Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy is van ez? Jól gondolom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy is van ez? Jól gondolom? Lent.

Figyelt kérdés

A szerelem, a rózsaszín köd előbb-utóbb eltűnik minden kapcsolatból. Pontosabban átalakul szeretetté, ami a legerősebb. A XXI. században ha valakinél "csak" szeretetté alakul át a szerelem, az ott hagyja a másikat.

Őseinknek nem volt annyi kapcsolatuk, mint a mai fiatalságnak, és a döntő többség nem is vált el.

Nekünk, mai fiataloknak azt kéne megtanulni, hogy ha a szerelem átalakul szeretetté, akkor már nem csak a rózsaszín ködöt szeretjük, és nem csak a jó dolgokat a párunkban, hanem a hibáival együtt szeretjük? Így is együtt kéne maradniuk a pároknak, és csak jobban összetartani?

Egy kérdést olvastam a napokban Gyiken, amire hasonló volt a válasz, és ez elgondolkodtatott. Szerintem van benne igazság, és nem rég elkövettem ezt a hibát.


2011. nov. 10. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szija. Szerintem is így igaz, hogy a "rózsaszín köd" egyszercsak elmúlik, és szeretet lesz helyette. Ami szerintem nem rossz, mert nem annyira törékeny, mint a szerelem, és mert már feltétel nélkül, mindenestül szeretjük a másik embert. Velem is nemrég történt meg, hogy e miatt elhagytak... 18 évesen talán még több szerelemre vágyik az ember és nem akar lehorgonyozni, ha már nem pezsdíti annyira a dolog. Ilyen ez a mai fiatalság :D :(
2011. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most is úgy kellene lenni, mint anno. Régen is voltak kapcsolatok 16-17 évesen, de lettek belőle a halálig tartó házasságok. Miért változott meg ennyire a világ?
2011. nov. 10. 19:16
 3/5 Walk With Me ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy előbb van az emberi(baráti) szeretet, és arra alapul a többi. Szóval szerintem előbb meg kéne ismerni magát az embert a másikban ahhoz, hogy párkapcsolat lehessen belőle. A szerelem az inkább ilyen "drog", ami izgalmasabbá teszi a dolgot, de amúgy nem azon alapul egy párkapcsolat, hanem a bizalmon, összhangon, megértésen, elfogadáson. Úgy az igazi, hogy ha a másikat minden hibája ellenére szereted, de ehhez (hogy tudd a hibáit) elég jól ismerned kell őt.

Egy olyan kapcsolat, ami pusztán csak ezen a rózsaszín ködön alapul, és nincsenek mögötte mélyebb érzelmek, bizalom, egy hullámhossz, tisztelet, szeretet stb stb nem fog sokáig tartani, hiszen ez a köd egyszer csak elillan és nincs ami egybetartsa a köteléket.

Szerintem részben ezért is van ennyi szakítás meg csalódás, mert sokan ebből a kezdeti fellángolásból csinálnak párkapcsolatot, aztán mikor elmúlik akkor nem értik mi is történt...

2011. nov. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2. válaszoló látom érted, mire gondoltam.
2011. nov. 10. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így van, jobban nem is fogalmazhattad volna meg.. Én is ezen gondolkodtam mostanában. Jó lenne a régebbi időkben élni, néha azt kívánom...
2011. nov. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!