Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El akarja vetetni a babánkat!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El akarja vetetni a babánkat! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A barátnőm kb. 3 napja szólt, hogy terhes lett és már van is időpontja abortuszra. Felháborított, hogy nem szólt nekem róla és hogy egyedül döntötte ezt el. Én szeretném ezt a babát, mert szuper a kapcsolatunk és imádom is a barátnőmet. Úgy érzem minden stimmel és boldogok lehetnénk, de ezzel kiábrándított.


Minden érvvel próbálkoztam már, hogy enyhüljön a szive és ne vetesse el, de azt mondja, hogy ő még ki akarja magát élni és nem akar ennyire fiatalon anyuka lenni, hiába mondtam, hogy a családunk úgyis támogat majd és segít nekünk és a sulit sem kell abbahagynia. Mégis mit csináljak? Ha elveteti tuti elhagyom. 21F



2012. júl. 30. 11:42
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

Jah most látom, hogy már volt szó róla.

Hát elég érdekes....

De még mindig kíváncsi vagyok, hogy hogy esett teherbe.

2012. júl. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
72%

Én is teherbe estem 20 évesen és addig én is mindig azt mondtam,hogy mindneképpen megtartanám a picit, de őszintén megvallom akkor és ott a pozitív teszttel a kezemben megfordult a fejemben az abortuszt. 5 hetes voltam ekkor, az ultrahangon még csak a petezsák látszott és gondoljatok ridegnek de az a riadalom és pánik ami akkor rajtam volt napokig, sőt hetekig képtelenné tett arra, hogy normálisan gondolkozzak. Úgy éreztem ez a könnyebb út. A párom azonban az első ijedség után nagyon türelmes és kedves volt. Azt éreztette, bárhogy döntök mellettem áll, holott ő nagyom abortusz ellenes ember, mégis megértette és átérezte a terhet, amit magamon éreztem. Nekem ez sokat jelentett, hogy nem mondta azt, hogy mindenképp meg kell tartani, etc. Rengeteget beszélgettünk, utána olvastunk mind a fiatal szülővé válás,mind az abortusz lehetséges következményeinek, elvitt egy volt osztálytársnőjéhez beszélgetni, aki 18évesen szült és a nővéréhez, aki átélt abortuszt. Visszamentem az orvoshoz, úgy beszéltük meg, hogy ezután a konzultáció után döntünk, de ekkor már hallani lehetett a szívhangot és bár még mindig csak egy fekete folt látszott az ultrahangon az volt a legszebb fekete folt, amit valaha láttam és a legszebb baba lett belőle. Nehéz a gyereknevelés, főleg az elején és már nem vagyunk együtt a kislányom apukájával, ennek ellenére sokat segít nekünk mind anyagilag, mind gyakorlatilag. Azonban, ha akkor erősködött volna, hogy tartsuk meg és aztán évek múltán nem segít ugy, ahogy arra én számítottam, az nagyon rossz lett volna. Nem tudom. ez egy borzaszt neház helyzet, talán türelmet kívánnék neked és hogy kedvesen meg tudd beszélni a pároddal ezt a témát. Nézzetek ti is nagyon utána minden lehetőségnek, eshetőségnek, következménynek mind az abortuszt, mind a gyermekvállalást illetően. Bízom benne, hogy közösen olyan döntést hoztok, amit nem bántok majd meg!


Még annyit ahhoz, hogy lehet, hogy nem a tiéd, hogy az orvosok ma már eléggé jól be tudják saccolni a fogantatás időpontját. Azért ez sem 100%, ahogy semmi, de körülbelül azért megadható...ez csak egy tipp, mert apasági vizsgálatot méhen belül igen kockázatos kérni a babára nézve. Születés után már nem gond, hamar megvan.

2012. júl. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
46%

Mondd el ezt mind a lánynak, amiket ide leírtál. Hogy szereted, de biztos vagy benne, hogyha elveteti a babátokat, akkor vége a kapcsolatotoknak, mert te ezt nem tudod feldolgozni, elfogadni. Hátha ő még nem fogja fel, hogy a kapcsolatotok végérvenyesen tönkre fog menni, mert neked nem fér bele az abortusz.

Ha meg elveteti, és amúgy sincs ennyire tekintettel se rád, se a megfogant babára, akkor tényleg jobb is, ha keresel magadnak egy normálisabb nőt. A kommunikáció azért elég alap egy kapcsolatban, és ha ez ezek szerint itt nincs meg... :-(

2012. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 Hanariko ***** válasza:
84%

"Ha meg elveteti, és amúgy sincs ennyire tekintettel se rád, se a megfogant babára"


Miért, szerinted minden áron azért akarja elvetetni hogy kib*sszon a kérdezővel, magával, meg a gyerekkel?

Sztm nem. Lehet, hogy 50%-ban a srácé a gyerek, de nem erőltetheti rá, hogy igenis szüld meg, ha nem akarja. Félre értés ne essék, rosszul tette, hogy nem szólt neki, nem volt szép tőle sőt!! De szerintem ha elmondta volna az mit sem változtat azon hogy 20 vagy 21 (nem emlékszem már) éves, fiatal és nem akar babát. Ennyi.


Szakítsatok, mindenkinek jobb lesz.

2012. júl. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben mellette álltam volna. Támogattam volna, ha elmondja. Még ha megsem hallgatta volna a eshetőségeket, a lehetőségeket, még akkoris mellette állnék. Ha lesz*rta volna, hogy én mit akarok, még akkor is támogattam volna. De így, hogy ennyire rideg módon közölte velem, mintha egyik ismerősének mondta volna el, hogy teherbe esett, az akasztott ki és hogy ő egymaga döntötte el. Haragszom rá, de nem tudok mit sinálni. Elmondtam neki, hogy szakítani fogok, mert későbbiekben is történhet ilyen és én mégegyzser nem bírom ki. Ez legyen a saját bizonyítványa. Én úgy érzem, hogy megtettem mindent, hogy megmentsem ezt a kapsolatot és ezt a bébit, de egymagam kevés vagyok! Fogamzásgátlót szedett, de a peteérés napjaiban még gumit is használtunk, de még ígyis... Volt olyan eset, mikor egy-egy tabletta kimaradt, de betartottuk a betegtájékoztatóban leírtakat, az ilyen esetekre. Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszát. Nagyon kedvesek vagytok, hogy támogattok és tanácsot adtok. Majd még megírom a fejleményeket!
2012. júl. 31. 15:06
 36/49 anonim ***** válasza:
Na majd mesélj,mi volt
2012. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

Na kedves válaszolók, érdeklődök, stb!

Tegnap tudtam meg, hogy az Exem nem is az én gyerekemet várta! És kitől? Hát az egyik barátnőjétől!

Ennyi... Kösz a válaszokat!

2012. aug. 3. 15:31
 38/49 A kérdező kommentje:
mmint az egyik bnőjétől tudtam meg. :P
2012. aug. 3. 15:32
 39/49 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen abszolút érthető, hogy nem akarja ilyesmivel lekötni magát. Biztos vannak, tervei, céljai, tanulmányai, nem most egy gyerekkel szöszölni. Majd ráér arra, amikor készen áll rá. És ha negyven évesen áll rá készen, akkor akkor. Ebbe neked nem nagyon van beleszólásod.

Hogy nem tárgyalta meg veled, az nagyfokú bunkóság volt. Szerintem ezek után nem sok közös témátok lehet. Adieu!

2012. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Ezt akartam írni én is. :)))
2012. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!