Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szabadulni szeretnék a kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szabadulni szeretnék a kapcsolatból, de nem megy, mert iszonyatosan fáj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 voltam mikor összeismerkedtem a barátommal. Ő akkor volt 27. Már több, mint 5 éve együtt vagyunk, nagyon sok boldog, örömteli közös élménnyel. Közös baráti társaságunk van. Sokat kirándulunk, bulizunk, nem unatkozunk. Én persze közben elkerültem főiskolára egy másik városba. 2 hetente járok haza. Az ott szerzett barátokat, élményeket is mindig megosztottam vele. Rengeteget nevetünk együtt. Ugye eddig tökéletes?

Kb egy éve lehettünk együtt amikor vett egy lakást a belvárosban. Én már akkor ellenkeztem, hogy ez még korai. Családot szeretne már nagyon. Ezzel nincs is gond, hiszen ez normális ennyi idősen. Mikor megismerkedtünk, tudta, hogy rám még várni kell. Mondta, hogy mihelyt elvégzem a főiskolát akkora már szeretné elkezdeni a családalapítás és addig persze vár rám. Én akkor 18 éves csitriként rámondtam, hogy persze, 24 évesen már biztos én is akarok. Hát idén diplomázom, és még nagyon nem érzem magam késznek erre. ő már egy feleséget szeretne, aki ott tesz vesz a lakásba, de én megőrülök a házimunkától. Magamat is nehezen szedem össze, nemhogy másokra is figyelni. A barátom erre azt mondja, hogy csak kerülöm a felelősséget és hogy már ennyi idősen ezt fel kellene vállalni, és hogy én ezt csak lustaságból nem teszem, mert kényelmesebb a diákélet.

Nagyon el vagyok keseredve. Többször el akartam már hagyni, de sose tudtam megtenni, pedig egyszer még egy másik fiú is érdeklődött irántam, aki még várt is rám, de én még úgy is képtelen voltam elszakadni tőle. Bármikor, ha kimondom, hogy vége, egyszerűen sírógörcsöt kapok.

Nem tudok dönteni. Ha szakítok félek attól, hogy egyszer ezt még nagyon megbánom, és hogy ő lesz örökre az én "hufnáger pistim". De én még nagyon félek attól, hogy nem vagyok alkalmas az anyaságra, családra.Ráadásul ő már rámépített, velem tervezett.Más lány örülne, ha ilyen simán menne a jövője, mégis úgy érzem, hogy megszakadok ezalatt a kötelesség alatt.

Vagy erőltessem meg magam? Tényleg csak lusta vagyok felvállalni a kötelezettségeket?


2009. máj. 11. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
na nálunk is hasonló a helyzet..azzal a külömbséggel hogy köztünk 7és fél év van..de én 14évesen ismertem meg a barátom,amikor ő21volt.pesze akkor úgy érezte,hogy 22,24éves koromban simán hozzámegyek..lassan18leszek,de..nem hinném hogy én még akarok 24évesen házasságot,gyereket..aztán kitudja..remélem igen:)mondd meg a párodnak hogy jó,oké hogy családot akar,de neked az iskola után munkát kell találnod,hogy majd úgy mehess GYESre,hogy van munkaviszonyod,és lesz miből megélnetek,és nem akarsz anyagi téren teljesen rá hagyatkozni és tőle függeni.mondd meg,hogy nagyon szereted,de be kell biztosítanod a jövőtöket.Ha viszont már csak"szánalomból"vagy vele,akkor ne maradj a sírógörcseid ellenére sem.Viszont ha képes lennél diploma után mondjuk1évig dolgozni,(nemtudom,most iskola mellett dolgozol e)akkor utána jöhetne az esküvő meg a gyerek.és addigra ugye te is idősebb leszel,hátha jobban megérsz..Amúgy a párodnak rézben igaza lehet,hogy kényelmesebb a diákélet.Végülis gondolj bele:nem kényelmesebb csak magad után elpakolni mint1egész család után?meg nem kisebb felelősség csak magadra vigyázni,magadnak kaját csinálni..?dehát mindennek ára van.Sose lesz családod áldozat vállalás nélkül,se fiatalon,se idősebben.Talán2évet még a párod is tud várni..esetleg addig is mondd nki hogy eljegyzés lehetne,hogy lássa,te nem csak játtszol vele.Szerintem semmiképp nem kéne kihagynod egy ilyen szerető pasit,mert ritkán terem ilyen.Könnyen bele lehet szokni a háziasszony szerepbe,és hidd el,ha megkéred a párod,ő is sokat segítene,nem hagyna magadra a sok tennivalóval.Mindenről csak őszintén kéne beszélgetnetek,jó alaposan..mondd el őszintén,amit gondolsz.
2009. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mintha magamat látnám:)és az EXemet, én ugyanis léptem.Kötelességtudatból nem akartam gyereket, 2 éve szakítottunk 4 év után.A mai napig jóban vagyunk, neki is más valakije van, nekem vőlegényem.Azt bánnám ha akkor nem lépek.

A te döntéset, de az életed te éld, te dönts!

2009. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!