Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdekel hogy ki mit tenne az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdekel hogy ki mit tenne az alábbi esetemben?

Figyelt kérdés
18 évi házasság után elváltunk, egy akkor 14 éves lányomat az anyja nevelte, ez volt akkor a döntésük. Én elköltöztem akkor a szüleim házában, majd megismerkedtem egy csinos elvált asszonykával, akinek négy családja volt, de már kirepültek otthonról, majd házasságot kötöttünk, közös házban élünk jól fizető, munkahelyünk van, szeretjük egymást, jól élünk. Én a lányomat kérésére nem látogattam egyszer sem, és válásunkat követően egyszer sem voltam náluk. A jelen feleségem gyerekei nem nagyon fogadtak el engemet, soha meg nem bántottam egyiket sem. Most mivel jövőre nyugdíjas leszek kérik hogy csináltassak végrendeletet és írassak mindent az Ő javukra, na ebből vitáink vannak. Szerintem ez még korai lenne, de nem tudom eldönteni ha végrendelkeznék akkor hogyan is? Törvényesen a lányom lenne az örökös utánam, viszont Ő megtagadott, még a Facebookról is letiltott az ismerőseim közül.Azt sem tudom mi van vele, hogyan néz ki, férjhez ment e, van e családja stb.Most az első feleségem felkeresett és kéri hogy váljak el és menjek vissza hozzá, a lányunkról semmit nem mondott nekem kérésemre sem. Meglepett ez a felkeresése, mert én a második feleségemmel szeretjük egymást, jól megértjük egymást, és jól élünk. Én nem fogok elválni az biztos, elég nagy a közös vagyonunk, amit problémás lenne osztani és nem is szeretném.Én végrendeletet sem szeretnék írni, tanácstalan vagyok, hogy kire írassam az örökségemet. Szerintetek kire? Ha arra kerülne a sor? Szerintetek az első feleségem miért keresett fel ennyi év távollétünk elteltével? Mondta hogy költözzek vissza hozzá, de erről hallani sem szerettem volna. Nem e a vagyonom miatt kereshetett e fel? És a második feleségem gyerekei is a vagyonom miatt kérnék a végrendelet megírását? DE kire is végrendelkezzek ebben a helyzetben igazságosan?
dec. 21. 08:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj báttya hogy palimadárnak néznek.De nem kicsit hanem nagyon

Az ilyen mazsolákat meg szeretik a nők ha észreveszik rajtuk.

dec. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
Egyik gyerekre se. Inkább a rokonokra, vagy az államra.
dec. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

A lányod az örökösöd akkor is, ha letiltott. Ha megcsinálni meg tudtad, akkor vallald a felelősseget.

Ne végrendelet legyen, hanem mar most irass valamennyi vagyont a feleségedre. Őutána az ő gyerekei fognak örökölni. És akkor nincs vita.

dec. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor majd nagyon öreg és beteg leszel, akkor fogod csak meglátni hogy ki érdemelné meg a vagyonodat.

Ki lesz az aki felvállalja az ápolásodat?

Mert valójában az érdemelné meg. Nem azok akik elfordultak tőled. És ha egy szakápoló törődik veled, akkor arra a szakápolóra költsd a pénzed. Ne olyanokra akik csak a vagyonod miatt beszélnek veled, csak a pénzedre pályáznak. Ki az aki bajban, betegségben melletted áll majd? Ez legyen a mérvadó.

dec. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Azt írod, a jelenlegi feleséged gyerekei nem fogadtak el téged. Ez esetben én biztos nem részesíteném őket az örökségből.
dec. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod a lányodat a jelenlegi párod kérésére nem látogatod. Akkor miért is az a gond, hogy ő tiltott le?

Persze még mindig ott a lehetőség, hogy felkeresed a lányodat és megismerkedsz vele. Elvégre mégiscsak az apja vagy.

dec. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

"Most mivel jövőre nyugdíjas leszek kérik hogy csináltassak végrendeletet és írassak mindent az Ő javukra"



Ajjjajajajajajajaaj!!!!!!

dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
6 válaszadónak. Nem a jelenlegi feleségem kérésére nem látogatom a lányomat. Amikor elváltunk, akkor az Exem és a lányom azt mondta nekem, hogy Ő marad az anyjával, mert a barátnői, és az iskola is ott van ahol eddig. A lányom ballagásán voltunk a feleségemmel, de nem nagyon örült nekünk, ezt éreztette is a lányom.A 4. válaszoló válaszai szerintem mindenben megfelelnek, bár én még végrendeletet nem írok,. A 3. válaszadó is jó javaslatot adott nekem, hogy valamennyi vagyont majd a feleségemre iratok, a többi vagyont arra aki majd az adott időszakban gondomat viseli. Lányomat miért keresném fel? Ő sem keresett engemet soha, amikor ott voltam a ballagásán azt éreztette velem hogy nem szívesen látott vendég vagyok. Ezek után?
dec. 21. 11:25
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
A lányod a gyerek, neked kellett volna keresned. De te rögtön feladtad, és hátra hagytad őt. És most még a jogos örökségéből is ki akarod zárni. Gratulálok!
dec. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
El tudom képzelni, hogy a lányod miért tojik a fejedre. Egyébként ha már meghaltál, neked nem mindegy, hogy ki mit örököl?
dec. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!