt így.

Úgyhogy bocs, de baromira el vagy tájolva.

2023. okt. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk anyaként még ebbe sem mentem volna bele, mert inkább a lányomra irattam volna az egészet, úgy hogy neked ne jusson belőle."


Ez még azért problémás, mert 2 gyerek van, a másikkal mi lesz? Egy szülő nem tehet meg ilyet, hogy csak az egyiket támogatja. Gondolom annyi vagyona nincs, hogy a másikat ugyanilyen mértékben tudja támogatni.

2023. okt. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

25. A testvér felett elsiklottam...Bocs, még kávé előtt vagyok. Így nyilván más a felállás.


A kommentemnek annyi lett volna a lényege, hogy nem támogatnám azt, hogy egy kvázi idegen (még nem is házasok) részesedjen abból, ami a gyerekeimnek járna.

2023. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

#26, Persze, értem én mit akartál kihozni, itt mindenki egyet ért az anyával.

Hiába savazza a kérdező, igazából ez egy okos, egyenes, tiszta döntés volt. Igazából azt fájlalja, hogy ő nincs támogatva. Mert a lány nem szorult rá sem az ingyen lakhatásra, sem arra, hogy ajcsiba megkapja. Egyedül ő.

2023. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!