Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi kell ahoz, hogy egy kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi kell ahoz, hogy egy kapcsolat több éven keresztül müködjön? Gondolok itt arra ti miben látnátok a siker kulcsát? Ezt a kérdést egy társkereső oldalon láttam és megdöbbenten láttam, hogy egy dolgot egyik válaszado sem adott.

Figyelt kérdés
Hát kivácsi vagyok ti hogy gondoljátok? Ja kor nem azért lenne lényeges,hogy lássam csak fiatalok felelnek-e.
2011. jún. 14. 22:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mindennel egyet értek amit előttem leírtak. De szerintem fontos még az is, hogy valamilyen szinten hasonlóak legyenek a felek. Az ellentétek nem vonzzák egymást hosszútávon. Sok közös dolog kell. Hasonló vérmérséklet. Hasonló érdeklődési kör. Vagy az hogy rá tudjunk hangolódni a másik fél érdeklődésére.


Hiába van bivaly nagy toleranciád és alkalmazkodó képességed, egy pár sem működik hosszú távon ha a két fél tűz és víz.


Izgalom, hűség, szerelem, kommunikáció, biztonság.


22/ L


Remélem kérdező megosztod velünk Te is majd azt amire rájöttél :)

2011. jún. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kifelejtettem előző vagyok: Egészítsék ki egymást valamilyen szinten, szintig :)

Legalábbis szerintem a jó párok kiegészítik egymást.


22/ L

2011. jún. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Segitsen valaki,mert sokan irják a kommunikáciot.Ez alatt mit értetek?Nekem ez uj.Amugy egy összefglalo dologra gondolok. (nem müködik,majd a sex???) (máshogy viselkedik???) (kommunikácio??? - ez azt jelentené,hogy sokat kell beszélgetni???) --és ha nincs kedvem,vagy nem tudok,pedig már benne vagyunk a kapcsolatba?? Szoval???
2011. jún. 14. 23:35
 14/21 anonim ***** válasza:

Kommunikáció alatt azt értette szerintem mindenki, hogy a problémákat meg kell tudni beszélni. Hogy nyíltan beszélgessetek. Ne legyenek tabu témák. Pl szex után némán fekszetek egymás mellett? Nem. Legtöbbször beszélgettek utána vagy kicsit később. Róla. Ha nem beszélsz nem tudja a párod mit hogyan szeretnél. És ez nem csak a szexre vonatkozik.


Senki nem gondolatolvasó. Ha megsértődik az egyik fél a másik oké hogy találgat de kell a kommunikáció hogy megbeszéljék.


Másik: kíváncsi vagy gondolom hogy milyen volt a párod napja ha nem láttad egész nap.

Apró-nagy flörtölések, incselkedések, viccelődések, komoly beszélgetések jellemzik szerintem egy jó párkapcsolatot.



"és ha nincs kedvem,vagy nem tudok,pedig már benne vagyunk a kapcsolatba?? "


Ha nem tudtok miről beszélni akkor több inger kell hogy érjen. Elmenni moziba, kajálni, sétálni,emberek közé menni, haverokkal. Beújjítani valamit mert beleuntok amúgy a dologba. Kicsit kevesebb időt együtt tölteni. A napi rutin jó és kell is, de nem a végletekig. Az megszokáshoz vezet a megszokás meg megunáshoz. És olyankor újjítani kell. Vagy még az előtt hogy bekövetkezzen :)


Én pl próbálok mindig a szexbe is kicsit beújjítani, és a hétköznapokban is van olyan nap ami lazára, unalmasra sikeredik, de van hogy felpörgetjük :)

2011. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ja és idecsapnám még as közös érdeklődést amit már írtam. Ha nincs közös érdeklődés akkor kevesebb a közös téma a beszélgetésetekben is :)
2011. jún. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát valoban,az unalom nagy probléma szerintem totálisan alkalmatlan az aki unatkozos.Erre azt mondom 3 éven keresztül voltam a barátnömmel,sose untam,ő se engem,veszekedtünk is,éltük a hétköznapi életünket,mint minden ember,el is fásultunk néha,de talán inkább abba,hogy milyen külsö befolyások(törvényszerü) fognak gáncsot vetni a kapcsolatunkba,szoval nekünk is voltak gondjaink,de egy dologgal kitudtuk küszöbölni,az összes problémát.Nem tárgyra gondolok.
2011. jún. 14. 23:53
 17/21 A kérdező kommentje:
Látom alusztok,de nem véletlen nem mondom még,persze igy igazolodni látszik,hogy azon a társkeresös oldalon is miért hiányzott az a válasz.Jó éjszakát mindenkinek!
2011. jún. 15. 00:16
 18/21 anonim ***** válasza:

Csak a saját nevemben tudok nyilatkozni, leírom a saját tapasztalataimat:

Egyforma az értékrendünk (hűség, család, idősek tisztelete, korrekt viselkedés, a barátság fontos, tanulás, munka), mély kapcsolat (mindenről tudunk beszélni, még olyan dolgokról is, ami még a barátnőim előtt is kínos lenne), rengeteg pozitív energiát és boldogságot ad, hogy érezzük, mennyire szeretjük egymást, hogy hiányzunk egymásnak, és együtt szeretnénk lenni, amennyit csak tudunk.

Jól esik, hogy bár 500 km-re van a barátom, velem tervezi a nyarat, hosszabb távú terveinkről is beszélünk. Támogatjuk, bátorítjuk egymást, bizonyos értelemben legjobb barátok vagyunk. Ha bármelyikünk megbántja a másikat, nem söpörjük a szőnyeg alá, őszintén bántja a dolog, a bocsánatkérés fontos, és hogy bizonyítja hosszú időn át, hogy nem csak üres ígéret volt a "máskor jobban fogok figyelni".

Úgy gondoskodik rólam, és én is róla, mint a saját családunk.

Nagyon fontos érezni, hogy mennyire érdeklem a másikat, hogy folyamatosan érdeklődik a dolgaim iránt, számomra ez a legfontosabb dolog a kapcsolatban, mindig is ez volt, hisz ebben benne van a gondoskodás, törődés, és a szerelem.

Fontos még az empátia, kedvesség, megértés, támogatás, a párunk önbizalmának erősítése, egy lánynak különösen szüksége van a bókokra.

Nálunk nagyon fontos, és ezért is érzem bensőségesnek a kapcsolatot, mert a barátom nem forog a lányok után az úton, mindennel érezteti, hogy mennyire tetszem neki és én vagyok az egyetlen, és bizony én sem beszélek ki semmilyen intim dolgot a barátnőkkel, nem vagyok kíváncsi sem a kockás hasra, sem az izmokra (más férfiakon).

Összefoglalva, nálunk nagyon beválik, hogy mindenről tudunk beszélni, nincs nemtörődömség, erősítjük egymás önbizalmát, kimutatjuk a szerelmünket törődéssel, odafigyeléssel, a szex pedig nem csupán arról szól, hogy a nemi szervek találkoznak, a párom iránti csillapíthatatlan vágy előzi meg, tényleg olyan mint ahogy a filmekben hallottam:), hogy egybe forrunk, mindketten a másikra figyelünk jobban, adni akarunk, ölelésekkel, csókokkal, szerelemmel átitatva.

Nagyon szeretünk csókolózni, ez is nagyon jó. :)

Na, nem nyálaskodom tovább, a lényeg, hogy jót kell akarni a másiknak, és ki kell mutatni a szeretetet.

19/l

2011. jún. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mi volt az? Elég válasz érkezett, tőled az lenne a korrekt, ha leírnád, mire gondolsz, tartsd a szavad.
2011. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Az itt leírtak többsége kell,de azok részletek,kiragadott példák.Az ember sokoldalu,tele joval-rosszal,hat rá a környezet meglévö és uj egyaránt.Mi kell a másiktol,hogy ezzel együtt tudjon élni,ne unjon bele a kapcsolatba?Mi kell mindkét féltől,hogy 5 év mulva is szeressék egymást joban rosszban? Azért nem irom még le,mert...Csak tudja más is!!!
2011. jún. 16. 00:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!