Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok, lehet, hogy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, lehet, hogy ez egy bántalmazó kapcsolat?

Figyelt kérdés

Eddig nem tudtam volna szembenézni a dologgal, de mostanában egyre többször felmerül bennem, hogy mi is történik velem….

2,5 éve vagyunk együtt. Az eleje nagyon hirtelen és álomszerűen indult, ez az első kapcsolatom, pedig már 23 éves vagyok. Annyira egyértelmű volt, hogy minden porcikámért rajong, hogy fel sem

merült bennem, hogy valaha bárki más kellene neki. A legegyedibb dolgaimat emelte ki . Azt mondta úgy érzi megtalta az igazit, egy csoda, hogy egymásra találtunk. Mesélte, hogy már rengetegszer csalódott a szerelemben, és minden eddigi kapcsolatában “áldozat” volt, aki rengeteget tett a kapcsolatba és tiszta szívből szerette a párját, mégis elhanyagolták őt, és mindig ő volt a többet adó fél. Azt is mondta, hogy már úgy érezte, nincs érrtelme az életének, de miattam minden megváltozott. Sokat mesélt a gyerekkoráról, hogy mennyire magányos volt. Egy pillanat alatt összefonódtam a lelke legmélyebb bugyraival és helyette is sírattam azt a kisfiút akinek ezeket át kellett élnie. Barátai sem nagyon voltak/vannak, pedig nagyon vágyott rá, de azt mondta mindenki akit ő szeret lemond róla. De érzi, hogy én más vagyok.

Nagyjából 3-4 hónapig tartott ez a varázslat, aztán egyszercsak az érzelmes ragaszkodó emberből arrogáns rideg és kicsit bántó mondtaok hangzottak el. Pl. az hogy miattam nincs ideje semmire és hátráltatom az életét. (Pedig néha már én mondtam, hogy ne találkozzunk, mert minden nap csak velem akart lenni+csomót segítettem neki, mire hazaért kitakarítottam nála stb.)

Aztán feltűnt, hogy nagyon szépen mosolyog az “őrült” exére, és úgy bókolt neki, hogy én ott álltam mellette. Akkor még nem igazán zavartak ezek, csak furcsa volt. Aztán egyre többször ivott és olyankor mindig eltűnt mellőlem az egyetemi rendezvényeken és hiába hívtam/kerestem, kiderült, hogy szó nélkül ott hagyott az éjszaka közepén a buliban, úgy hogy amúgy nála aludtam. Olyan is volt, hogy eltűnt 3 lánnyal egy buliban és 4 órán keresztül nem tudtam róla semmit. Sokszor kritizál, és nagyon ritkán teszem szóvá hogy rosszul esik, erre a reakciója az volt, hogyha nem tetszik, akkor lehet szakítani. Már majdnem ott tartottam, hogy szakítok, de aztán megint olyan lett, mint az elején volt. Gondoskodó és szeretteljes, azt mondta nem bírná ki nélkülem az életét és tudja, hogy szörnyű ember, de megváltozik. Pár hónapig tartott. Aztán megint kezdődött a rossz…A barátaim pedig lassan “elkoptak” mellőlem. Kb. 15kg-t fogytam fél év alatt.

Az egyik exével rendszeresen találkozik (nem kettesben), mert jóban maradtak. De van egy másik csaj is, akivel együtt sem volt, mégis nagyon fura az egész…Nekem szidta őt, most meg mégis azt kell néznem, ahogy részegen megy utána, összenevetnek, hozzáér a derekához stb. A telefonjában megláttam egy üzenetet, hogy írt a lánynak éjjel, hogy “beszéljünk, légyszíves”, meg olyat is, hogy “örültem amikor megláttalak.”

Egyszer jóban vannak, máskor alig köszönnek egymásnak.

A végső húzás az volt, amikor pár héttel később egy harmadik lánnyal nevetgélt mâr jó ideje a koliban és amikor odamnetem azt mondta nekem, hogy “mi a f*szért nem tudsz elhúzni innen?” Mindezt úgy, hogy aznap reggel még a csillagokat is lehozta nekem. Erre rá 3 napra csókolózott a lánnyal…elmondta nekem, azt mondta, hogy semmit nem jelentett neki, és adjak neki egy esélyt, mert soha senkit nem szeretett még annyira, mint engem és a gyerekkori traumái miatt ilyen.

Most pár hónapja megint “minden jó”, felhozta az eljegyzés témát is…a teneyerén hordoz, állandóan öleget, mély beszélgetéseink vannak, mégis úgy érzem teljesen elfogytam. Képtelen vagyok elhagyni, de rettegek, hogy mi van ha megint jön valami rossz. Szerintetek van esély, hogy valóban megváltozott és rájött mit veszítene velem?



márc. 29. 08:59
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Ne dőlj be neki, másnak is szar volt a gyerekkora mégsem bunkózik senkivel, ezert ne mentsd fel őt. Az én exem is sajnáltatta magát, hogy őt mindenki csak bántotta, úgy indított majd megmutatta a másik oldalát. Az ilyen ember mindig kamuzik, váltogatja a szerepeit amit épp a helyzet megkíván. Képes kitalálni is dolgokat (másokról is) csak hogy elérje a célját.
márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Nevezheted, aminek akarod, de a lényeg: nem vagytok egymás megfelelő társai. Nyilván azt érzed, hogy szinte belehalnál, ha szakítasz. De ez csak egy érzés, és nem a valóság. A valóság, hogy ez nem fog működni, bőven volt rá lehetőség, hogy változzon a kapcsolati dinamika, de ez nem történt meg. Minél tovább húzod, annál több időt vesztegetsz valamire, aminek esélye sincs működni, és később bánni fogod.
márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus
márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
12-es. Most úgy érzem valóban változott, ennyire komolyan még sosem beszéltünk az eljegyzésről+olyan még nem volt, hogy bulikban végig rám figyelt volna, még a legjobb időszakokban sem, de most akkor is szinte végig mellettem van+azzal a csajjal sem beszél már akinek anno írt
márc. 29. 10:00
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor kritizál, és nagyon ritkán teszem szóvá hogy rosszul esik, erre a reakciója az volt, hogyha nem tetszik, akkor lehet szakítani. Már majdnem ott tartottam, hogy szakítok, de aztán megint olyan lett, mint az elején volt. Gondoskodó és szeretteljes, azt mondta nem bírná ki nélkülem az életét és tudja, hogy szörnyű ember, de megváltozik. Pár hónapig tartott. Aztán megint kezdődött a rossz…A barátaim pedig lassan “elkoptak” mellőlem. Kb. 15kg-t fogytam fél év alatt."


Most változott meg, hogy el ne hagyd, aztán megint tahó pöcs lesz, lehet jól megver, lehet elhagy. Lehet folytasa a mókuskerék játékot miszerint egyszer "szeret, egyszer nem szeret", de a valóságban nem szeret és soha nem is fog.

Ő csak rajtad keresztül, általad szereti magát, érzi azt, hogy fontos, befolyásos, de ha mást talál aki jobb áldozat lesz téged elzavar, vagy talonban tart mint az exeket.

23 éves vagy. Mennyi évet akarsz rá pazarolni, még meddig akarsz fogyni, lelkileg kikészíteni magad? Hogyan érhet többet az a energiavámpír mint te? Én ezt nem értem sehogyan se.

márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Úgy viselkedik veled szemben, ahogyan a kedélye éppen megkívánja. Adja a mézes-mázas szavakat, aztán nőkkel elmegy, Téged pedig otthagy a buliban, hogy egyedül menj haza.

Tudod mit válaszolok? "Kutyából nem lesz szalonna" és édesapám még ki szokta bővíteni azzal, hogy "...ha lesz is, az csak kutyaszalonna lesz". Ezt ajánlom figyelmedbe. Ez a pasi élete végéig ilyen lesz!

márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
96%
#14 lelked rajta. De ugyanúgy ennek is vége lesz pár hónap után, mint az összes többi ilyen időszaknak. Akkor majd jusson eszedbe, hogy ezt volt, aki megmondta neked előre, és azt is, hogy végig ez lesz a dinamika, csak egyre változó amplitúdóval, magyarán egyre szélsőségesebben. Mélyebbek lesznek a mélypontok, jobbak lesznek, vagy legalábbis annak tűnnek a jó időszakok. De soha nem kiegyensúlyozott a kapcsolat. Nem kell démonnak beállítanod, de nem kell sok ész, hogy egyértelmű legyen, hogy ez soha nem lesz egy boldog, kiegyensúlyozott, fenntartható kapcsolat. De természetesen annyi időt szánsz ennek a felismerésére, ammenyi jól esik.
márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
91%

[link]

Kérj segítséget tőlük. Van teljesen anonim chat opció. Oldalakat tudnék most írni ide, mert a sorstársad vagyok, voltam bántalmazó kapcsolatban. De kiléptem belőle, túl vagyok rajta. Előtted is ott a lehetőség.

márc. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Én még a gyermekkori traumát se hiszem el neki. Bár mindegy, hogy valós történet, vagy mégse, mert az a lényeg, hogy változni nem akar, inkább mások érzéseivel játszadozik.

Bosszút áll másokon, kihasználja őket.

Veled marad addig amíg nem talál tőled nagyobb hülyét, de persze csal téged fűvel-fával-bokorral.

Mellesleg legyünk őszinték.

Csakis olyan személyt lehet kihasználni, átvágni aki vevő rá.

Akármi is játszódik le kettőtök között abban a te kezed is benne van rendesen és amiatt, hogy a kezébe adtad a gyeplőt, az életed sorát.

Én azonnal a harmadik hónapban kivágtam volna hogy csak úgy porzott volna utána.

Téged szétcsal, hibáztat, hazudik neked, ahogy csak lehet kihasznál és te mégis vele vagy.

Amúgy ez még nem egyértelműen bántalmazó kapcsolat inkább egy mérgező, egyoldalú kapcsolat.

Rajtad múlik meddig hagyod, meddig engeded neki, hogy bohócot csináljon belőled.

márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Volt nálunk is nagy fogadkozas, karikagyuru rendelés de szeret

1 hét múlva ramirt hogy elege van a bszogatasbol

??

Letiltott és vígan ismerkedett neten míg én majdnem leugrottam az otodikrol

Aztán ott is kitelt a becsülete megint visszajott

Minden délután a ház előtt várt hogy hazaerjek kosarkaban a vacsi bor

Mikor ramirt egy nő h a barátnője én meg állítólag pszichopata vagyok


Csináltam egy profilt a tarskereson

Ott volt fent és élete szerelmet kereste mert magányos Szívesen udvarolt volna az ál-nőnek


1,5 évet kínlódtam miatta itt végre betelt a pohár


Én azóta férjhez mentem egy férfihoz aki soha nem okozott volna nekem fájdalmat és nem tart bizonytalansagban


Ne ülj fel az igereteinek

márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!