Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdjek egy "életképtelen"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek egy "életképtelen" férfivel?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. Ő 27 éves és még az anyjával lakik,de minden nap együtt alszunk.

Nagyon megszerettem,amúgy egy érzékeny és lelkis ember.


16 éves kora óta dolgozik,de se autója,se lakás,se "albérlet",se félretett pénz (1 ft-se)


1 év alatt egyszer vitt el moziba és egyszer fagyizni.

Napi 7000 ft-ot keres.

Pontosan emlékszem hogy 2012.júniusában megkérdeztem tőle,hogy 2013 (!) nyarán nem -e megyünk el belföldre egy hétvégi nyaralásra.Erre azt vágta a fejemhez,hogy ahhoz pénz kell. Kérdem én nem lehet egy év alatt 3 napos nyaralásra félretenni amikor szinte minden nap dolgozik?


A másik hogy én már össze akartam költözni albérletbe,erre is az volt a válasza,hogy ahhoz pénz kell.


Én úgy gondolom,hogy ez mindig kifogás lesz,nem tud bánni a pénzzel (a saját pénzével)


A nyaraláson mindent magamnak fizettem volna,tehát a saját részére kellett volna gyűjtenie.


És az sincs,hogy azért nem tudunk elmenni,mert félretesz,mert nincs neki semmi félretett pénze.


Csak én érzem nagyon "gáznak" hogy egy lassan 28 éves férfi így gondolkodik?


24/L


2012. dec. 11. 21:32
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
40%
Vagy gyűjti vagy az anyjának adja...ezért nincs pénze..
2012. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Az anyukájának 30.000 ft-ot ad, és a legszörnyűbb hogy múltkor egy szórakozóhelyen engem rángattak meg (szó szerint) mert valami pasitól kért kölcsön pénzt,amit a mai napig "elfelejt" visszaadni.
2012. dec. 11. 22:00
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ha hülye legyen egyedül az. Hiába próbálkozol felelősség érzetet kelteni benne azzal, hogy felelősséget pakolsz rá csak te leszel kiábrándult.

Pl: összeköltöztök mert rábeszélted. Leosztod mindent felesben fizetni pl.: te ételt veszel, háztartásba holmit meg főzöl akkor ő számlák meg takarít vagy ahogy tetszik ilyennel. Pár hónap múlva kiderül számlák nincsenek befizetve mert bulizott, anyósnak adta, sokadik cipőt vette vagy nem ízlett a kaja amire te pénz+ időt szántál s pizzázott már...ház meg úszik.

Talán hiteget holnaptól ő veszi fel a zoknit vagy nem megy bulizni ja persze.... este még mindig simogat, hogy "szerelmem" de vágyölő lesz az ágy alol felszivárgó szennyes zoknik szaga.

Ha meg emiatt nuku szex vagy kérdőre vonod....gonosz leszel s sárkány a szemében mert felelősségre vonod. Aztán még jó sokáig ezt fogod tenni mert ellenőrizni kell majd. Hol a pénze, miért nincs meg a számla.


Esetleg babaprojekt az még nagyobb baj. Ott már totál tied a tejbepapitól a gázig, háztartásig, mobile feltöltésig minden. Mert pénze a felnőtt élet gondjaira nem lesz csak neked az idegesség mert a kicsinek kéne egy babakocsi vagy babamérleg, esetleg jó pár új ruha mert kinőtte a ruhácskáit.

Ez most hangozhat pénzéhesen meg bunkón de ez a magyar valóság. Ha az ember felnőtt agyban is nemcsak korban akkor rájön nem a hamburger meg buli, mobilfeltöltés vagy új farmerek eszik meg egy 28 éves ember normál fizetésének 90%-át.

Akkor már belead a háztartásba vagy sajátot próbál teremteni, ételt vesz vagy spórol, megnézi a havi kiadásait mire mennyi megy ha félretud tenni is s marad valami abból megy néha moziba, érzi jól magát.

Egy nő pláne racionálisabban "kénytelen" gondolkodni, hisz tulnyomó részben a nők főznek (veszi a kajának valót), takarít( vesz domesztoszt, mosóport, gyógyszert házipatikába) s megy gyes-re (csökkenve a saját fizetés=nagyobbrészt pasira szorulva) s a gyerek holmikat is ő tudja miből mi kell (pl kenőcs, ruha, gyerekülés, cumisüveg stb.)

Ha ilyenekben nem tudsz partnerként vele lenni akkor nem jó embert választottál. Mert most még nincs teljesen rád hárulva az ő felelőtlensége, most még a szülei gondja fizeti-e a kajáját, fűtést. Talán még közösen lakva is el tutujgatod s tartod el (amelett se lesz veled több mozi hidd el)de ha egyszer te leszel aki neki kiszolgáltatott anyagilag az borzasztó lessz s nem magad miatt leszel elkeseredve hanem a leendő babátok miatt aki esetleg az eltünt pénz miatt nem kap jó télikabátot vagy gyógyszert, családi közös programokat.

2012. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Meg sok vita van a számítógépes játék függőségéből


Most hogy így ezeket kiírtam magamból, talán tényleg nincs mellette keresnivalóm.

2012. dec. 11. 22:02
 25/43 A kérdező kommentje:
A COD (vagy min) kívül mást nem csinál,mindig az megy:(
2012. dec. 11. 22:10
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nekem nagyon úgy tűnik, hogy ő emögé menekül. Felteszem, ha nagyon akarna veled hétvégézni, akkor csak lenne rá pénz. De mivel ő ezt annyira nem akarja, ezért a pénztelenség mögé menekül, mivel te ezt a szöveget már benyelted. Szerintem az igazi indok az, hogy nem akar menni, mert ott csak veled lehetne foglalkozni, és ugye nem játszadozhat a gépen, meg mit tudjuk mire költi el a pénzét... Az anyukája ezek szerint nem cseszegeti, hogy mikor mit csinál, és nagyon jól elvan otthon. Veled alszik, aztán megy anyukához és ott játszik meg eljár dolgozni. Neki ez így tök jó, és kényelmes. Minek változtasson ezen?


Ha neked ez így nem megfelelő, mert nem az, sajnos neked kell lépned. Én azt ajánlom szakíts vele. Aztán lehet hogy elgondolkozik hogy hajlandó-e változtatni vagy nem.


Megjegyzem 28 évesen illendő lenne ha az a pasi elvinne egy hétvégére és a te részedet is fizetné!!!! Nem kell mindig mindent a pasinak állnia, de azért néha nem árt ha férfiként viselkedik és megpróbál gondoskodni rólad. Én egyszer mentem el így egy hétvégére, hogy a felét én fizettem, mert hát nem kell minent a pasinak fizetni alapon, aztán ki is derült hogy hülye voltam, mert a pasi már a szakítást fontolgatta. Szóval ha nem akar elvinni és meghívni, akkor felesleges menned.


34/N

2012. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Nono, én is voltam gépfüggő(azóta nem okoz gondot 1-2 hét géphiány) még is elég sokáig tartott idevetődnöm.

De ha már erre jár a gyerek akkor talán észbe kap micsoda pancser is.

Fel kéne nőnie ha meg nem akar nem egymáshoz valók. Gyereknek a szex is csak egy játék s nem felelősség

akkor játsszon neki való kis gépi játékokat.

2012. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
47%

Ülj le vele megbeszélni. Hogy tervezi a jövőtöket, egyáltalán tervezi-e. Ha nem, tiszta sor, Te gyereket terveztél vele, neki meg ez kényelmes, otthon gondolom minden megvan. Ha neki is vannak tervei, konkrétat mondjál. Gyűjtsetek össze ketten annyi pénzt, hogy ki tudjatok venni albérletet.


A számítógépes játék mit jelent? Hetente drága játékokat vesz?

2012. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

22:12 köszönöm a választ!


Az anyja is szól neki,van hogy egyszerre veszekszünk vele,de mintha meg sem hallaná,folytatja a játékot.Sajnos.


De amúgy este meg jó vele,imádom az illatát,azt ahogy átölel...mindent.

Nehéz lesz lépni,de muszáj.

2012. dec. 11. 22:17
 30/43 A kérdező kommentje:

Online játék,ami elől csak nehezen szabadul.


Azt kötötte ki az összeköltözésünk feltételeként (én költöztem volna hozzá ),hogy nem szólhatok bele,hogy ő mennyit játszik a gépen egy nap. (ez 5-6 óra)

2012. dec. 11. 22:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!