Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vajon el tudom valaha, egyálta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eszternagy kérdése:

Vajon el tudom valaha, egyáltalán el lehet felejteni az első szerelmet? Mitévő legyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Még csak 13 voltam, amikor elmentem nyaralni az unokatestvéremhez és összebarátkoztam ott egy lánnyal. Amikor áthívott magához és megpillantottam ŐT (a bátyját) a küszöbön olvasgatva és rám nézett azzal a meleg tekintettel, összeszorult a szívem. Éreztem, hogy ez semmihez nem hasonlítható.

És való igaz, tényleg nem. 3 évig titokban szerettem, csak évente egy-kétszer láttam, közben volt egy hosszú kapcsolatom is, abban boldog voltam, de ŐT akkor sem tudtam nem szeretni.

Aztán szabad lettem. Végre úgy éreztem van bennem elég erő, hogy kimutassam a vonzalmamat. Elkezdtünk járni, de csak egy hónapig tartott. Békésen váltunk el, nem lett szerelmes belém és ezt a szemembe mondta, nem akart hitegetni.

Az én hibámból nem működött a kapcsolat, nagyon szeleburdi voltam, mást sem akartam, egész nap csak ölelni és csókolni, részben mivel annyi időt vártam rá, de ő nem az az enyelgős típus, meg még kicsit ő is éretlen volt.

Azóta eltelt újabb 3 év és még mindig nem tudom elfelejteni, pedig most is kapcsolatban vagyok. Akkoriban tényleg nagyon mások voltunk, azóta nagyon sokat változtam jó irányba. Elnőttem a kislányos hisztiket meg a többit és elég érettnek érzem magam Hozzá. Az a legfélelmetesebb az egészben, hogy ahogyan én változtam és az ízlésem is, valamilyen véletlen folytán ő is mindig annak megfelelően változik, mintha tényleg nekem teremtették volna.

Viszont mostanra annyira távolinak érzem, csak 1-2-szer találkozunk egy évben meg felköszöntjük egymást névnapon, születésnapon. Amikor találkozunk kedves velem, meg minden, de gőze sincs róla, hogy egy kicsit mindig belehalok, amikor érzem az illatát, de nem ölelhetem meg, csak barátok vagyunk. Ha mondjuk bálban találkozunk csak kézen fog és elvisz egy táncra a legtermészetesebben, miközben nekem a térdeim remegnek, teljesen összerezzenek. Amióta barátom van, elég hűvös velem, de lehet, hogy csak nem akar problémát.

Azt azért tudni kell róla, hogy a lányok nagyon szeretik, ezért aztán nem is nagyon érzem magamat méltónak hozzá, annyi szép és okos lány veszi körül, ki vagyok én hozzájuk??? Az, hogy elvisz táncolni, szerintem szintén nem jelent semmit, mindenkivel ilyen közvetlen.


Szerintetek vége lesz ennek a szenvedésnek valaha? El fogom felejteni még egyszer az életben és boldog lenni mással? Vagy ha 6 évig nem ment, már nem is fog? Még ha boldog is leszek mással, akkor is időről időre eszembe jut majd és fájni fog?

Vagy ne adjam fel a reményt? Hátha leszünk még együtt valaha, csak még a sors nem hozta el azt a bizonyos megfelelő időt? Esetleg próbáljam meg visszaszerezni (természetesen, miután szakítottam a barátommal) vagy hagyjam teljesen a sorsra? Ti mit tennétek a helyemben?


Kérlek írjatok minél többen, mert ezt már nem bírom, nagyon jól jönne pár jó tanács, főleg kicsit idősebbektől.


2012. jún. 27. 16:07
 1/6 ASOT ***** válasza:
83%

El!


Ezen mindenki túl esik egyszer, marhanagy kívétel az aki az elsővel marad együtt, szóval mint tű a szénakazalban...


Szóval el lehet, csak eleinte mindenki azt gondolja, ő a boldogság az élete értelme a szerelme akinél sosem lesz jobb, mert ő mindenben tökéletes és még a szarát is megenné, DE! el lehet felejteni !

2012. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélned kell vele erről. SZerintem teremts alkalmat. A "mi lett volna ha" egy egész életen át kitarthat. Azokat a fiúkat, akiket pedig folyamatosan hülyítesz, pedig más tetszik, hagyd ott! Nem vagy korrekt másokkal, ha kapcsolatot kezdesz ilyen érzésekkel a háttérben. Ne okozz másnak olyan fájdalmat, amit te élsz át ilyenkor! Légy egyenes, akkor mondhatod, hogy pozitív irányba változol!
2012. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát, ez a légy egyenes dolog nem ilyen egyszerű. Ugyanis az voltam vele már a legelején, tud róla, hogy ezt a fiút nem bírom kiverni teljesen a fejemből. De a jelenlegi barátom meg szerintem sosem szeretett engem, csak kihasznál, hogy legyen valakije, meg is csalt már, meg vég nélkül hazudik, így aztán annak ellenére, hogy én nem tudok kiverni mást a fejemből mégis én tettem többet ezért a kapcsolatért. De azt hiszem ennek a kapcsolatnak semmi értelme, szóval mindenképpen szakíktok a sráccal.

Mindenesetre maradjunk annyiban, hogy az egyenes és őszinte emberek közé tartozom, mert nem hitegettem soha senkit.


Ami megnehezíti azt, hogy kiverjem az első szerelmemet a fejemből az az, hogy egyszerűen akárhogyan nézem, a hibáival együtt is tökéletes. Korrekt, őszinte, kedves, humoros, jószívű, dolgos (ez nálam kiemelkedően fontos, nem szeretem a tétlen embereket), szóval tényleg nem lenne jó, ha egész életemben kísértene a mi lett volna, ha...? érzés. De mi van akkor, ha közeledek hozzá, elbukok és utána még barátként is elveszítem, mert nem akar nekem fájdalmat okozni? Nem tudom mi lenne velem akkor.

2012. jún. 27. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor sem lenne rosszabb, mint most. És legalább adtál egy esélyt a dolognak. Akkor is fájna, most is fáj, hogy nem veled van. Az pedig nem barátság, hogy hébe-hóba találkoztok és néha táncoltok együtt. Ennyi megmaradna akkor is, ha nem akar többet. Szerintem.
2012. jún. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én 24 éve jártam kb.1 hónapig életem nagy szerelmével.Azóta férjhez mentem,született egy csodálatos gyermekem,szeretem a férjemet,boldog vagyok,de soha nem felejtem el életem első szerelmét.Ha meglátom,egyben van a gyomrom,torkomban dobog a szívem,néha gondolok is rá.

Beszélj vele az érzéseidről,mond el neki,hogy még mindig szereted.Nem vesztesz vele semmit.

Ha nemet mond,akkor is lehetsz még boldog,úgy mint én,de soha nem fogod elfelejteni.

Szurkolok neked!

2012. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj vele erről. Én a helyedben elmondanék neki mindent. Mint ahogy az utolsó válaszoló is mondta, soha nem tudod majd elfelejteni egészen, hiszen Ő tanított meg a szerelem érzésére.
2012. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!