Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám úgy megbeszélni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám úgy megbeszélni a férjemmel, hogy segítsen itthon, hogy végre meg is értse és ne csak múló elmezavarnak gondolja?

Figyelt kérdés

Hosszú kapcsolat, kihűlő házasság, problémás gyerekek, szóval minden adott egy nehézségekkel küzdő kapcsolathoz.

Én itthon vagyok GYES-en, ő dolgozik. A gyerekek nagyok, de ők is csak segítseggel, meghatarozott paraméterek mellett csinálnak bármit is, szóval ahhoz is én kellek. Eljutottam arra a pontra, hogy túl sok nekem minden is egyedül. Ezt már többször elmondtam a férjemnek, megbeszéltük, megígerte, hogy változtatni fog 1-2 napig próbálkozik, aztán megint semmi. Lassan már a kérlelésbe, megbeszélesbe és veszekedésbe is belefáradok. Akarhogy is nézem egyedül már nem megy. A napom java azzal telik, hogy a gyerekekkel, gyerekekért rohangálok, utana meg vár a ház, a kert, a tanulás a gyerekekkel, a rutinok. Ő pedig nem érti, hogy mindenben mi nekem a sok, mikor ő nem is cseszeget, ha rumli van... Na, kössz! Engem viszont zavar, főleg, hogy azért a burkolt célozgatások is megvannak.

A válás nem megoldás. A gyerekeknek amíg csak élünk szükségük lesz ránk és alapból a szeretet még megvan, de most már mintha 4 gyerekem lenne. Kezdek besokallni!


ápr. 14. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélhetsz szeretetről ha nem segít, nézi ahogy tönkremész, sőt még le is oltogat. A gyerekek érzik, látják, hogy mit csinál és te hagyod neki. Azt fogják tovább vinni.
ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Szomorú ez. Nagyon alaposan át kellene beszélni újra és újra, közösen egyetértve szigorúen meghatározni az alapszabályokat egy férfivel mindenben ami család, háztartás mielőtt családot alapítunk vele mert utólag az ilyen emberrel szerintem már nincs mit tenni. Tudom ez nem túl kellemes de szerintem jobb szembenézni az igazsággal.
ápr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkoriban ezt megbeszéltük, de az élet jelentősen felfordult azóta.
ápr. 14. 12:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeret és főleg nem tisztel téged, csak cselédnek tart. Te meg a gyerekek miatt maradsz ahelyett, hogy elhagynád...
ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy neki lenne lehetősége új, normális életet élni nélkülünk. Más férfi egy sérült gyerek mellől is lelép, ő viszont maradt küzdeni mindhármuk jövőjéért. Valószínűleg a depresszió is közrejátszik nála, de azt kikezelni vagy addig piszkálni, hogy orvoshoz menjen már egyaltalán nincs kapacitásom.
ápr. 14. 13:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj semmit! Pár év, aztán téged elvisz az agyvérzés vagy a harmadik szívroham, aztán majd rájön.

Esetleg kezdd el egyre többet mondani, hogy cseréljetek. Ő marad otthon, te meg visszamész dolgozni. Fogadjunk, hogy lesz ezer kifogása!


Pontosan tudja, hogy úgyse tudsz lépni. Elhagyni nem fogod, elválni se, a gyerekeket pláne nem dobos el. Mit tudsz tenni, ha ez neked így nem tetszik? Semmit. Kicsit pampogsz, két napig csinál valamit, hogy bekussolj, aztán minden megy tovább. Neki így kényelmesebb, tehát nem érdeke több házimunkát végezni csak azért, hogy neked jobb legyen.

ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Emberek! Mielőtt elkezdtek sajnálkozni, lehet elkerülte a figyelmetek, hogy 3! gyereket vállaltak be. Ez azért kicsit más kontextust ad a történetnek. Ráadásul, ha jól értelmezem egyikük, vagy lehet mindhármuk sérült, tehát tovább folytatták a gyerekgyártást az intő példa ellenére. A kérdező valószínűleg háztartásbeli és a kereset jelentős része a férfitől származik.


Na akkor kezdjük!


Először is, mi a f@szért kellett 3 gyerek? Az elsőnél nem látszott, hogy nem fogod majd bírni? Gondoltad, hogy ezzel majd be tudod magad biztosítani, hogy otthon ülhess? Aztán most már látod, hogy ez korántsem olyan, mint amilyennek gondoltad?

Nem tudlak sajnálni, egy percig sem. Önös érdekből szültél senki nem kérte. Láthatod, hogy mi van. Aszály, klímaváltozás, 20-30 év és nem lesz ivóvíz, rohad az egészségügy, az oktatás egy katasztrófa, munkahelyek nem lesznek, mert mindent elvégez majd a mesterséges intelligencia, erre te bevállalsz 3 gyereket. Tényleg nem hallottad még azt a mondást, hogy nőként magadnak szülsz?

Ugyan mit csináljon férfiként? Nem így van összerakva. Teljesen megértem, hogy nem érdekli a családosdi. Feltalálni, problémákat megoldani született, minden sejtje erre van kalibrálva, te meg arra számítottál majd, hogy a pulyaüvöltés muzsika lesz neki? Csokot meg a támogatásokat azért felmartátok remélem.

ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igazad van 6-os, de ha elválunk, akkor mennyivel lesz jobb? A házi és a házkörüli munka ugyanúgy ott lesz, a gyerekekkel ugyanannyit sőt többet kell foglalkozni, mert annyi se lesz, hogy nélkülük tudjak elmenni bevásárolni. A pénz jóval kevesebb lesz, mert már a családi adókedvezményt se fogja kapni, a GYES meg édes kevés. Gyerektartás nyilván fizetne, de a 340E Ft-os fizuja felét, ha hifizeti, megélni már nem tudna miből. A gyerekek fejlesztését (havi 160E) kapásból le kellene mondanom... Nem lenne az úgy jó senkinek!

Próbáltuk, hogy én megyek dolgozni, de a gyerekek nem viselték jól, ő nem bírja úgy a terhelést, valószínűleg nála is van probléma, de orvoshoz nem akar menni vele, pontosabban ha menne se lenne semmi értelme, max diagnosztizálnák, hogy ő is autista.

ápr. 14. 14:39
 9/13 A kérdező kommentje:
7! Neked is igazad van. Néhány éve még azt hittük van 3 egészséges gyermekünk. Aztán mikor a nagy 3 lett és oviba került, borult a bili. Ha tehetném, már én se vállalnék 1-1 év korkülönbseggel 3 gyereket, de most már mit csináljak?
ápr. 14. 14:44
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
"A pénz jóval kevesebb lesz, mert már a családi adókedvezményt se fogja kapni, a GYES meg édes kevés." -aha itt van a kutya elásva. Így jár az aki beszopja a nagycsaládosok mesevilágát. Hogy is van a mondás, asszonynak szülni kötelesség lánynak szülni dicsőség? Remélem ízlik, amit főztél.
ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!