Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek működhet az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működhet az a kapcsolat, ahol nem egyforma az intelligencia szint, de a vonzalom megvan?

Figyelt kérdés
Összejöttem egy lánnyal hatalmas vonzalom van köztünk, nagyon meg is szerettem, nagyon aranyos. Csak úgy érzem időseb is vagyok, meg tanultabb is és néha mélyebb dolgokról is beszélgetnénk, de vele szerintem nem lehet. Most is a kommunikációnk 85%-t csak az teszi ki mennyire jó egymással, mennyire szeretjük egymást.
2012. nov. 26. 13:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekem pasikkal van ez mindig így. Nem, igazából az emberek 90%-ával (lányokkal is). Remélem, hogy működni tudnak az ilyen kapcsolatok is, nekem vannak olyan barátnőim akikkel működik. Komoly kapcsolatom fiúval még nem volt, mert nem találtam olyat aki megfelelt volna, pedig eléggé leadtam már a szintet, de ha nincs meg a szellemi összhang, akkor nincs meg. Rengetegszer kívánom azt, hogy bárcsak kevésbé lennék fogékony a komoly témákra, mert a tudatlanság boldogság, erre már rájöttem. 18/L
2012. nov. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szörnyű érzés, amikor legszívesebben felhoznál valami komolyabb, esetleg filozofálósabb témát, de nem tudhatod meddig mehetsz el, ezért megmaradsz az 'alsóbb szinteken'.:D (Ami néha nagyon nehéz.) Aztán kicsit puhatolózol, de messze nem olyan válaszokat kapsz, mint amilyet vártál volna. Kérdező, te is ilyesmire gondolsz? (Előző voltam.)

Sokat gondolkozom azon, hogy most tényleg ennyire beképzelt lennék és ennyire felsőbbrendűnek hiszem magam, vagy csak bennem van a hiba és én nem veszem észre másban a 'mélységet'.

2012. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavarna nem is feltétlenül a tanultabb (páromnak is nekem is egyetemi a végzettség de egymásnak teljesen ellentétei) szóval az értelmi szint ha nem egyezik akkor van baj, a gondok ott kezdődnek ha az egyik nem érti amit a másik mond vagy nem tudja követni a gondolatmenetét az a kapcsolat viszont már el van ásva...
2012. nov. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Nekem pasikkal van ez mindig így. Nem, igazából az emberek 90%-ával (lányokkal is)"


egyetétek, mindkét nemben jó nagy réteg az, akivel beszélgetni nem lehet. bár kisebb eltérések lehetnek, de ez most lényegtelen, főképp a kérdés szemszögéből.


"Rengetegszer kívánom azt, hogy bárcsak kevésbé lennék fogékony a komoly témákra, mert a tudatlanság boldogság, erre már rájöttem. 18/L"


ez is igaz, sokkal egyszerűbb elvárásai vannak olyan embereknek, akik csak szexre keresik a másikat, vagy "komoly kapcsolatra" 2 bites világszemlélettel.

azért túlzottan ne éld bele magad, és próbálj meg nem agyalni rajta sokat, mert akkor jön a depresszió, drogozás és ehhez hasonló dolgok.


bár én igazság szerint azt mondom, értelmes fiút még mindig könnyebb találni, mint lányt.


"Aztán kicsit puhatolózol, de messze nem olyan válaszokat kapsz, mint amilyet vártál volna."


sajnos ezt már a kapcsolat előtt tisztázni kellett volna, de gondolom az ösztönök diadalmaskodtak az ész felett, most meg issza a levét.


"Sokat gondolkozom azon, hogy most tényleg ennyire beképzelt lennék és ennyire felsőbbrendűnek hiszem magam, vagy csak bennem van a hiba és én nem veszem észre másban a 'mélységet'."


azért valószínűleg benned is vannak hibák, de szerintem megeshet, hogy tényleg kivételes vagy, mert ilyen környezetben nem nehéz felülteljesíteni.

2012. nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
nekem 16 bites a világszemléletem, de csak azért, hogy átlássak az alapértelmezett füst sprite-on
2012. nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

14:

ez is igaz, sokkal egyszerűbb elvárásai vannak olyan embereknek, akik csak szexre keresik a másikat, vagy "komoly kapcsolatra" 2 bites világszemlélettel.

azért túlzottan ne éld bele magad, és próbálj meg nem agyalni rajta sokat, mert akkor jön a depresszió, drogozás és ehhez hasonló dolgok.

bár én igazság szerint azt mondom, értelmes fiút még mindig könnyebb találni, mint lányt.

"Aztán kicsit puhatolózol, de messze nem olyan válaszokat kapsz, mint amilyet vártál volna."

sajnos ezt már a kapcsolat előtt tisztázni kellett volna, de gondolom az ösztönök diadalmaskodtak az ész felett, most meg issza a levét.


Ezt a mondatot nem feltétlenül párkapcsolaton belül értettem. Bármilyen kapcsolatban vagy társaságban, mikor neked kedved lenne komolyabb témákat megvitatni, de tudod, hogy azokkal, akikkel vagy ezt nem lehet.

És én ezt nem is kötném iskolázottsághoz. Jó környezetben élek, jó iskolába járok, mégis néhány osztálytársam, ismerősöm annyira beszűkült látókörű, hogy el se hiszem.

Találtam már értelmes lányokat és fiúkat is, (igaz, meg tudom számolni a két kezemen kb.) de talán egy kis fokkal tényleg könnyebb fiút találni, bár nekem eddig mégse sikerült és nem vagyok az a túlzottan otthonülős fajta.

Ehhez valószínűleg az is hozzájárul, hogy a mai világban mindenhonnan azt sugallják, hogy egy lányban az érték az, ha szép, okos is lehet, de először legyen szép. Ez komoly gondokat okozott nekem régebben, de már túl vagyok rajta. Úgyhogy a lelki problémák köszi, de már megvoltak (emiatt). :D


"Sokat gondolkozom azon, hogy most tényleg ennyire beképzelt lennék és ennyire felsőbbrendűnek hiszem magam, vagy csak bennem van a hiba és én nem veszem észre másban a 'mélységet'."

azért valószínűleg benned is vannak hibák, de szerintem megeshet, hogy tényleg kivételes vagy, mert ilyen környezetben nem nehéz felülteljesíteni.


Nyilvánvalóan vannak hibáim. Ezt a mondatot leginkább arra értettem, hogy SZERINTEM én sokkal nyitottabb vagyok a világra, mint az átlag, nagyobb a rálátásom a dolgokra, mert minden érdekel, érdekelnek az összefüggések, és amikor hallok valamit (vagy valamit meg kell tanulni suliban) akkor elgondolkozom rajta, nem csak bemagolom. A dolgoknak megpróbálom mindig több oldalát megvizsgálni.(Persze ehhez hozzátatozik, hogy valószínűleg vannak akik nálam intelligensebbek és jobban látják az összefüggéseket, na őket még jobban sajnálom, ők tényleg nehezen találhatnak maguknak megfelelő társaságot.)

18/L

2012. nov. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Előző lány! Kicsit azért szívatás lehet,hogy a randinak nevezett izé akármicsodán te nekiállsz "államvizsgáztatni" mert kicsit úgy jön le a dolog. Vagy valami állásinterview.

Mondjuk én is inkább az a kategoria vagyok mint te, sajnos többet agyalok a miért fos a világ problémákon, meg elméletek, meg világszemélet satöbbi, de hidd el, sokakat ez nem érdekel. Attól még nem biztos,hogy buta oktondi jószágok. Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik nem a leghülyébbek, sőt, de valahogy ha nekiállok ezt azt mondogatni nekik, akkor dogják a fejüket, hogy oké oké, de ebbe most ne menjünk bele... Nincs ezzel gond, csak tudni kell hogy kinél kell kussba lenni. Nehéz megtalálni az igazi partnereket. VAnnak akik felszínesebbek, olyan durrbele életet élnek, vannak akik meg minden szarráelemeznek, túlagyalnak, túlkomplikálnak. De még ez sem jelenti azt a sznob agymenéses kutlurgörény szintet, mert azt már én is nagyon kimódoltnak, tehernek tartanám.

Hidd el, a túl kifinomult, túl intelligens ember legalább annyir undort keltő, mint a szellemi toprongy! Jó ha megvan a két véglet közt egy egészséges egyensúly!

2012. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17:

Nem állok neki államvizsgáztatni első randin, ezért van általában az az összes ’kapcsolatomban’, hogy az első pár találkozás kb. tökéletes, de amikor már próbálom jobban megismerni a másikat, akkor valami nagyon nem passzol.

Nem szeretnék sznob kulturgörénynek tűnni ahogy írtad, nem is érzem magamat annak. Sajnálom, ha ez így jött le.

Pont ezt írtam én is, hogy rengeteg ismerősöm van, akik nem a leghülyébbek, sőt kifejezetten értelmesek és mégse érdeklik őket az ilyen agyalások és valóban fogják a fejüket, hogy ebbe most ne menjünk bele.. Csak én ezt furcsának tartom (de közben tudom, hogy pont én vagyok a furcsa.)

Nem vagyok túl kifinomult vagy túl intelligens és az ilyen agyalós témákat mindig hanyagolom, mikor olyanokkal vagyok, akiket tudom, hogy nem érdekel. Csak az a gond, hogy sokkal kevesebb barátom van akikkel ilyesmikről tudok beszélni, mint amennyire igényem lenne rá.

2012. nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"de tudod, hogy azokkal, akikkel vagy ezt nem lehet. "


akikkel nem lehet, azzal nem is erőltetem. sőt, egyáltalán ilyen emberrel minek találkozni ha nem muszáj?


"És én ezt nem is kötném iskolázottsághoz. Jó környezetben élek, jó iskolába járok, mégis néhány osztálytársam, ismerősöm annyira beszűkült látókörű, hogy el se hiszem. "


egyetértek, bár nem volt szó az iskoláról. de tényleg eléggé egyszerű ember, aki azt hiszi, az iskolától lesz valaki értelmes.


"bár nekem eddig mégse sikerült és nem vagyok az a túlzottan otthonülős fajta. "


függ várostól is. hülyén hangzik, de van ahol magasabb az értelmi szint


"a mai világban mindenhonnan azt sugallják, hogy egy lányban az érték az, ha szép, okos is lehet, de először legyen szép. Ez komoly gondokat okozott nekem régebben, de már túl vagyok rajta."


akkor szerencsés vagy. de ha még mindig kívánod a butaságot a boldogságért, annyira mégsem.


"A dolgoknak megpróbálom mindig több oldalát megvizsgálni.(Persze ehhez hozzátatozik, hogy valószínűleg vannak akik nálam intelligensebbek és jobban látják az összefüggéseket, na őket még jobban sajnálom, ők tényleg nehezen találhatnak maguknak megfelelő társaságot.) "


igen, ez nekem kissé fiús jellemre utal, ugyanis általában az értelmesebb lányokról kiderül, hogy fiús jelleműek.

de ha megnézed jobban a nagy elméket, tényleg nem voltak sikeresek a szociális életben. durva példának: tesla - nem volt felesége és gyereke, viszont a legjobb barátai a galambok voltak, sőt, állítása szerint az egyikbe szerelmes is volt. :) én azt mondom, hogy a nőkhöz a macskák jobban illenek, de ha szereted a galambokat... :P


"Csak az a gond, hogy sokkal kevesebb barátom van akikkel ilyesmikről tudok beszélni, mint amennyire igényem lenne rá."


szerintem eleve értelmetlen valakit barátnak nevezni, akivel nem lehet beszélgetni.

és ugye itt jön a társadalmi konfliktus, magány vs hülye társaság. ki melyiket bírja jobban.

2012. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

18! lány! figyelj... Nem jött le úgy ,mintha kultursznob lennél, mert pontosan tudom miről írsz,és rézem is. Rólam nem sokan mondanák meg hogy ilyen nagyon merengős volnék,mert külsőleg a mr.sportman vagyok, azok meg nem mind annyira agyaskodók. De mégis, és abban a közegben pl. nem lehet olyanokat találni sokat akik szeretnének mélyenszántóbban beszélgetni. De láthatod mégis van, én vagyok az élő példa rá. Senkit nem kell tehát elsőre előítéletből megítélni. Akárki lehet akármilyen.

Na de még egy elmélet: Mivan akkor,ha akikkel beszélgetnél, azoknak valami magánéletbeli problémájuk van, épp el van cseszve az életük, túl sok infón agyalnak már így is, sok megoldatlan probléma tölti ki az elmélyüket, és nincs kedvük émg tovább "bonyolultkodni" .

Néha vagyok énis úgy,hogyha már szétmegy az agyam valami problémám miatt, akkor más ha nagyon magyaráz valamit, arra csak azt mondom ahha igen... aztán ráhagyom. Lhetet ezek is ilyenek.

2012. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!