Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan érzem magam mocskosul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érzem magam mocskosul lehúzva?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet: Nagyszülők után örökölt a barátnőm családja 2 lakást. Az egyik az anyósom nevén volt, a másik a barátnőm és a testvére nevén. A barátnőmék eladták a lakást. Amit az anyja örökölt, az egy gyönyörű lakás, mindig is ott akart lakni és nekem is tetszett.

Igen ám, de az anyja nem engedte meg, hogy ott lakjunk. Nem mondta ki de nekem az jött le hogy a barátnőm lakhatna ott egyedül ingyen de velem nem. Így végül az lett, hogy nekem hitelt kellett felvennem, és így közösen megvásároltuk a lakást az anyjától.

Hibrid kasszán vagyunk, a törlesztőt teljesen egyedül nyögöm. Neki több pénze marad, félre tud tenni.

Én azóta baromira megbántam, úgy érzem nagyon hülyének vagyok nézve. A haverjaim már akkor próbáltak erről lebeszélni.

Jól érzem hogy nagyon baleknak lettem nézve és ez az egész család nem tisztel?



2023. okt. 19. 00:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te fordítva ülsz a lovon. Ez egy korrekt üzlet volt.
2023. okt. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Szóval az b@ssza a csőrödet, hogy a barátnőd kifizette a lakás felét, de nem fizeti veled együtt a törlesztőt? 😂

Ebben az esetben a lakás negyede illetne csak meg és nem a fele.

2023. okt. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
6%
Szakításkor neki lesz hová mennie, te pedig halálodig nyögöd a kamatos kamatokat.
2023. okt. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Maga az üzlet korrekt volt, de barát “státuszban” én nem léptem volna meg. Csak házasságban vennék fel hitelt a közös inkatlanra
2023. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mitől lennél hülyének nézve. Barátnőd megvette a felét, mert neki tellett rá az örökségéből. A hitel csak neked kellett, hogy meg tudd venni a másik felét, de az a te neveden is van. Hol itt a probléma? Teljesen normális, hogy egyedül fizeted a törlesztőt, mert az csak a tiéd.

Igen, több pénze marad, mert neki nem kellett hitel.

Nem vagy sem átverve, sem lehúzva. Ha fizetné veled a hitelt, akkor neked nem járna a fél lakás csak a negyede.

2023. okt. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Grizesteszta ***** válasza:
100%

Igen, pont pénzednél vagy, nem húzott te téged senki. Egyszerűen itt jelenik meg az a különbség, hogy neki volt KP-ja az örökség miatt, neked meg nem volt, tehát hitelt vettél fel. Egy kritikus pont volt ebben az ügyben, amire már előttem is céloztak: okos dolog-e kapcsolatban közös lakást venni a pároddal, mert mi lesz akkor, ha megromlik a kapcsolat? Egyiknek ki kéne fizetnie a másikat vagy eladni a lakást és osztozni.... De ha Te úgy érezted, hogy ez nem kockázat, mert a kapcsolatotok stabil és simán vennél vele közös lakást, akkor ez egy jó döntés volt és a lány ill. a családja részéről maximálisan korrekt is. Mit mondanak a haverok: miért /hol vagy Te 'lehúzva'?

Egyébként pont ez lenne a szitu akkor is, ha közösen vesztek fel hitelt, közösen fizetitek, és a lány az örökségét befekteti. Az örökség sose válik közös vagyonná, tehát ennyivel akkor is több pénze van, annak ellenére, hogy a fizetéséből havonta csengeti a hitel felét. Ez számodra ( vagy a haveroknak:)) jobb érzés lenne? Mert anyagilag pont ugyan az!:)

2023. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél lehúzva? Közösen vettétek meg a laást. Közös tulajdon. Mindketten a felét fizettétek ki. AZ nem a barátnőd gondja, hogy neked nem volt pénzed. Ha nincs pénzed, nem veszel lakást, de akkor tulajdonrészed se lesz.

Vagy mit gondoltál? A barátnőd kifizeti a felét és még a te hiteled felét is? Azt a qrva lehúzos pasi vagy te.

2023. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Csak azért tudta kifizetni mert örökölt. Más halála miatt van pénze. Amúgy az életben nem lenne. Semmivel nem ér többet mint én.

Az egy dolog, hogy úgy gondolom, hogy ha egy életre tervezünk egymással, akkor minden közös. A felelősség is. És segítjük egymást. De úgy tűnik nektek ez értelmetlen fogalom.

A másik probléma az anyja. Semmi anyagi problémája nincs, van tető a feje felett, és mégsem volt képes a gyereke érdekében engedni annyit hogy legalább addig élhessünk már ott amíg összeszedjük együtt a pénzt, jó fej szülő meg le is mondott volna a javunkra. Nem, neki azonnal kell a pénz és semmit nem hajlandó tenni a másik emberért.

2023. okt. 20. 03:47
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

#18 Ha együtt terveztek, akkor nem vagy lehúzva, hisz minden közös. Olyan mindegy, hogy névleg kinél van a pénz.


Ha nem együtt terveztek, akkor sem vagy ténylegesen lehúzva, hiszen az örökség SOHA nem közös.


Ha válnátok, és te nem vettél volna fel hitelt, akkor övé lenne a teljes lakás ÉS A MEGTAKARÍTÁS FELE.


Így neked van lehetőséged most belerakni a pénzedet egy ingatlanba, ami ilyen infláció mellett még hitellel is megéri, főleg ha 10 évet együtt maradtok.


Az anyja egy szarrágó, vagy lehet csak abban hisz, hogy dolgozzatok meg a saját dolgaitokért mert akkor becsülitek meg (mindenesetre azért a szülők többsége valószínűleg többet segített volna), de nem húzott le, nem kért tőletek bérleti díjat (jelképeset sem), ami merő pénzkidobás lenne, hanem eladta nektek az ingatlanát, ő meg helyettetek keres egy másikat.


Most soknak tűnhet a törlesztő, de ilyen infláció mellett (és szerintem bárki bármit mond, nem fog 5-6%-ra lecsökkenni amíg a fidesz van kormányon), jól is járhatsz a 8-9%-os kamattal. Pár év múlva, ahogy nő a fizetésed nem fog soknak tűnni a törlesztő.


Lesz egy időszak, amikor az ingatlan árak “be fognak esni” (reál értéken), de ha az után akarod eladni a lakást, akkor jó befektetés lesz.

2023. okt. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

#18 lehet hogy a lánya férjének megtette volna. A barátjának nem.

“Semmivel nem ér többet mint én.”

Senki sem mondta, hogy igen. Viszont ez a frusztráció baromi toxikus. Meg fogod vele mérgezni a kapcsolatot. Egy kérdés, ha már így felhoztad. Neked mennyire fontos, hogy fele-fele legyen a tulajdonjog? Ha fontos, akkor nyeld le a békát, mert annak az a menete, hogy ki is fizeted a felét. Ha a barátnődtől elvárnád hogy többet fizessen bele, akkor neki több tulajdoni arány járna. Az úgy nem működik, hogy fele-fele, de az egyik többet fizet bele mint a másik.

2023. okt. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!