Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lelkileg összetört, gyenge...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lelkileg összetört, gyenge barátnőt érdemes kimenteni a helyzetéből?

Figyelt kérdés
7 hónapja vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Igazából minden megfelelő köztünk. A gond röviden tömören az hogy a családjának nem felelek meg (az előző két párja sem felelt meg), illetve van egy kislánya akit velük/náluk nevel, ezáltal rájuk van szorulva. Az apuka miatt is eszi az ideget állandóan. Lelkileg instabil, össze van törve. Ahogy a szülei is. Viszont én ennyi idő alatt úgy ismertem meg hogy nagyon jó ember és nem tehet róla hogy kicsúszott alóla a talaj. A szülei alapból ilyenek, az exes témája pedig csak rontott a helyzeten. Anyagilag nincs gondjuk (nem ezért akarom őt félreértés ne essék),csak azért mondtam mert nem is engedné hogy magamhoz költöztessem mert most ez is szóbajött. Nem bír már és nem is nagyon akar velem kapcsolatosan szembeszállni a szüleivel a gyermeke érdekei miatt. Viszont én nagyon szeretem őt, érzem hogy ő is engem.. lesz ebből kiút valaha?
nov. 19. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Problemas csaj, hidd el. A gyereke apja otthagyta, elozo par faszija otthagyta, a szuleivel feszultseg van, gyereket nem nevelei, vagyis ez egy jovotlen kapcsolat. Addig menekulj meg te is fel nem csinalod.
nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Ha szeretnéd eszedbe se jutna így feltenni a kérdést! Hamarabb azt kérdeznéd hogyan segíts rajta, mint azt, hogy érdemes-e vele maradni. Így úgy jön le, hogy nem vagy szerelmes úgyhogy inkább ja hagyd békén.
nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Senkit ne akarjunk megmenteni, ha ő nem akarja.

Miért nem nála van a gyereke?

nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, ő neveli a gyereket, csak a szüleinél él, ők támogatják anyagilag.
nov. 19. 18:49
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez a nő el tudja tartani a gyerekét egyedül is vagy a szüleinél tud csak lakni...?

Ha nem akar hozzád költözni, akkor hogyan költöztetnéd magadhoz?

Szerintem a szülők az unoka érdekeit nézik. Egy gyereknek állandóság kell, drámák nélkül.

nov. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Figyu, képzeld el, hogy hozzád költöznek. Átalakítanád a lakásodat, hogy a gyerek is elférjen? És vigyáznál rá, amíg szeretne mondjuk futni járni heti kétszer vagy ha nem érne oda az óvódába? Beleállnál a konfliktusokba az exével és a szüleivel? És mi van, ha fél év múlva összevesztek? Tudod vállalni ezt a felelősséget lelkileg és anyagilag?

Nekem is van két gyerekem, így költöztünk össze, no de én önálló vagyok tényleg. Saját lakás, jó karrier, egyedül is meg tudom őket oldani a szüleim nélkül (bár szeretem őket és ha nagyon muszáj, másik városból is átjönnek). De nagyon hosszú volt az idő, mire bele mertem vágni, mire biztos voltam benne, hogy nem csak velem, hanem a gyerekeimmel is jól ki fog jönni a párom. Szóval nem vagyok ellene a mozaikozásnak, az elvált pároknak is joguk van a boldogsághoz. De a gyerek nem kiskutya, akivel csak akkor foglalkozol, ha kedved van hozzá.

nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kimenteni...ezen ne gondolkozz. Az első legfontosabb kérdés, hogy szeretet, szerelem van-e. Anélkül nem érdemes semmi se. Minden ember problémás meg elviselhetetlen vagy az lesz előbb-utóbb. Ha szerelem van, akkor meg van az alap ahhoz, hogy a másikat ne csak elviseld magad mellett, hanem könnyebb legyen minden. Anélkúl meg kínlódás az egész, jobb egyedúl, max.anyagi előnyei vannak.

Az viszont nyilván nem jó felállás egy párkapcsolatra nézve, hogy gyerekszerepben él anyuciéknál. Valószínű erre ment rá eddig is minden kapcsolata. Láttam már ilyet, abban a házban a gyerek apukája egy befogadott senki volt, annyi beleszólása se volt a dolgokba, hogy a cumit mikor vegyék ki a gyerek szájából. Csak a szülőktől való függetlenítéssel van esélyetek, de ha a csaj nem akar felnőni, úgy végzed, mint az előző pasik.

nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
2-eske előadta a pasifogó nőcik blabláját :D Hát persze, a szerelem jele az, hogy hogyan kell "megmenteni" a nőcit, mi? Elárulnám, hogy a szerelem két egyenrangú fél között van, nem pedig arról szól, hogy egy élhetetlen nőt "meg kell menteni".
nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a helyedben finoman presszionálnám a csajt, hogy forduljon pszichológushoz.

Itt érezhetően határhúzási és elengedési problémák lesznek. Egy felnőtt nőről beszélünk aki maga is anya már, a szülei mégis gyerekként kezelik, és eszerint kezelik a párkapcsolatait is - azaz téged.

Ez a csaj harca, mert ha te állsz ki a szülők ellenében, a csaj meg nem, akkor te leszel a köcsög. A cajnak kell kiharcolnia, hogy márpedig te vagy az ő párja és ha téged leszólnak, őt is leszólják.

Ehez viszont bátorság és tudatosság kel. Ezek felismerésében, célok kitűzésében és a végrehajtásban is segíthet a pszichológus.

nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
Ja, ha félig a szülei tartják el, biztos simán kifizet óránként 15-20 ezret pszichológusra... Azért szálljunk már le a földre!
nov. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!