Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Olyan tanácstalan vagyok, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan tanácstalan vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Annyi ilyet olvastam már itt, nem gondoltam, hogy én is leírom. Párommal pár hete jöttünk újra össze, közben mindkettőnknek volt kapcsolata. Amit megszakítottunk a mostani miatt.

Múlt héten nálam járt, használta a gépemet. Beléptem, és ő nyitva hagyta. Nem tudtam elenállni a kísértésnek (ezért való lecseszéseket mellőzzük, tudom, nem kellett volna, de a nagy többség nem bírta volna ki), megnéztem, levelezik-e az ex-szel, főleg, mióta megint együtt vagyunk. ELvileg az egy laza kapcsolat volt, de a nő taglalta, hogy a szakítás pilanatában azt gondolta, mégis kellett volna egy esélyt adni maguknak. Párom meg, hogy talán várnia kellett volna pár hónapot, és szóba jöhetett volna valami komolyabb. (Ez 2 hete volt.)

Meg hogy nem boldog és fél (erről én is tudtam, mert én is félek, de gondoltam, majd elmúlik).

Tegnap leveleztek (előtte 1 héttel is), hogy fura a nőnek, hogy most velem van a párom, mire a párom: neki is és még meg kell szokni.

Velem viszont hűvöskés 1-2 napja, és nem becézget, semmi. Idő kell, míg "bemelegszünk"? Idő kell míg elengedi? Ne áruljam el, hogy beleláttam a levelezésébe?


2011. okt. 25. 22:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Talán azt kellene tisztáznod, neked mennyire fontos ez a kapcsolat? Nagyon szeretnéd, ha együtt maradnátok?

Ha igen, légy tisztában azzal, hogy a párod még kötődik a volt barátnőjéhez, de érdd el, hogy csak hozzád kötődjön. Légy vidám, szervezz programokat, amiket mind a ketten élveztek, légy az ágyban jobb mint valaha, kényeztesd ott, ahol legjobban szereti. Most előnyben vagy, visszahódíthatod! Ne légy morcos, ne tégy szemrehányást! (Volt egy pasim, akkor még nős. Amikor szemrehányást tettem neki valamiért, ezt válaszolta: "Ha veszekedést akarok, arra ott a feleségem." Mivel nagyon fontos volt nekem az a férfi, abbahagytam minden neheztelést. Eredményes volt... azóta 25 éve élünk együtt boldogan.)

Ha viszont bizonytalan vagy abban, hogy fontos-e neked ez a kapcsolat, akkor beszélj nyíltan a pároddal. Az indiszkréciódról ne beszélj, mert azonnal visszatámad... egyébként jogosan. De azt mondhatod, hogy az az érzésed, hogy érzelmileg még nem tudta lezárni az előző kapcsolatát, ő mit gondol, ez tényleg így van? Megkérdezheted, hogy találkozott-e a lánnyal azóta? - Ha hazudozik össze-vissza, akkor add ki az útját! Akkor inkább keresd meg az igazit, egy nyílt, becsületes, csak téged szerető férfit.

2011. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem "melegítette" volna fel a kapcsolatot veled, ha nem látna fantáziát benned.

Valami olyan dolog miatt szakítottatok, ami azóta javult/lehet változtatni rajta?

Ha érzi rajtad is a bizonytalanságot, feszültséget,neheztelést, akkor nem csoda, ha ő sem tudja teljes szívvel átadni magát a dolognak.


Nekem nagyon az az érzésem, hogy most bűnbakként kezeled az exbarátnőt, de itt nem ő a kapcsolat forrpontja, csak rá tolod át a problémát. Ha ő nem lenne, akkor találnál más olyan problémát, amin rágódhatnál. Olyan, mintha nem mernél hinni az újrakezdésben és keresnéd az indokokat, miért is érezd rosszul magad.


Lehet, hogy rosszak a meglátásaim, de nekem a probléma kettőtök és nem hármótok közt van.

2011. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Szerintem sem a csaj a leglényegesebb pont itt, hanem a párom. Nemsokára találkozunk, és itt tipródom, elmondjam-e neki, hogy láttam a levelezését. (Eleve fura, hogy előtte kétszer olvasás nélkül ki kellett lépnem, mert úgy hagyta, szóvá is tettem neki. Harmadszorra nem bírtam ellenállni.)

Pár órája hívott felszabadult hangon (váratlan fordulat), hogy találkozzunk. Mondtam neki, egy szó elég, hogy szabad legyen, azonnal elengedem, ha menni akar, pl. ahhoz a csajhoz, de ő nem akar "szabad lenni" és "nem akar semmit attól a csajtól".

Van a fejemben egy hang, ami mindig megmondja, hogy MI A HELYES (gardedám hangnak hívom): ha a ffi ezt és ezt (nem) teszi, akkor (nem) szeret igazán.

Nem tudom, a való életben való harc, kihívások leküzdése ezzel szemben meddig mehet el...

2011. okt. 26. 11:49
 14/22 anonim ***** válasza:

Ilyen "búcsúölelést" én is akartam és az ex belement,hogy találkozzunk.Aztán igazából átgondoltam semmi értelme nem lett volna csak az hogy még nehezebben zárjuk le.

A párod belement mert találkoznak és beszélnek is.Lehet valahol nem szeretné elengedni a nőt.Szerintem bizonytalan abban,hogy valójában jól döntött-e!Ezért kiskaput hagy ha mégsem jó veled vagy rájön,hogy a másik kell akkor visszatudjon menni.Szerintem ha ilyen hűvös veled akkor ez csak idő kérdése.Ha valaki akarja teljesen a kapcsolatot olyan nincs hogy "bemelegszünk" vagy vissza.

Nem akarja elengedni!Szerintem ha megér benne majd a döntés biztos lépni fog.

Igazából én rákérdeznék konkrétan,hogy mit szeretne a ti kapcsolatotoktól.

2011. okt. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ők vizsgálnak téged nagyító alatt, hanem te őket. Örülj neki, hogy felszabadult és látni akar. Ha bevallod neki a kutakodásod, azzal csak veszekedést szítasz. Miért kell bizonygatnia neki, hogy veled akar lenni? Ha nem téged akarna, simán eléd állna és otthagyna a másikért. Miért nem tudod elhinni, hogy az van, amit mond?


Én megőrülnék, ha ezzel piszkálna a párom, főleg, hogy nincs rá oka. Hidd el, ha vaj lenne a füle mögött, nem úgy hagyta volna ott a gépet, hogy te hozzáférj a dolgaihoz.

2011. okt. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hát, elég erotikus tartalmú korábbiak is voltak, nem hiszem, hogy örülne, ha tudná, hogy olvastam. De nem azok zavarnak igazán, hanem azok, amik az összejövetelünk (?) óta születtek.
2011. okt. 26. 13:01
 17/22 A kérdező kommentje:

Miért nem tudod elhinni, hogy az van, amit mond?


Pl. mert az exnek meg írogat, hogy "hiányzol".

2011. okt. 26. 13:02
 18/22 anonim ***** válasza:

Bocs, de mindig mondasz új infókat!

Amióta együtt vagytok, azóta írogat olyanokat, hogy "hiányzol"? Mert az már más tészta, mint ami eddig körvonalazódott.


Nem tudom, mit tudnék még mondani neked, mert te már eldöntötted, hogy féltékeny leszel és nem helyesled, amit a barátod csinál, minden mondatod erről tanúskodik. Jogosan vagy sem, nem ez a lényeg, hanem hogy forr benned a kétely és a gyanakvás. Ebben az esetben ne rá bízd a döntést, hanem te lépj ki a kapcsolatból. A jelenlegi hozzáállásoddal nem sok jót jósolok nektek, vergődés lesz a dologból. Ha igazad van és a pasid az exért van oda, azért, ha nincs igazad, akkor meg előbb-utóbb besokall a gyanakvásodtól, azért.

2011. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Tudod mit? Olvasd el Colin C. Tipping Sorsfordító megbocsátás című könyvét!

Segíteni fog, hogy megértsd önmagad, a kapcsolataid, és azt miért van benned félelem, mi a valódi félelmed.

2011. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet. Úgyis sok mindent összeolvasgattam mostanában. Tény, hogy nem vagyok egyszerű eset, túl bírok kombinálni dolgokat, általában rosszat várok, és az be is jön. És sosem tudom, mi az, ami már átlépi a "tűrhetetlenség" határt.

Amúgy találkoztunk, azt mondta, ki se ejtsem a csaj nevét, mert ő már nincs, van azóta új krapekja is. Hát... Nagyon megtört a bizalmam. Nem tudom, érdemes-e energiát feccolni az újraélesztésbe. Ezt meg nyilván nekem kell eldönteni.

2011. okt. 26. 15:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!