Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feltétlen problémát jelent,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feltétlen problémát jelent, ha én elfilozofálok bizonyos dolgokon?

Figyelt kérdés

Úgyértve, hogy tudom, hogy ebben a korban nincs (nagyon ritka) az olyan szerelem, amely egy életen át tart, így természetesnek veszem, hogy vannak aggályaim. De a barátom nem így vélekedik. Én például mindig belegondolok, hogy jól "játszom-e", nem akaszkodom-e rá túlságosan, nem veszem-e el a saját terét. Ő azt mondja nem. Meg mindig ott lapul bennem az a bizonyos "ha"... mi lenne, ha ekkor és ekkor ezt és ezt mondaná, hogyan reagálnék rá. És még valami: rettenetesen félek előre hosszútávra megtervezni a dolgaim. Szó szerint félek. Például a nyaralás: még elég messze van, de belegondolni is félek, hogy eltervezzem, hogy együtt megyünk, mert rettenetesen félek a csalódástól, hogy nem úgy lesz, ahogy én megálmodtam, ahogy elterveztem. Az én felfogásomban az él, hogy ne igyunk előre a medve bőrére, ne tervezzünk semmi konkrétat, mert az nem úgy lesz. Sajnálom, hogy bő lére eresztettem, de remélem lesz aki megérti a problémám.

Üdv: 16/L


2011. jan. 12. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
ezen a kérdésen is elfilozofáltál látom... nincs kedvem végigolvasni, bocs.
2011. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hasznos válasz:)
2011. jan. 12. 22:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne érdekeljen ennyire, hogy mit hoz a jövő. Próbáld inkább kiélvezni a jelent. Rengeteg közhelyet is találsz ezzel a szöveggel.


Aggódhatnál azon is, hogy mi történne, ha pár perc múlva meghalnál, vagy Ő halna meg. Lelkileg milyen mély nyomot hagyna ez az eset, miközben haláleset nélkül a szakításotok után röviddel már el is felejtitek majd a kapcsolatotokat...

2011. jan. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pont, hogy próbálnám, ezért nem előre tervezek:) de a jelenben is bennem van a félsz..
2011. jan. 12. 23:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, azzal, hogy félsz a jövőtől, azt jelenti, hogy előre tervezel és a legrosszabbra számítasz. Filozofálj el ezen egy kicsit. :)


A csalódástól egyébként nem kell félni, az élet velejárója.

2011. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ez úgy hülyeség ahogy van...


Ha szereted mért nem bízol meg benne?, Az h belegondolsz egyes szitukat hogy kezelnéd, az hasznos, ha úgy fogod csinálni.

De próbálj megbízni a barátodba, ha pedig nem érdemes akkor hagyd ott

2011. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

átérzem a helyzetet, mert én is ilyeneken szoktam kattogni általában. szintén párkapcsolat, szintén aggódom azon h jól csinálom e a dolgokat ( eddig valószinűleg igen mert 4 éves dologról van szó..) de akkor is aggaszt egy csomó minden, amit nem is félelemnek hívnék, hanem ilyen összeomlás szerű pillanatnak, amikor mindent kilátástalannak látok. :S


18/L

2011. jan. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így van, a korodban nagyon ritka az olyan szerelem ami egy életen át tart, de miért ne lehetne a Tiétek ilyen? :)

Amúgy kezdetnek valóban nem egy életre kell tervezni, hanem pár évre, ha akkor boldogok lesztek, akkor megint pár évre, aztán ha továbbra is boldogok vagytok akkor családalapítás vagy ami szeretnétek, és így tovább és így tovább... Ha folyton ilyeneken görcsölsz, akkor nem tudod megélni rendesen a szerelmet. Gondolkodj pozitívabban, viszont ne függj az elgondolt boldog jövőképtől (itt pl a nyaralást értem), így ha nem úgy sikerül, akkor nem törsz össze.

19/F

2011. jan. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy kapcsolat addig működik, amíg nem érzed magad tökéletes biztonságban, mert addig küzdesz érte.

Amúgy 10 évvel vagyok idősebb nálad, de engem szabályosan kiráz a hideg attól, amikor valaki 4-5 hónappal előre lefoglalja a szállását és a repülőjegyét a nyaralásra. Hányszor volt olyan, hogy kinéztünk egy helyet otthon, aztán a helyszínen valami megtetszett és inkább azt választottuk... Képtelen lennék előre megtervezni mindent, meg úgy nagyon sok dologról marad le az ember...

2011. jan. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A tiédhez hasonló indíttatásból én sem tervezek előre soha semmit. Ne görcsölj a jövőn, inkább foglalkozz a jelennel, mert utólag erre már nem lesz alkalmad. L/20
2011. jan. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!