Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem bírok elszakadni a múlttól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bírok elszakadni a múlttól, azt akarom hogy minden legyen a régi de nem tudom hogy ez lehetséges e? Csak sejtem hogy nem!

Figyelt kérdés
Nem túl régen szakítottak velem egy több mint 2éves kapcsolatnak lett vége ahol mindekét fél imádta a másikat csak az utolsó szakaszban eengeteg vita miatt egyikük érzései elhalványultak.Nem tudom ezt elfogadni még az első 2napon keresgettem de semmi azt mondta nélkülem akar élni,de én ezt nem tudom elfogadni sehogysem!Mit tehetnék hogy legyen bármi esélyem is?Semmit nem rudok azóta róla lehet hogy neki semmi baja,de én összeroppanok teljesen le vagyok gyengülve.egy L
2012. júl. 29. 08:32
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:

Tedd túl magad rajta, ha össze is jöttök újra, az már nem lesz az igazi.


Járj el barátokkal, bulizz, pasizz, élvezd a szabadságot.


24/N

2012. júl. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
A "depresszió" fázisai miatt vagy ilyen nyomi.Az ELENGEDÉS és az ELFOGADÁST kell megtanulnod,gyakorolnod.Aztán ha sikerül megtenned továbblépsz és nem leszel nyomi
2012. júl. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 Hazardteam ***** válasza:
100%

Hát előszöris. Hacsak nem akarsz "szerelmi bánatba" esni (cortisol és adrenalin túltengés; "gyönyörűen" károsítja a belső szerveidet és az agyadat is) akkor: Mozdulj ki, menj minél többet emberek közé, próbálj beiktatni (ha tudsz) egy kis környezet változást, CSAK a legbensőbb barátaiddal beszéld meg a dolgot, ha nagyon nem bírod, ha sírnod kell sírjál mint az állat, ne folytsd el, ne nyomd el, ne söpörd a szőnyeg alá, gyászold meg. És iktass be kedvteléseket, nézd a kedvenc filmed, edd a kedvenc kajád, menj el sportolni, csinálj olyasmi "hobbit" amit még sohasem, mittomén járj el képtárlatokra, vegyél idegen nyelv órákat, halál mindegy. Csináltasd meg a hajad valami újra (ha módod és igényed van rá, csak RÖVIDRE NEE!) menj el sportolni, aerobicozni, vagy ami most dívik és közel áll hozzád, vesd bele magad a munkába, vagy a tanulásba attól függően, hogy mit csinálsz, milyen korú vagy és ami még nagyon fontos, nem ér röhögni: Amikor lehetőséged van rá és magad alatt vagy, vegyél 2 tábla 100g-os, vagy 1 tábla 200g-os alpesi tejcsokit, töltetlent (tehát nem epres, mogyorós, trüffelkrémes meg ilyenek, és lehetőleg jó minőségűt, pl. németet. A milka nem számít annak, menj el az al**ba, vagy a li**lbe, ott elég jók vannak jó áron)

ez azért fontos, mert feldobódsz tőle, olyasmi hatása van, mint a kedéllyavítóknak, csak nincs olyan iszonyatos mellékhatásuk, nem leszel pl. álmos, nem leszel zombi és idegbajos sem. Ha sportolsz, hízni sem fogsz tőlük (HA jó minőségűek és HA "natúr" csokik; Tibit is elfelejtheted)

Phanyl ethil Amin van bennük, colin és inositol, amik kicsit "helyreráznak". Ha teheted vegyél B vitamin komplexet, tehát olyan vitamin készítményt, amit "ideg" vitaminoknak is hívnak, B1, Niacin, Pantoténsav, B6, B12, Folsav és ehhez hasonló vízben oldódó B vitaminokat (egy készítményben) És igyál sört. Tele van ásbányi anyagokkal, b vitaminokkal (természetesekkel) és 2féle női nemi hormonnal, ráadásul nő is tőle a cickód, vagy ha ez enm szükséges, feszesebb lesz:) Ne gondolkodj azokon, hogy "mit nem tettem meg" se azon, hogy "mi lett volna ha" vagy "mit kellett volna másként" mert ezek ördögi csapdák. Mivel mindhárom a "múltra" vonatkozik, ezért olyan természetű területre tévedhetsz, ahol csak gyötröd magadat és mélyebbre ásod, ahelyett, hogy kimásznál a gödörből és minél hamarabb megtalálhatnád az igazi társad. Időgéped nincs, a múlton képtelen vagy változtatni. Ha ilyen gondolatok jönnek, ne csapd be magad és másoknak se higgy, akik azt mondják, hogy "a múltból kell tanulni, mert ha nem teszed, megint megtörténik". Hülyeség. Most nem vagy abban az állapotban, hogy "okulj" belőlük és csak ártanak. Ezeket a múltbeli dolgokat, hogy mit kellett volna máshogy és hol hibáztál, hibáztál e egyáltalán és ilyeneket, majd csak akkor fogod megérteni, amikor már "túl leszel" ezen az egészen. Hidd el, mindenkivel így van, így működik. Ameddig bent van az ember ebben a lelkiállapotban, addig képtelen felfogni, még ha mások mondják is akár 100-an, lehetnek akár legjobb barátnők, vagy jószándékú szülők, pszichológusok, tökmindegy. Csak később érted meg, jössz rá és akkor is magadtól "ugrik be" egy két dologról. Én ezeket javaslom. Egy lánytól tanultam őket, egy nagyon bölcs lánytól, amikor vagy félév után sem voltam képes kikecmeregni egy szakítás után, csak egyre rögeszmésebbé és elkeseredettebbé váltam.

2012. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
Nekem az nagyon sokat segített ilyen helyzetben, hogy a barátaimnak elmondtam, vagy húsz elmesélés, sírás után könnyebb lett, vagy 3 hétig csak feküdtem az ágyba és sírtam. Aztán elmentem nagyanyámhoz 1 hétre, aki kemény munkaterápiára fogott, minden napra kitalált valami feladatot nekem. Aztán elkezdtem társkeresőzni, randizni és sokat segített, hogy bókokat, leveleket kaptam. Ezekből nem lett kapcsolat, de összekaptam magam, aztán lett új barátom, már a férjem, és örülök, hogy így alakult, mert jobbat kaptam. PErsze sose fogom elfelejteni az exem, de idővel jobb lesz. Újra összejönni tényleg nem szerencsés, már nem jön vissza a kezdeti bizalom. Kitartás és kezdj el szépen lassan élni, barátokkal, családdal legyél együtt, töltsd ki az időd hasznos és kellemes dolgokkal! Tudom, hogy nehéz de menni fog!
2012. júl. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hasznos választ!Eljárok én sportolni is meg barátokkal is de azt veszem észre hogy semmit sem használ hogy napról napra rosszabbul vagyok többet sírok mint valaha.Eddig a sport mindig segített de most még közben is rá gondolok és ott is csak sírok.Egy szót nem tudok kimondani róla mert sírórohamban török ki.Eszek én reggel délben este de mégis szédülök és fáj a fejem állandóan de akkor az adrenalin meg a másik amitt írtál miatt lehet a gyomrom is mimdig pokolian fáj nem bírom az egészet mert mikor egyedül vagyok mint pl most csak sírok és meghalok hogy legalább tudjam mi van vele.De semmit nem tudok és akkor jön az hogy biztos ő nem szenved ő csajozik lehet már volt mással lehet hogy nagyon jól érzi magát stb.Csokit azért nem szeretnék enni mert egy hónapja szoktam le róla nagyon nehezen és azelőtt napi egy tábla vagy 2-3csoki alap volt..szóval örülök annak hogy már nem kívánom.De b vitaminos dolgokat is sokat szoktam enni.Nem tudomm hogy kell egy ilyet túlélni ilyen intenzív fájdalom mellett.
2012. júl. 29. 09:17
 6/47 Hazardteam ***** válasza:
Hát őszinte leszek, én pontosan tudom milyen ez. És egy idő után normalizálódik. Nem véletlen írtam enynit a kajáról. Ez az állapot hasonló a gyászhoz, legalább olyan drasztikus és megviseli az embert, mint amikor valaki közeli hozzátartozója meghal. Régen keleten volt, hogy ilyenkor nem ettek és egyszerűen "utána haltak" szóval.. egyél rendesen, meg gondold el, ha nem sportolnál, akkor hogy éreznéd magad? Vedd komolyan ezt a cortisol dolgot, mert eléggé veszélyes. Ha olvastad a Toldi szerelmét, talán beugrik. Eskü a sört is komolyan gondoltam, nem vicc. A csokiról meg nem most, ilyen körülmények között kellene leszoknod.. tudom, hogy nehéz, de hosszútávon gondolkodj. Ne 1-2-3 hónapokban, félévekben, években. 5-6 években szerinted számít az a csoki? Valamit biztos. Nem károsodik az idegrendszered.
2012. júl. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 Hazardteam ***** válasza:

Bocs, de elrettentésnek (és gondolkozz el, megér e ennyit az egész, főleg, ha vége..)


"A válás, vagy a szerelmi bánat nem csak érzelmileg viseli meg az embert, hanem testileg is érezhető, sőt akár halálos is lehet.


Német kutatók szerint veszélyesebb, mint a krónikus stressz, mert itt egy percnyi szünet sincs. Az olyan hormonok, mint a cortisol, vagy az adrenalin beteges szintre emelkednek, a szívnek ritmuszavarai támadnak, a vérnyomás emelkedik, az immunrendszer nem védekezik tökéletesen, és betegséget keltő kórokozókat enged be, amelyek megtámadják a legyengült testet. A diagnózis: szerelmi bánat - írja a Die Welt című német lap online változata.


A kutatók 2005 februárja óta foglalkoznak a jelenséggel, amelyet "megtört szív" szindrómának is neveznek. Az igen magas adrenalin szint károsítja a szívet, sőt meg is állíthatja - írja Ilan Wittstein a New England Journal of Medicine-ben.


A kutató szerint az elkeseredett emberek, ha meglátják egykori partnerük fényképét, olyan állapotba kerülnek, mintha kokaint szippantottak volna, ezt agyszkenner-kísérletekkel is bizonyították.


A németországi Tübingen egyetemén egy kutatócsoport azt állapította meg, hogy az elhagyott nőknél a válás a szó legszorosabb értelmében nyomot hagyott az agyban, megváltoztatta az agy szövetét, hasonlóan ahhoz, ahogy a depresszió teszi. Az agy bizonyos részei, amelyek normális körülmények között aktívak, ebben az esetben nem működtek. Nem működött például az úgynevezett mandulamag, amely érzéseket és motivációkat irányít.


Gerti Senger bécsi pszichológus 30 férfit és 30 nőt vizsgált meg, akiknek szerelmi bánatuk volt, és ebből a vizsgálatból írt disszertációt. Szerinte öt fázisa van a válási folyamatnak, és a férfiak ugyanúgy szenvednek, mint a nők, csak éppen eltérő időben.


A nők szenvedése már a kapcsolat befejeződése előtt megkezdődik, s általában ők azok, akik véget vetnek a kapcsolatnak - írja a pszichológus. A legnagyobb különbség abban van, hogy ki akar a dologról beszélni. Míg a nők 93 százaléka megnyílik, a férfiaknak kevesebb mint harmada hajlandó megosztani valakivel a szerelmi bánatot.


Egy olasz felmérés, amelyet 1000 fős minta alapján készítettek, azt kérdezte, hogy "volt - e már beteg szerelmi bánattól"? A férfiak több mint harmada válaszolt igennel, míg a nők közül csak minden ötödik mondta azt, hogy belebetegedett a szerelembe - írja a Die Welt online beszámolójában"

2012. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Valóban nem érzek semmi után semmiért motivációt nem látom értelmét az életemnek.Ahohy olvasram ezt amit írtál csak sírtam és közben úgy fájt a fejem,ez van mindig és valóban már a szakítás előtt 1,5héttel szenvedtem mert 'éreztem' h nincs rendben.Amúgy megértem amit írtál de az a baj h igazából vannak olyan gondolataim h jobb is lenne a halál mert nm fájna..de belehalni biztos nem fogok csak max tönkre menni egy kicsit...de akkor sem bírom ki h nélküle legyek ez beteges?az
2012. júl. 29. 10:14
 9/47 Hazardteam ***** válasza:

Nézd. Én most nem írom le milyen állapotban voltam, de annyit higgy el nekem, hogy nagyon durva volt, pedig férfi vagyok és átmentem már "pár" kemény dolgon életemben (előtte is) És így mondom azt, hogy ezek el fognak múlni. Most próbálj meg lazítani, olyasmiket csinálni, amik örömet okoznak (nekem vannak olyan dolgok, amik mindig örömet képesek okozni,. szerintem neked is) és figyelj oda magadra, de ne éld bele magad "túlságosan" ebbe a szenvedésbe. Tudom, hogy most hülyén hangzik, ahogy fogalmazok, csak iszonyú fáradt vagyok. De a lényeg az, hogy meg kell értened, ez nem tart örökké. Nekem is mondták, de én totál kész voltam és üresen kongtak, amiket mondtak. El kell foglalnod magad, szeretned kell magad és túlélni ezt az egészet. Tudom hidegnek tűnnek ahogy mondom. De én már túlvagyok rajta. És mondom, az is nagyon fontos, hogy ne szégyelld, vagy ne fojtsd el az érzéseid. Ha sírnod kell sírd csak ki magad, ha mszomorú vagy, ne próbáld magad vidámnak tettetni, inkább találj ki valamit, ha kell hazudj (mármint nem bennfenteseknek) Ugyanis, ha NEM éled át ezeket az érzelmeket és NEM adod át magad nekik (nem ellentmondás a fentiekkel) akkor depresszióba fordul és állandósul, amikor egy idő után már képtelen lennél normálisan "színeket", "illatokat", érzelmeket, mint szomorúság, vagy öröm megélni, mert mindent egy nyomasztó sötét homogén zsibbasztó köd takarna érted ezt? A depressziósok sírni is képtelenek, nem tudnak igazi érzelmeket átélni. És sokszor az vezet abba a mély gödörbe/csapdába, hogy NEM élik át az érzéseiket, nem adják át magukat nekik. Inkább sírj, üvölts, de legalább kiszakad a bensődből a fájdalom és nem marad belül.. Ezeket jószándékból mondom, nem azért, hogy "megmondóember" lehessek, vagy ilyesmi. Átmentem oda vissza az összes variáción, amiket leírtam és ismerem a szakirodalmát is (hangozzék bármilyen szárazon, vagy érzéketlenül) Egyszer Salamon Király, akit a leg bölcsebbnek tartottak azt mondta:


"minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet" A "szív" az a lényed, aki te belül vagy, nem az a "pumpa". Ha elvész, vagy hagyod (!!) hogy megsebezzék, akkor bűnt követsz el, mert engedted, hogy elvesszen egy darab abból, aki TE vagy, amilyennek lenned KELL. És ezt nem szabad hagyni, megálljt kell parancsolni, akármilyen nehéz.

2012. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Én megpróbálom de úgyérzem nem megy.Megpróbálom meg tudom h el fog múlni csak nekem az a baj h nem akarok nélküle lenni!Anniy mindent megéltünk úgy szerettük egymást és terveztünk ezt hogy lehetne feldolgozni?Ha mondaná h megcsalt akk könnyebb lenne mert tudnám h nem akarok egy ilyen férfitól semmit.De így h úgy él bennem h tulajdonképpen semmi baj nem volt és helyre lehetett volna hozni de ő valamiért lemonsott erről.nem értem h miért.nm tudok semmit sem.de nagyon fáj h ezt kapom annyi minden után.h még fel sem hív h jól vagyok e semmi.
2012. júl. 29. 10:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!