Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom exe mai napig keresi a barátomat. Mit tegyek? Nagyon zavar. Volt/vagy van valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Már 3 éve h szakítottak.Abban egyeztek meg h barátok maradnak, és ünnepekkor írnak egymásnak.A barátom soha nem kezdeményezi, mindig a lány ír elsőnek. Azért zavar ennyire, mert mikor én és a barátom régebben jártunk akkor ez a lány is megvolt neki mellettem, csak én erről nem tudtam. Szakítottunk, és a lánnyal is szakított nemsokra rá. És aztán később újra összejöttünk. Már 2 éve h együtt vagyunk. Szeret, mert ki is mutatja,és én is szeretem.De a lánynak is van már másik barátja már 3 éve, de engem az ő írásai nagyon de nagyon zavarnak. Személyesen nem ismerem a lányt, még soha nem beszéltem vele. A barátomnak mondtam, hogy engem zavar, hogy írogatnak egymásnak, még ha ünnepekkor is, és mondta h akkor ő nem fog neki írni, mert tudja h nekem fáj.
2009. jan. 13. 10:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm h te legalább megértetted azt amit leírtam.
2009. jan. 13. 12:45
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem hiszem hogy önző volnál. Ez a "maradjunk barátok szakítás után, hisz' emberileg annyira megértjük egymást" dolog hülyeség. Miért keresik a férfiak és a nők egymás társaságát? A szerelem, párkapcsolat, atb miatt, ki hogy nezevi. Egy férfi, ha lehorgonyzott, igenis ne keresse más nők társaságát, ne menjen el bandázni kettesben a volt csajával, és igen, ne is irogassanak egymásnak.

Sajnos az kevés, ha a barátod azt mondja, ő nem fog írni. Kerek perec meg kell mondania a lánynak, hogy nem kívánja vele tartani a kapcsolatot, másból nem értenek ezek a lányok. Nekem az előző barátomnál is volt ilyen, vicces volt mert nem is tudtam róla, hogy mailezgetnek, és elég fura dolgokat írt a pasim rólam. Akkor megkértem,hogy irjon az exnek, ennyi volt, de olyan szirupos elválós szöveggel, hogy megmondtam ha ő nem bir normálisat írni, majd megteszem én. Erre írt egy normálisat.

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett, szerintem ez a nagy haverság szakítás után nem normális,de csak a barátod tudja leállítani.

2009. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
mi, tapasztalt férfiak nem csak úgy előugrunk a semmiből. :)
2009. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Szia! 12:28-as vagyok újra.


Biztatásképpen elmesélem a saját történetemet. 20 éves voltam, amikor megismerkedtem egy akkor 25 éves fiúval. Nagyon szerelmes voltam belé, állítólag ő is belém, probléma annyi volt, hogy akkor már 2 éve együtt élt a barátnőjével. Mivel nagyon szerettem, és hittem neki, összejöttem vele, de 1 hónap után ott hagytam, mert nagyon szégyelltem magam. A másik lány miatt, akit átvertek és megaláztak miattam. Elképzeltem, hogy milyen lenne, ha az ő helyébe lennék, hogyan érezném magam, stb. Aztán lett másik barátom (majd szakítottam vele) telt-múlt az idő, és 2 év múlva újra összetalálkoztam ezzel az emberrel, pontosabban a 2 év alatt állandóan keresett, szülinap, névnap köszöntés, stb., aztán végül belementem, hogy ok, menjünk el kávézni és beszélgetni egyet - utólag ez nagy hiba volt. Még mindig együtt volt a csajával, de újra fellobbant köztünk a szikra, és újra összejöttünk. Akkor már kicsit érettebb voltam, és egy hét után megszakítottam vele minden kapcsolatot, telefonszámot változtattam, mert ő továbbra is keresett. Ja azt hozzáteszem, hogy nem feküdtem le vele, mert megmondtam, ez csak akkor lehetséges, ha ott hagyja a másikat. (Egyszer mondjuk majdnem megtörtént a dolog, de annyira lelkiismeret-furdalásom volt, hogy teljesen begörcsöltem, és nem voltam képes semmire - érted, lemerevedtem a szorongástól, meg sem bírtam mozdulni.) Erre volt pofája azt mondani, hogy ő miattam nem tudja ott hagyni a csajt, mert így nem tudja eldönteni,hogy kit válasszon, és én csak szórakozom vele. Abszolút nem érdekelte, hogy én mennyire szarul érzem magam. Érted, én voltam a hibás azért, mert nem akartam a kapcarongya - értsd szeretője lenni. Mellesleg állandóan azzal dicsekedett, hogy ez a csaj főz rá, mos rá, minden nap meleg vacsorával várja, és hogy én úgysem lennék ilyen házias (nekem hánytorgatta fel azt, hogy mi az, hogy 20 évesen nem tudok főzni.. pedig tudtam, csak ő egyből rám fogta, hogy nem tudok, mert akkoriban kicsit alternatív volt a stílusom, sokat buliztam, stb.) Hát szegény csaj megkapta a jutalmát az odaadásáért, az biztos. + szerencsétlen csajnak 2 munkahelye volt azért, mert a csávónak 3 szobás albérlet, meg középkategóriás kocsi kellett (persze ő is dolgozott, de a csaját is hajtotta rendesen, mert neki "igényei" voltak).


Azóta ez történt: Ismerősök mesélték, hogy a csávó, amint a nője betöltötte a 30-at, otthagyta egy 6 évvel fiatalabbért (7-8 év hülyítés után - szegény csajszi, mai napig megszakad a szívem, ha rágondolok, élete legszebb éveit vesztegette el + ki tudja, ez a gyík hányszor csalta közben meg). A 6 évvel fiatalabb csajjal szintén úgy jött össze, hogy megvolt neki közben a 30 éves csaj, és gondolom csak akkor dobta az előzőt, amikor az új már megvolt neki (értsd: szexuálisan + háziasítva: mosásra, főzésre, takarításra felkészítve). Megnéztem ennek a szerencsétlen új csajnak az iwiw-oldalát, 25 éves, és ahhoz, hogy mit csinálok szabadidőmben, az volt írva, hogy főzök, és azon igyekszem, hogy minél jobb háziasszony legyek, érted, 25 évesen!


De ami még durvább, utólag kiderült, hogy a csávó egész életében ezt csinálta, s a 30 éves csajjal is úgy jött össze annak idején, hogy volt másik nője. Na most: szerintem az ilyen ember

1. szánalmas

2. önmagán kívül senkit nem szeret

3. soha nem fog megváltozni.

Szerintem gondolkozz el ezen, nehogy úgy járj, mint a történetben szereplő 30 éves csaj, aki 7 éven át közös jövőben, gyerekben, házasságban reménykedett, és a végén mit kapott?

2009. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem férfiak látják másképpen hanem más felfogású emberek. Én személy szerint teljesen egyetértek a legelső úriemberrel. Barátnőmmel vagyok de attól még néha beszélek az exemmel, mert miért ne. Én nem szeretnék tőle semmit többet és ő sem tőlem. Szerintem teljesen rendben van hogy tartsuk a kapcsolatot mert valamikor fontosak voltunk egymásnak. Attól még kiváncsi vagyok hogy hogy alakulnak vele a dolgok. Barátnőm is szokott néha beszélni az exével és ez engem nem zavar ugyanezen okokból. Viszont ha elkezdene féltékenykedni és megtiltani hogy beszéljek vele akkor biztos hülyét kapnék és csalódnék a barátnőmben, több okból is:

1 Nem tilthatja meg mit csináljak

2 Bizzon bennem ahogy én is megbízok benne


Ilyen féltékenykedés mint a tiéd a kapcsolat végét is jelentheti szerintem szóval kicsit fogd vissza magad

2009. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
12:28-as ismét. Előző történetből kimaradt: a sztoriban szereplő csávó is állandóan azt hazudta a barátnőjének, hogy én keresem őt, pedig egyszer sem kerestem. Persze nem azt mondom, hogy nálatok is 100%-ig biztos, hogy ez történt, de egyszer már átvert... és szerintem az ilyenek nem változnak meg... persze lehet, hogy van rá példa, de én még 28 évem alatt nem láttam egyet sem.
2009. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kommenteket!

Főként azoknak akik tényleg a helyembe képzelték magukat, és próbáltak reálisan gondolkodni.

Úfy érzem h nem kell másik férfit keresnem, mert abban biztos vagyok hogy szeret, és a másik lány nem kell már neki. Engem azért zavar, az hogy írogat neki, mert ezzel talán engem akar bosszantani, és valahol arra is gondolok, hogy azért kacérkodni szeret ez a lány, és talán az én páromon keresztül akarná ezt megtenni, csak nincs aki viszonozza is ezt.

Mert a páromnak most volt január 7.-én a névnapja, ás a lány akkor is írt neki, de a barátom mégcsak nem is válaszolt neki. Volt már ilyen, hogy a lány írt, és a barátom nem válaszolt rá, de aztán egy kis iső múlva újra jöttek az sms-ek. (a lánytól)

Nem értem. Miért nem inkább a saját barátjának ír?

Én nem írok egyetlen volt barátomnak sem.

Mert nekem csak a mostani kapcsolatom számít, és az a személy akivel éppen most vagyok, mert nagyon szeretem.

Már sokszor szerettem volna írni a lánynak, hogy ne írjon a barátomnak. De attól félek h gyerekesnek, hisztisnek fog tartani, és ezt nem akarom.

A lány 22 éves, én 19. És nem tudom, hogy hogy gondolkodik.

Hogyan venné azt ha én írnék neki?!

Segítsetek!

Mit is írhatnék neki?

Ami nem olyan komolytalan, hisztis, és nevetséges.

2009. jan. 13. 14:03
 18/23 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, mit írnál a csajnak, mindenképpen Te lennél a hisztis és nevetséges. Ezt egyedül a párod tudja rendezni, senki más.

Amúgy meg nem azért nem kellene exekkel dumálni, mert "tiltja" a barát/barátnő, hanem azért, mert nem teszem ezt meg egy emberrel, akit szeretek. Hiába mondják azt a nők, hogy nem érdekli őket, igenis nem kellemes, ha a párunk a volt barátnőjével bájcseveg.

2009. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem volt olyan kapcsolatom, ahol az első két hónap az ex miatt volt szétmenős-összejövős.

Végül eljegyzés lett nekem... De nem lettem a felesége, mert a szeretője terhes lett, és el kellett vennie feleségül... egy hónappal a mi esküvőnk előtt tudtam meg... jah akkor már 2hónapja nős volt!(1éves kapcsolat)


Másik kapcsolatomban: "bocsi, hogy írok, tudom, hogy ott van veled, de nem bírom tovább hiányzol..." ennyit olvastam az smsből, véletlenül pillantottam rá a kijelzőre... Ezek után lehúztam a srác mellett 2évet, és semmi értelme nem volt... Még ha a csaj csak féltékeny volt, akkor is, teljesen összetört érzelmileg a párom, ahogy viselkedett... Ugyanis a lány, nekem is írogatott utána, hogy így dugtak, meg amúgy... A vége az lett, hogy kisétáltam a kapcsolatból...

kell ez.

nem azt mondom lehet barátkozni, de ilyen előzmények mellett nem akarnék sokáig maradni... Hinni lehet, de nem éri meg.

2009. jan. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

13:12-es:


"Miért keresik a férfiak és a nők egymás társaságát? A szerelem, párkapcsolat, stb miatt, ki hogy nezevi."


Bocsáss meg kérlek, de ha ezt komolyan gondolod, akkor az olyan fokú szűklátókörűségre utal, hogy csak na. Kérlek, próbálj kilépni egy kicsit a saját fejedből!


Ha hiszed, ha nem, én pl. világéletemben, és mind a mai napig leginkább lányokkal barátkoztam-barátkozom, köztük nagyon sok olyannal is, akivel eszem ágában se lett volna összejönni soha, mert "szerelmileg" nem mozgatott meg, viszont emberileg annál inkább érdekelt.


Lehet, hogy te eddig azt tapasztaltad, hogy egy férfi ha elindul egy nő felé, akkor a végcélja az ágy, és ez kétségkívül sok férfire igaz is lehet, de kérlek, próbáld már meg észrevenni, hogy messze nem mindegyikre!


"Egy férfi, ha lehorgonyzott, igenis ne keresse más nők társaságát, ne menjen el bandázni kettesben a volt csajával, és igen, ne is irogassanak egymásnak."


A kérdező esetében, amennyiben az ex tényleg csak és kizárólag provokálni akar, és az ő részéről a dologban barátsági érzet gyakorlatilag egyáltalán nincs, akkor ezzel teljesen igazad van - de _csakis_ akkor.


Ha, felteszem, az ex esetleg egyszerűen "nem veszi észre magát", és tényleg őszintén érdeklődik, viszont nem tudja, hogy ezzel bajt kavar, akkor azon még lehet segíteni. Beszélni kell vele, tisztázni a helyzetet. Ha egyértelművé válik, hogy tényleg csak kekeckedik, akkor le kell rázni, világos.


De ha egyszerűen csak naív volt, akkor még lehet belőle rendes ismerős vagy barát.


"Nekem az előző barátomnál is volt ilyen, vicces volt mert nem is tudtam róla, hogy mailezgetnek, és elég fura dolgokat írt a pasim rólam."


Én párom pl. tudja, hogy levelezek az exemmel, sőt, bármikor belenézhet a vele váltott levelekbe, lévén semmi titkolnivalóm nincs előtte, és semmi rossz nem is hangzik el, mert nincs is miért elhangozzon. Én sem írtam róla semmi furcsát, mert nem volt miért.

Szóval, megint csak azt tudom mondani, amit feljebb: nem vagyunk egyformák!


"Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett, szerintem ez a nagy haverság szakítás után nem normális,de csak a barátod tudja leállítani."


Teljesen normális, ha normálisan kezelik.


Csak ugye ehhez normális hozzáállás is kell...



Kérdező: Egyszerűen kérd meg a barátodat, hogy ha megint bármi furcsát csinál a lány (pl. "szexi" képeket küld vagy nyíltan "kacérkodik"), akkor kereken kérdezze meg tőle, hogy ezt miért csinálja. De ha csak hétköznapi dolgokról csevegnek (hogy vagy-mint vagy-jól vagy-milyen volt a szilveszter-stb.), azzal nincs semmi baj.

2009. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!