Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy alkoholistán lehet segíten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy alkoholistán lehet segíteni, ha ő maga nem is akar változni?

Figyelt kérdés

Párom 1,5 éve vesztette el a munkahelyét, azóta iszik, eleinte csak hétvégén de most már nap mint nap. Felajánlottam neki a segítségem, de nem hagyja magát. Azt mondja, hogy ez neki jó.


Választás elé állítottam, vagy én vagy a pia. Azt mondta talpra áll, de ez 2 hónapig tartott, most elköltöztem haza megint. Mert semmi sem változott. Most arra kér, hogy segítsek neki és változik, de szerintem nem is akar...Mit tegyek, hogy segítsek neki, de magamat se tegyem tönkre??


2012. nov. 12. 13:45
1 2 3
 21/27 ASOT ***** válasza:
57%

még 1 kis apróság :)


Gondolom nem csak én láttam már olyan embereket akiknek telik a napi 700 Ft-os cigire, de a gyereknek egy szelet csokira nem.

ugyanúgy a drogosok, drogra telik de éheznek...

mint az alkoholisták, piára van pénz de meleg kajára nincs...

2012. nov. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt utálom amikor az anyukák állnak a babakocsi felett fogják a babakocsit közben meg cigiznek és a kicsik meg szívják be a füstöt. De a cigánynak meg szintén semmi pénze mert éheznek de ott lóg a cigi.
2012. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

arra akartam utalni, h az alkoholisták környezete is felelős azért, h a 'megbetegszik' az illető, szép kis játékok ezek, csak az alkoholista a gyengébb láncszem, ő az aki adott esetben az árokban fekszik

a többi példával nem tudok vitatkozni, nem helyes, h nem tud valaki felelős szülőként viselkedni, de ez is a problémája része, gondolom ő sem csak úgy elhatározta, h na mostantól fogva ahol tudok keresztbe teszek a gyerekemnek

nem felmenteni akarom természetesen őket, mert felelős a tetteiért ugyanúgy, mint bárki más, csak nem mindegy, h a tettet ítéled-e el, vagy az embert is vele együtt

ha csak a tettet, akkor lesz esélye változni, ha az embert is, akkor nem

a rákosok nem tudom miért nem kapnak akkora támogatást, ha anyagiakra gondolsz, akkor ez biztos, h így van, h nem sokat kapnak

(de olyan, h gyógyíthatatlan szerintem nincs, mert ki dönti azt el...az akaraton nagyon sok múlik, és a hiten, h képes meggyógyulni)

2012. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy lehetőséget adnék még neki, hátha sikerül. Amikor józan, ülj vele le beszélgetni. Felajánlhatod neki a segítséged is. (pl. segítesz egy ütős önéletrajzot írni).

Mellette próbáld elmagyarázni, hogy semmiképp sem jó ez az állapot. mert, ha tönkreteszi magát, se barátnője, se munkahelye nem lesz az életben, az a pénz, amit eddig keresett, nem tart örökké.

Nekem már 4. éve nincs rendes munkám, de mindig azt mondom magamnak, hogy tartanom kell magam, ha azt akarom, hogy valahova felvegyenek,és azért is, hogy ne maradjak örök életemre egyedül.

Leihatnám magam szinte ingyen, mert foglalkozunk szőlővel. De a problémáim ettől maradnának, maguktól nem oldódnának meg.

Egy nagyon nehéz, ha nem életem legnehezebb időszakán megyek keresztül amiatt, hogy nincs munkám és egyedül vagyok, mint az ujjam, de muszáj kitartanom. Ezt tanácsolom a barátodnak is. Fogadja el a segítséged, ez nagy szó, hogy nem egyedül van ebben a helyzetben.

Minden jót Nektek, remélem sikerül!

2012. nov. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 ASOT ***** válasza:
háát kicsit más a véleményem még mindig, de szerintem ezt ne is boncolgassuk tovább :)
2012. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
47%

ASOT, azért remélem, nem személyesen dolgozol emberekkel. A véleményedhez jogod van, de empátia konkrétan semmi nincs benned. Ami nem baj, ha adminisztrálsz, ha messziről figyelsz másokat, de betegként, ápoltként, kezeltként vagy semmiként nem szeretnék a kezed közé kerülni. Bocs. Nem bántás. De látnivalóan lenézed és utálod pl. az alkoholistákat, ami nemcsak a jellemedről, de a hozzáértésedről is sokat elmond. Fogalmad sincs, milyen összetett rendszer folyománya lehet az, hogy valaki szenvedélybeteggé válik. Eszedbe sem jut megvizsgálni azt a kismillió körülményt, kapcsolódási pontot és tényezőt, ami ehhez vezet. Sebaj.


Ezzel együtt mélységesen megértem azokat a válaszadókat, akik Veled egyetértenek, mert a szüleik pl. alkoholisták voltak és megkeserítették az ő életüket. Nem csoda, ha ők dühvel és fájdalommal tele így vélekednek. Csakhogy abban a percben, hogy szakmaiságról vagy hivatásról beszélsz, nem lehet sértett kisgyerekként ujjal mutogatni. Mert az ember vagy dacos hároméves, vagy felnőtt szakember, a kettő egyszerre nem megy!

2012. nov. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te hamarabb mész tönkre, minthogy ő változzon. Mi 2 éve vagyunk együtt, én nem tudtam, hogy alkesz. Azt se tudtam, milyen egy igazi alkoholista. De aztán hamar belehúzott:-( 2 év alatt háromszor volt hasnyálmirigy-gyulladása, durva, agresszív, csak sérteget.

Anyagilag lehúz.

Amikor józan, ő is tudja hogy baj van és még nagyobb baj lesz, ígérget is, hogy megváltozik, de aztán mindig történik vmi. Általában felbukkannak az ivócimborák, akik, amíg tart a pia, mindennél fontosabbak. Utána persze jön a megbánás:-(

Kilépni meg csak azért nehéz, mert az önbecsülésen már kb nulla. Hiába fenyegetem azzal, hogy elhagyom, nem hiszi el. Vagy egy idő után jön vissza hízelegni.

Szóval nehéz ügy. Ha józan, rendes. De egyre ritkábban az és egyre durvább.

Ha nem megy el elvonóra vagy nem teszi le magától az üveget, ott kell hagyni. A saját életét úgy teszi tönkre, ahogy ő akarja, de a másét nincs joga!

Én is most próbálok kilépni. Elég volt. Csak tudod, nem így indult...

2013. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!