Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy párnak hány éves korban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párnak hány éves korban jó gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Én 23L a párom 25 éves. Állandóan azt mondja, hogy lassan gondolkodnun kell azon, hogy gyerekünk legyen, mert ő nem 30 évesen akar apuka lenni..(én 28 évesen szeretnék szülni) Persze nem erőlteti, de amikor "balesetünk" volt, akkor annyira csalódott volt amikor kiderült mégsem lesz babánk. (Én amúgy elvetettem volna, de ő mindenáron akarta volna). Anyagi biztonságra vágyom, hogy legyen megtakarított pénzünk. Erre a szülők azt mondják, hogy ha ők arra várnak, hogy több pénzük legyen akkor én sem születek meg. Persze akkor más világ volt. Szóval..szerintetek milyen korban, milyen anyagi helyzetben érdemes gyereket vállalni? Nálatok hogy volt?
2009. ápr. 3. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azzal egyetértek, hogy nem kell a bizonytalanba szülni. De abban meg igaza van anyukádnak, hogy sose érzi magát anyagi biztonságban az ember. Úgyis mindig egyre többet akarnál. Ha úgy érzed még nincs itt az ideje várjatok a babával, nem kell elkapkodni, ez komoly döntés.

Nálunk előbb jött a gyerek és utána kezdtük magunkat összeszedni anyagilag. Most ott tartok, hogy lakásom van (hitel nélkül), van némi megtakarított pénzem, ennek ellenére nem érzem azt a nagy biztonságot. Bármikor munka nélkül maradhat valamelyikünk, egyedül stb.

28/L

2009. ápr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 24L párom 37éves.Én tavaly decemberben szültem és nagyából úgy áltam a dolgokhoz mint most te.Ha komoly a kapcsolat ketőtők között és a párod is nagyon szeretné akkor szerintem elkezdhettek foglalkozni a babagyártással :) Én sem mondom azt,hogy gazdagon élünk se azt,hogy szegényen,de ha nagy elhatározás van akkor mindig van pénz mindenre.Már úgy vagyok vele ha nem lenne babám nagyon rossz lenne nélküle.Imádom és örülök neki,hogy ő van nekem.
2009. ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ha mar megvan annyira az anyagi hatter h kicsit szukosen is de megbirjatok akkor erdemes belevagni. a szuleitek tamogatnanak?

ha meg nem allsz keszen, varhattok 1-2 evet, de a 28 elso gyerkocnek kicsit keso ha 2-3at terveztek es nem 1mas utan. biologiailag mindenkepp 35 elott kell szulni 1 nonek, mert utana mar "oregek" a petesejtek, nagyobb a rizikoja valamilyen mutacionak. megertem h 23 evesen meg nem vagy kesz, es vegulis te kell szulj, te kell keszen erezd magad. de 25 evesen szerintem mar jo lenne. na meg azzal is szamolni kell h mi van ha pl 28 evesen kiderul h nem jon ossze 1bol a baba, es evekig kell probalkozni?

2009. ápr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én 24, párom 26 éves, de a következő 3 évben még biztosan nem tervezünk gyereket.. amíg az anyagi háttér nem megfelelő, én a "semmibe" biztos, hogy nem szülök.. bőven elég lesz majd 27-28 évesen szülni..addig is élvezzük, hogy csak ketten vagyunk.. :)
2009. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is még viszonylag fiatal vagyok (22/L) most végeztem a főiskolával, hamarosan elkezdek dolgozni imádott szakmámban. Ezt a helyzetet szeretném élvezni 2-3 évig. Párom most 25 éves, nálunk megvan a szülői támogatás, de önerőből fogunk építkezni és minden mást elérni :) Tervezgetjük az esküvőt, de még nem idén, nem is jövőre, csak beszélünk róla. Ha "baleset" lenne, az felgyorsítaná az eseményeket, ebben biztos vagyok és abban is, hogy én semmiképp nem vetetném el!!! Ha szereted a párodat és ő is örülne egy utódnak, sőt, ahogy írtad csalódott volt, hogy nem lett baba, szerintem azzal elvágnád magad egy életre nála! Én is félek a szüléstől, hogy milyen anya leszek majd, nem érzem magam még érettnek erre a szerepre, de több ismerősöm mesélte, hogy ő a 9 hónap alatt rengeteget komolyodott és teljesen felkészült mindenre. Azóta is boldog és imádja az életét. Így gondold át, ezután remélem nem mondasz olyan csúnyát!!!! :)

Persze, az a jó mindenkinek, ha nem kell szűkösködni, az anyagi biztonság nagyon fontos, de hidd el még senki nem halt éhen, mert gyereket vállalt. Várjatok néhány évig, de ne akadályozd meg ha jönni akar :)

2009. ápr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Én azt mondom (mint 22 éves fiú 22 éves barátnővel), hogy minél előbb. Ne így fogd fel a dolgokat, ahogy most. Abba gondolj bele, hogy ha nem lesz gyereked, akkor mi értelme volt az életednek? Megöregszel, meghalsz, és konkrétan SENKIT nem fog érdekelni.
2009. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 22 éves lány vagyok, és én is szeretném minél hamarabb a babát, párom még bizonytalan egyszer azt mondja nem kell egyszer azt hogy már egy éve kellett volna. Majd lesz valahogy.
2009. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

30 éves kor után már erősen ajánlott mindenféle vizsgálatokat elvégeztetni, mert már bizony nő az esélye az egészségtelen gyereknek. Sajnos egy magyar család gyakran csak 30 éves korára kerül oda, hogy egy gyereket bevállalhasson.

De ha úgy veszed, ez csak a modern felfogás, 100 évvel ezelőtt a vályog kunyhóban lazán elfért 10 gyerek. :)

2009. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 24 éves lány vagyok,párom 23 éves. Már van egy 2 éves kislányunk. Fél éve voltunk együtt,mikor kiderült,h érkezik a kis poronty.Nem volt kétséges,h megtartjuk. Albérletben laktunk,most vettünk egy lakást hitelre.22 évesen szültem. Kislány mellet távoktatásban végzem az egyetemet.Semmi probléma ezzel Nem vagyunk milliomosok,sőt néha számlára is alig telik. De boldogok vagyunk! És azt az örömöt és boldogságot amit egy baba ad,azt leírni nem lehet! Életünk legjobb döntése volt,hogy megtartottuk!!!!Annál jobb érzés,mikor a saját gyereked hozzád bújik,megsimogat,megpuszil NINCS a világon,bárki bármit mond!Szerintem nyugodtan vállaljátok ba a babát!

2009. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia

22L vagyok, és 27-28hetes terhes:) a párom 21mikor a fiunk születik utána tölti a 22:) Fősuli és munka egyszerre(gyerek nélkül is így csináltuk eddig)

Kb a nulláról kezdjük, és egy percig sem gondoltuk, hogy nem kéne a babát vállalni. Egy szerencsénk van, kaptunk egy házat, nincs törlesztés meg semmi, de azon túl, igazából csak négy fal, és tető! ebből rengeteg pénzzel lehet csak otthont csinálni. Mi így kezdjük.

Az anyagi helyzeted ebben a világban SOHA nem lesz olyan felhőtlen, hogy megengedhesd magadnak a gyereket mint luxus cikket. Ha erre vársz, azt veszed észre, hogy 35vagy és minden percben aggódsz, hogy legyen, és az egészséges legyen vizsgálatról vizsgálatra rohangálhatsz.

Ha van iskolád, eszed, ugyan úgy a párodnak, lehetőséged dolgozni, akkor nagyon sok eséllyel indulhatsz a boldog, picit szegényes, de "könnyű" családalapításhoz.


Én amúgy elvetettem volna, de ő mindenáron akarta volna-ezt tudod mivel jár? Baromira fáj!!!

2009. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!