Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerelem, vagy karrier? Avagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem, vagy karrier? Avagy rossz döntés lenne utánamenni az egyetemen?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel ugyanazokat az egyetemeket jelöltük meg, más karokat. Első hely Budapesten van, a második Veszprémben. Van esély rá, hogy Őt nem veszik fel Pestre, ezt mi úgy dumáltuk le, hogy ha várhatóan nem vennék fel oda, akkor én is módosítom a sorrendet Veszprém javára. Eddig akárkit kérdeztem, mindenki hülyeségnek tartotta, hogy érte feladjam úgymond a céljaimat. Amúgy ugyanazt a szakot jelöltem Veszprémben is, de Bp-re szívesebben mennék, nevesebb az egyetem, szimpatikusabb a város. Annyira dilemma van bennem. Ha utánamegyek, a szüleim nagyon elleneznék, ha pedig nem, valószínűleg elveszíteném őt. Komolyan mondom, engem jobban stresszel ez, mint az érettségi. Mert ha nem veszik fel, két rossz közül kell választanom..
2009. ápr. 28. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha emiatt elveszitened, akkor az mar regen rossz!


Ezt nem tudod visszacsinalni, orok eletedben kiserthet majd a megbanas gondolata.


Ne add fel a celjaidat a szerelemert! Ha a szerelmed ezt keri toled, akkor nem erdemli meg, hogy ekkora aldozatot hozz erte!

2009. ápr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem lehet együttlenni, hogy külön suliba jártok? :)

Ha nem érti meg, hogy ez fontos neked nem érdemli meg aztse, hogy utánamenj...

2009. ápr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

mindenképp az első helyen megjelölt legyen a célod. az egyetemen, a képzéseden múlik a jövőd.

a barátnőd nem biztos hogy melletted lesz mindig, ha ezért szakít akkor nem is szeret igazán. ennyi idős korban még nem kötelezheted el magad.

hajrá :)

2009. ápr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha tényleg komolyan gondoljátok,akkor te se add fel a céljaidat!!!!!
2009. ápr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Ez az örök kérdés :) És a sok karrierista mind ugyanazt mondja, ahogy látod. Én nem mondok semmit, hiszen ez olyan dolog, amit neked kell tudni. Én ha őszintén szeretném, utána mennék, de ez legyen teljes mértékben a te saját döntésed! És ne hallgass senki véleményére, csak a sajátodra.
2009. ápr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
karrierista? szerelemből nem lehet megélni...
2009. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre válaszolva: lehetőleg a kettőt együtt.


De elmesélem az én sztorimat röviden: nagyon szerelmes voltam egy lányba, 6 évig együtt voltunk. Feladtam miatta az egyetemet olyan szempontból, hogy más tényezők játszottak nagyobb szerepet az életünkben akkoriban és ott találtam magam, hogy a sok halasztás miatt kicsúsztam az időből. Feladtam érte mindent, teljesen önzetlenül, jó szívvel. A szakításunk után sajnos az egyetemet is be kellett fejeznem. A kezdeti lángoló szerelemből és a sírig tartó kapcsolatból tudod mi lett? Az, hogy búcsúzásképpen megkaptam, hogy úgy kell nekem, megérdemlem. Egy 180 fokos fordulat következett, mintha nem is azt a lányt ismertem volna előtte évekig, kicserélődött. Lelépett egy másik pasival, mondván már nem szerelmes belém. Én meg maradtam a nagy semmi közepén. Most kezdem összeszedni magam és újra elkezdem az egyetemet. Szóval a mondanivalóm lényege: tegyél meg magadért mindent, a jövődet ne kockáztasd, elsősorban magadban bízz meg és élj mindig úgy, hogy egyedül is talpon tudj maradni. És bármi is történik veled az életben, soha ne kelljen azt érezned, hogy feleslegesen mondtál le bármiről is. Sok sikert neked!

2009. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

22:45-ös vagyok. Igen, karrierista. Nem azt mondta, hogy a lányért rögtön abbahagyja a sulit, meg elmegy kapálni, pusztán másik suliba megy. És ti rögtön elkezditek, hogy jaj nee első a karrier, a pénz (mert hát ugye ez erről szól...)

Lehet lepontozni, de akkor is fenntartom a fent leírt véleményem.

2009. ápr. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szerintem magad miatt válaszd.

Te melyikre szeretnél menni? Melyik lenne neked jobb, a jövőd szempontjából? Arra menj és kész.

Szomorú, de lehet a barátnőddel nem tart örökké a dolog és akkor bánni fogod, hogy elqrtad az életed és már nem csinálhatod vissza.

Ha egymásnak vagytok teremtve és szeretitek egymást igazán akkor ki fogjátok bírni így is, és eltelik az a pár év.

Oda menj, ahova te akarsz. Ne add fel magad senkiért, mert megbánod és csalódni fogsz.

Én a barátnőd helyében megérteném, és nem várnám el tőled, hogy miattam máshová menj. Szerintem így normális.

2009. ápr. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit más megközelítésből: lehet, hogy tetszik Bp, mert olyan jól harangozták be, jó volt a tájékoztató, szépek az épületek stb, de azért azt se felejtsd el, hogy a veszprémi egyetem sem az utolsók között van. Nekem is nagyon tetszett a szegedi egyetem mielőtt felvettek, de mostmár hogy ide járok, teljesen máshogy látom. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem tudhatod, hogy melyik lenne így jobb választás, hogy ha veszprémbe járnál, nem biztos, hogy kevésbé éreznéd jól magad, és hogy kevesebbet érne a diplomád. Igen, sok szakon színvonalasabb az oktatás Bp-en, de nem csak ez az egy tényező határozza meg a diplomád minőségét.

Ha a helyedben lennék, én amúgy is inkább vidéket választanám (ahogyan azt is választottam), függetlenül attól, hogy ott tanul-e a barátnőd vagy sem :)

Még annyit, hogy nagyon elterjedt az, hogy a munkáltató a Bpről származó friss diplomásokat előnyben részesíti a vidékkel szemben... Kérdeztem sok embert, ilyet is olyat is, és én azt gondolom, hogy ez egy tévhit (kivételek persze akadhatnak)

2009. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!