Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Komoly párkapcsolatban élők,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly párkapcsolatban élők, mi van olyankor, mikor az egyik fél már nagyon házasodna, de a másik még szívesebben várna vele?

Figyelt kérdés

Én lennék az a fél, aki még várni szeretne, a kedvesem pedig már házasodna. 4 éve vagyunk együtt, ebből 2,5 éve együtt is élünk. Nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást és azt tudom mondani, hogy alapvetően nagyon kiegyensúlyozott, harmonikus a kapcsolatunk.

Viszont van ez a pici gond... A párom már nagyon szeretné, ha összeházasodnánk. Régóta célozgat rá, néha csipkelődve, viccelődve, hogy ő már örökre vénlány marad, máskor kicsit komolyabban is (esküvői ruhákat, gyűrűket, dekorációkat mutogat nekem, hogy ő majd milyet szeretne, meg engem faggat, hogy én milyet szeretnék, kiket hívjunk meg majd a lagzira, hová mennék szívesen nászútra, stb.), én viszont még szeretnék ezzel az egésszel várni. Korainak érzem, hogy megnősüljek.


1 éve eljegyeztem őt, azóta meg ezek a dolgok még jobban felerősödtek a páromnál, egyre gyakrabban és egyre konkrétabban célozgat dolgokra. Amikor elmondom neki, hogy nagyon szeretem, de még várni szeretnék ezzel, akkor mindig durcis lesz, vagy nagyon elszomorodik, hogy én nem is akarom elvenni, meg ilyenek. Erre mindig mondom neki, hogy dehogyis nem, természetesen el akarom venni, különben minek jegyeztem volna el, de arra meg mindig azt a választ kapom, hogy akkor meg minek várni vele? :S


Nem tudom, mit csináljak. Sokáig nem hiszem, hogy megoldás ez a tologatás, halogatás, főleg, hogy a párom is egyre célzottabban utalgat, egyre rámenősebb, és egyre nehezebb őt leépítenem, de én még tényleg korainak érzem az esküvőt, anyagilag sem állunk úgy, nincs még annyi félretett pénzünk, hogy hirtelen összerántsunk egy esküvőt, de még ha lenne is, akkor is túl korainak érezném még. De ő meg már nagyon akarja. Egyre nehezebb így.


Nem érti, hogy ha tényleg el akarom venni, minek várok? De én meg nem értem, hogy hová ez a nagy sietség? Ha úgyis összeházasodunk, előttünk lesz még az egész élet, akkor meg minek így rohanni? Fiatalok is vagyunk még, nulla egzisztencia, én alig 2 éve dolgozom, ő még csak most fog diplomázni... nem tudom, mit csináljak. :S


Kinek milyen tapasztalatai voltak, hogy lehet egy ilyen szituációt kezelni? Ez most így eléggé nehéz ügy a számomra. :S


25/F (23/L a párom)



2012. máj. 4. 12:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én se értem minek jegyezted el, ha nem akartál vele hamar házasodni. Én nem várok el semmit a páromtól, mert bár komoly a kapcsolatunk, de nem látom, hogy ő mostanság házasságon/családalapításon vagy akárcsak összeköltözésen gondolkozna. Így elvagyunk, élvezzük ennyi.

De ő egyszer felvetette, hogy mi lenne ha összeköltöznénk - addig igazából nem is gondoltam rá - és teljesen belelkesültem az ötlettől, persze aztán nem lett az egészből lóf.sz se, és rendkívül elkeserítő volt és csalódott voltam, hogy csak úgy dobálózott ezzel. Ha megkérik a kezem, gondolják is komolyan és ne húzzuk az esküvőt, ha pedig nem akar valaki elvenni egyelőre, ne kérjen meg. Én valahol teljesen megértem a barátnődet is.

Te döntesz, hogy házasodtok, vagy még valahogy kidumálod magad, mígnem rájön ő is, hogy igazából hiába vár, mert maaaaaaajd hozzád menni, nem ugyanaz, mintha úgy kérted volna meg a kezét, hogy tényleg akarod. Szerintem.

21L

2012. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Miért nem alapozzátok meg együtt a jövőtöket! Ketten könnyebb mint egyedül,nem?
2012. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A "minek kérted meg, ha nem akarod elvenni" típusú hozzászólóknak írnám.


Tök egyetértek veletek, én is akkor jegyezném el a páromat, ha tudom, hogy másnap el is tudjuk kezdeni az esküvő szervezését. Ezzel szemben van egy másik felfogás is, miszerint a gyűrű egy plusz lépés. Megkéred a kezét, aztán meg simán jegyben jártok még 1-2-3 évig is akár, mint vőlegény és menyasszony. Én sem e szerint élek, de belekötni ebbe sem tudnék. A kérdező is így tett; eldöntötte már, hogy ki legyen a felesége, de azt még nem, hogy mikor.

2012. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!