Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok, lehet, hogy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, lehet, hogy ez egy bántalmazó kapcsolat?

Figyelt kérdés

Eddig nem tudtam volna szembenézni a dologgal, de mostanában egyre többször felmerül bennem, hogy mi is történik velem….

2,5 éve vagyunk együtt. Az eleje nagyon hirtelen és álomszerűen indult, ez az első kapcsolatom, pedig már 23 éves vagyok. Annyira egyértelmű volt, hogy minden porcikámért rajong, hogy fel sem

merült bennem, hogy valaha bárki más kellene neki. A legegyedibb dolgaimat emelte ki . Azt mondta úgy érzi megtalta az igazit, egy csoda, hogy egymásra találtunk. Mesélte, hogy már rengetegszer csalódott a szerelemben, és minden eddigi kapcsolatában “áldozat” volt, aki rengeteget tett a kapcsolatba és tiszta szívből szerette a párját, mégis elhanyagolták őt, és mindig ő volt a többet adó fél. Azt is mondta, hogy már úgy érezte, nincs érrtelme az életének, de miattam minden megváltozott. Sokat mesélt a gyerekkoráról, hogy mennyire magányos volt. Egy pillanat alatt összefonódtam a lelke legmélyebb bugyraival és helyette is sírattam azt a kisfiút akinek ezeket át kellett élnie. Barátai sem nagyon voltak/vannak, pedig nagyon vágyott rá, de azt mondta mindenki akit ő szeret lemond róla. De érzi, hogy én más vagyok.

Nagyjából 3-4 hónapig tartott ez a varázslat, aztán egyszercsak az érzelmes ragaszkodó emberből arrogáns rideg és kicsit bántó mondtaok hangzottak el. Pl. az hogy miattam nincs ideje semmire és hátráltatom az életét. (Pedig néha már én mondtam, hogy ne találkozzunk, mert minden nap csak velem akart lenni+csomót segítettem neki, mire hazaért kitakarítottam nála stb.)

Aztán feltűnt, hogy nagyon szépen mosolyog az “őrült” exére, és úgy bókolt neki, hogy én ott álltam mellette. Akkor még nem igazán zavartak ezek, csak furcsa volt. Aztán egyre többször ivott és olyankor mindig eltűnt mellőlem az egyetemi rendezvényeken és hiába hívtam/kerestem, kiderült, hogy szó nélkül ott hagyott az éjszaka közepén a buliban, úgy hogy amúgy nála aludtam. Olyan is volt, hogy eltűnt 3 lánnyal egy buliban és 4 órán keresztül nem tudtam róla semmit. Sokszor kritizál, és nagyon ritkán teszem szóvá hogy rosszul esik, erre a reakciója az volt, hogyha nem tetszik, akkor lehet szakítani. Már majdnem ott tartottam, hogy szakítok, de aztán megint olyan lett, mint az elején volt. Gondoskodó és szeretteljes, azt mondta nem bírná ki nélkülem az életét és tudja, hogy szörnyű ember, de megváltozik. Pár hónapig tartott. Aztán megint kezdődött a rossz…A barátaim pedig lassan “elkoptak” mellőlem. Kb. 15kg-t fogytam fél év alatt.

Az egyik exével rendszeresen találkozik (nem kettesben), mert jóban maradtak. De van egy másik csaj is, akivel együtt sem volt, mégis nagyon fura az egész…Nekem szidta őt, most meg mégis azt kell néznem, ahogy részegen megy utána, összenevetnek, hozzáér a derekához stb. A telefonjában megláttam egy üzenetet, hogy írt a lánynak éjjel, hogy “beszéljünk, légyszíves”, meg olyat is, hogy “örültem amikor megláttalak.”

Egyszer jóban vannak, máskor alig köszönnek egymásnak.

A végső húzás az volt, amikor pár héttel később egy harmadik lánnyal nevetgélt mâr jó ideje a koliban és amikor odamnetem azt mondta nekem, hogy “mi a f*szért nem tudsz elhúzni innen?” Mindezt úgy, hogy aznap reggel még a csillagokat is lehozta nekem. Erre rá 3 napra csókolózott a lánnyal…elmondta nekem, azt mondta, hogy semmit nem jelentett neki, és adjak neki egy esélyt, mert soha senkit nem szeretett még annyira, mint engem és a gyerekkori traumái miatt ilyen.

Most pár hónapja megint “minden jó”, felhozta az eljegyzés témát is…a teneyerén hordoz, állandóan öleget, mély beszélgetéseink vannak, mégis úgy érzem teljesen elfogytam. Képtelen vagyok elhagyni, de rettegek, hogy mi van ha megint jön valami rossz. Szerintetek van esély, hogy valóban megváltozott és rájött mit veszítene velem?



márc. 29. 08:59
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Nagyon szépen kérlek hogy ne tedd ezt magaddal. Tudom hogy szereted és tán még azt is gondolod hogy ez változni fog..de nem! Ne várd meg amíg elcsattan esetlegesen az első pofon.

Mostmár látod az intő jeleket,kezded kiismerni..és hidd el,ha megszabadulsz rőle,egy akkora teher esik le a szívedről,amit még sosem éreztél.

Ez a személy nem fog megváltozni,már nagyon sokan beleestünk ebbe a csapdába..mindig egy új esély,aztán újra és újra..lassacskán azon fogod kapni magadat hogy konkrétan kiölte belőled a nőiességedet,az önbizalmadat a földbetiporta..és had ne soroljam tovább. 😞

Te is tudod neked ez nem kell.

Lesz olyan,akiért nem kell ennyit küzdeni,nem fog ennyi és ilyes fajta fájdalmat okozni neked..

márc. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy pszichopata, jobb lenne külön.
márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
A többi exét is a bűvkörébe tartja még mindig, ők sem tudták leszerelni, még most talákozgatnak, meg ki tudja még mit csinálnak. Mindenestre jobb lenne elköltözni tőle első körben, aztán leválni végleg. Kérj meg egy barátnőt, hogy menjen veled, vagy akkor lepj le ha tuti nincs otthon pár óráig.
márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind nagyon sokat segít!
ápr. 1. 00:16
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Egy egeszseges, normalis kapcsolat nem ilyen.


Nekem is volt olyan kapcsolatom, ahol gyozkodtem magam, hogy de amugy ezt meg azt leszamitva biztos szeret engem, meg mit kezdenek nelkule, meg amugy sem szeretnem osszetorni a szivet.

De ha ilyen gondolatai es erzesei vannak az embernek, akkor az mar nem jo.


Egy egeszseges kapcsolatban nem sirsz a masik miatt rendszeresen. Nem vagy szomoru miatta rendszeresen. Nem kell gyozkodnod magad arrol, hogy ez meg az ellenere biztos szeret. A masik nem beszel veled rondan, plane semmi indok nelkul. Es nem talalkozgat exekkel, mas lanyokkal bulikban, es nem beszel

igy veluk.

(+Ha nem valtozik meg elsore, akkor ne adj ujabb es ujabb eselyeket)


Sajnos mindenkivel azt lehet csinalni, amit megenged, hogy csinaljanak vele.

Legyen tartasod es hidd el magadrol, hogy ertekesebb vagy ennel es tobbet ersz.

Hidd el, ha eljon egy megfelelo tars, akkor erezni fogod a kulonbseget. Akkor rajossz, hogy aki szeret, az nem bant. Aki szeret, az nem rikat meg a viselkedesevel. Aki szeret, az tisztel. Aki szeret, annal nem kell gyozkodnod magad arrol, hogy szeret.


Ha szakitasz (marpedig en azt tennem...), akkor se torj meg. Hiaba probal erzelmileg zsarolni azzal, hogy a traumai miatt ilyen meg hogy nelkuled meghal, meg hogy te is csak osszetorod a szivet, meg hogy megvaltozik.


Hajra, kitartast!

ápr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
45%
Miért emelted ki a kérdést? Mindenki leírta, hogy ne maradj vele! Mi tart mellette? Az, hogy nem szereted önmagad. Oké, akkor légy vele, csak gyermek ne szülessen, mert akkor őt is bántani fogja mint téged. Jó? Legalább annyi eszed, felelősségtudatod legyen légy szíves!
ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett?
máj. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!