Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megharagudtam a páromra, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megharagudtam a páromra, mert megajándékoz - jogos?

Figyelt kérdés

Nem állunk túl fényesen anyagilag, jelenleg munkanélküli vagyok. Előre megbeszéltük a párommal, nem kérek semmit szülinapomra, nincs felesleges költekezés. (tartalék van, de abból akarjuk kihozni a költségeinket, ami befolyik, nem felélni az előbbit) Kitaláltam, főzök egy olcsó és finom vacsorát, sütök egy olcsó tortát és kész.

Most mégis kiderült, hogy vett ajándékot, hazudott a késést illetően (később ért emiatt haza munkából), de kinyomoztam. Botmixert vert, amit szerettem volna venni, de nem most. Meg is mondtam neki, hogy nem örülök és nem kell. Amúgy is ég a pofám, hogy már 2 hónapja nincs munkám, emiatt sem érdemlem meg. Tudom, hogy jót akart, de megígérte őszintén, hogy nem lesz ajándékozás.


2012. ápr. 20. 16:56
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Hát azért van sok család a létminimum szélén, mert úgy állnak hozzá: nem telik rá, de örömet akarok okozni, ezért mégis megveszem! Én ezt a felfogást nem állhatom. A 4000 forint is pénz, jelenlegi esetben elég sok! Mikor legyalogolok 15 ft különbségért kilométereket... A semmiből is ebédet kell főznöm napokra, hogy csökkentsem a kajapénzt.

Ha mindenki ilyen könnyelmű, nem csoda, hogy sokan ott tartanak, ahol! Én köszönöm, nem kérek a nyomorból, inkább megelőzöm a nélkülözést spórolással. Engem így neveltek. Félünk az eladósodástól, családi felfogás.

És félek, nehogy a párom is átvegye a szülei szokását, akik inkább kényeztetik magukat ezzel meg azzal, aztán meg a számlákat nem tudják befizetni.

Hasznos és jó dolog a botmixer, de megvan nélküle az ember. Ezer fontosabbra költöttem volna az árát.

2012. ápr. 20. 19:14
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem a botmixer a lényeg te nagyon hülye hanem a gesztus!

Neked tényleg 0 lelkivilágod van? És csak a hülye pénz lebeg a szemed előtt?

Hihetetlen egy lény vagy (nem mondom, hogy nő mert azok nem ilyenek).

2012. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Értem a gesztust, de attól még látom mögötte a pénzt. Most úgy néz ki a helyzet, hogy én álló hónapot végigspórolom, hogy minél kevesebből kijöjjünk, aztán itt egy kiadás, amire nem lett volna szükség.

A törődését ne tárgyakkal mutassa ki, hanem másképp. Talán akkor én is jobban állnék hozzá... Nekem nem ajándék kell, hanem hogy érezzem: van társam. Ha meg nem érdemlem meg, akkor meg nem kell az ajándék sem. Nem lehet az ember párját egy ajándékkal elintézni, aztán az év többi napján sz*rni a fejére.

2012. ápr. 20. 19:32
 24/28 anonim ***** válasza:
Most a végén meg kiderül, más is van itt, nem csak a durci az ajándék miatt? Egyébként most itt mit szeretnél? Elmagyarázni, hogy mennyire igazad van, amiért ledorongoltad a párod, mert vett neked ajándékot? Azért láthatod, nem tudom mennyi válasz érkezett, de az mutat valamit (talán????), hogy senki nem adott igazat neked....
2012. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Hidd el, mikor kiírtam a kérdést, pontosan tudtam, hogy hasonló válaszokat kapok. Nem lepett meg egyik sem, még a legdurvább beszólás sem.

Én nem akarok senki szemében jobbnak látszani, mint ami vagyok. Nem akarok magyarázkodni, menteni magam, szépíteni a helyzetet. Sőt, tőlem kiabálhatnak rám kígyót, békát. Ha valaki szid engem, inkább még teszek rá 2 lapáttal, hadd tegye igazán okkal.

2012. ápr. 20. 21:08
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azt nem értem, hogy ha az a 4000 forint olyan sokat számít, akkor minek akarsz te új telefont venni a spórolt pénzedből? Legalább ne lenne ellentmondásos, amit írsz...
2012. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Azért, mert ha ennyire minden mindegy, akkor belenyúlok a kasszába én is. A telefonja már hónapok óta szarakodik, mindig mondta, arra nincs pénz, hogy másikat vegyünk. Az meg azért fontosabb, mint a mixer. És nincs nagy igénye mobilok terén, a mostani is ki tudja hány éves.

Tartalékom van elég, csak nem akartam felélni belőle semmit, hanem kihozni a költségeim rám eső részét abból, ami járadékot jelenleg kapok. Hogy ne kelljen neki semmilyen formában eltartania, míg nem dolgozom, és hogy a tartalék se csökkenjen.

Becsülettel és őszintén bocsánatot kértem tőle, nem haragszik. Azt mondta, bántotta mindig, hogy tőlem annyi mindent kap, ő meg semmit sem ad, ezért is kaptam a mixert. Hát mondtam neki, most már láthatod, nekem nem érdemes bármit is adni.

2012. ápr. 20. 21:33
 28/28 anonim ***** válasza:
51%
Nem mondom, hogy örülj neki, mert nem csak jótett, hanem ELVÁRHATÓ a párodtól, hogy segítsen, ha gondjaid vannak. Bár nem tudom, ki hogy van vele, engem nem úgy neveltek, hogy büntetni kell azt, aki bajban van.
2012. ápr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!