Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogtalan elvárni hogy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogtalan elvárni hogy a párom álljon ki mellettem, és igazságtalanság esetén védjen meg?

Figyelt kérdés

A közeli barátaival én is jóban lettem, és segítettem nekik munkailag ebben-abban. Párszor már én kértem vissza tőlük segítséget, és minden alkalommal lemondták és cserben hagytak. Nyilván nagyon rosszul esik hogy kihasználnak (soook órám benn van ezekben), ezért megkértem a párom hogy kérdezzen már bele náluk, mi a gond, vagy az ígéretek tartása hol csúszik el, mert nekem gyakorlatilag csak hazudnak ha kérdezek.

A párom legyintett hogy ezzel ne is foglalkozzak, ő se fog, nem érnek annyit. Jó nagy veszekedés lett belőle, ugyanis ami szerinte nem jogos amiatt ő nem véd meg. Nem érdekli hogy rosszul érint a kihasználás, szerinte csak legyintenem kéne rá, ezért jobb lenne ha őt se fárasztanám ezzel. Azt mondta hogy annyi mindenben segít nekem, (ami így is van), de ebben nem fog. Gyakorlatilag sose tapasztaltam az évek alatt hogy verbálisan kiállt volna értem.. és ez a sok másterű támogatása ellenére is fáj.

Most akkor jogosan bántottam meg én őt, vagy szerintetek hol csúszott el, és kinek kéne belátnia valamit? :(


jan. 30. 12:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
41%
Fontosabbak a barátai, mint te, és beszari konfrontálódni.
jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ő nagyon konfrontatív ember, de hatalmas tűrőképességgel. Ami sok embernek rosszul esik, neki még nem. És ezen az alapon úgy látszik nem is ért meg.
jan. 30. 12:23
 3/31 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg nagyon rosszul közelíted meg a problémát.

Ők ilyenek. Most ha nekikront azzal, hogy mekkora ganajok, amiért kihasználtak, attól nem fognak ők megkedvelni, meg nem fognak többet segíteni, csak egy jókora felesleges konfliktust generál vele.

Inkább az a kérdés, hogy miért hagyod magad kihasználni? Ez a pont az, ahol a barátodnak fel kellene nyitni a szemed, hogy hagyd már őket a francba.

Bocsi, de ez a "beszélj már a haveroddal, hogy legyen cuki velem" ez annyira... nem is tudom... dedós, éretlen, provokatív dolog.

jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Én biztos nem mást tolnék magam előtt hogy az én konfliktusomat rendezze. Legközelebb ha a haverok segítséget kérnek, megmondod, hogy persze, szívesen, 15.000 ft lesz a munkadíjad (most csak írtam egy random összeget), mivel nem kölcsönös a segítség, neked meg sok órád, és tudásod van ezekben a munkákban.
jan. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Persze, lehet benne egy ilyen irány is, meg egy ilyen oldalú igazság.


Meg szerintem van a másik oldalú. Ha segítettem, az már kész. Már benne van a munkám, időm, energiám. Ha vissza nem akarják ezt adni, meg lehet mondani hogy bocs, de nem tudunk segíteni. És keresek mást. De ígérgetnek, majd lemondanak, játszanak az időmmel. Ez sehol sehogy nem fair.

És nyilván, legközelebb mehetnek a fenébe, de akkor se tanulják meg hogy felelősség nélkül kihasználhatnak más embereket, mert ez helytelen.

jan. 30. 12:32
 6/31 A kérdező kommentje:
#4 Azért kérem őt, mert neki még van náluk súlya. Engem teljesen semmibe vesznek.
jan. 30. 12:36
 7/31 A kérdező kommentje:
Meg egy gerincgondolat lemaradt: valahol azért várom a segítségét, mert nyilván az ember bízik a párjában, hogy nem mutatja be meg keveri össze olyan emberekkel akikről tudja hogy elvevőlegesek..
jan. 30. 12:50
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Oh, ismerem ezt az embertípust mint ezek a barátok. Akármi nyomoruk van, addig keresgélnek az emlékezetükben amíg nem találnak egy ismerőst aki illetékes az ügyben és ingyen megcsinálja / protekcióval soron kívül el tudja intézni / kedvezményt kapjon, stb… persze a kapcsolataik felszínesek és mindenkit csak használnak, amikor meg fordítva kéne segíteniük akkor már persze nem kölcsönös.

Én nem várnám a páromtól ebben a segítséget, a következő kérésnél szemrebbenés nélkül állítanám ki a számlát nekik a munkáról vagy irányítanám el egy kollegámhoz, vegye már észre magát!

jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
#8 Legközelebb ez lesz, nagyon ostobán naiv voltam. :/
jan. 30. 12:52
 10/31 anonim ***** válasza:
76%

Valamilyen szinten egyetértek azzal, hogy nem az ő problémája eredetileg és nem akar beleszólni. Vagy nem akar ebből konfliktust.


35/F

jan. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!