Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nők! Miért vagytok ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Miért vagytok ennyire féltékenyek? (kivételnek tisztelet) Tehetek valamit elenne?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 4 hónapja vagyunk együtt, ami nem túl sok idő tudom, de az utolsó hónap már csak arról szólt hogy ő féltékeny. Pedig nem vagyunk tinik, mindketten 30-as éveink elején járunk. De akárhová megyek hívogat, kérdezget, ha beszélgetek egy nővel "csúnyánnéz", ha elmegyek valahova haverokkal úgy vár, hogy szintén kikérdez.. Soha nem léptem félre (na jó egyszer 17 évesen). Nem vagyok állat, még sok férfitársammal egyetemben. Nekem nem tetszik ez a viselkedés, ha velem van bízzon meg bennem, ha nem teszi szakítsunk még most, míg nem sérülünk annyira. De jó vele egyébként, vannak érzelmek, szeretném megoldani.

Tehetek valamit? Menjek el vele valami pszichológushoz? Változtatni nem fogok a viselkedésemen az biztos. Ilyen vagyok. Nincs ezzel baj, eddig soha nem okozott gondot.



2012. dec. 13. 14:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

Megszoksz, vagy megszöksz, ahogy anyukám szokta mondani...

Eddig olyat még nem tapasztaltam, hogy egy féltékeny ember (akár nő, akár férfi) bárminek a hatására megváltozott volna, és végleg abbahagyta a féltékenykedést.

Az biztos, hogy sok mindenben hajlandó vagyok kompromisszumot kötni, de ebben nem. Nincs az az ember, akitől elviselném a féltékenykedést. Megalázó, és hosszú távon tönkre vág idegileg/érzelmileg.

2012. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem még most szakíts, később még nehezebb lesz. És mondd is el neki hogy miért, hogy pont emiatt a birtoklási mánia ("akárhová megyek hívogat, kérdezget, ha beszélgetek egy nővel "csúnyánnéz", ha elmegyek valahova haverokkal úgy vár, hogy szintén kikérdez") miatt üldözi el magától a férfiakat.
2012. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Pasik! Miért vagytok ennyire féltékenyek? Mert a férjem amióta az eszemet tudom, az. Szóval szerintem ne bontsuk nemekre ezt a féltékenység témát, inkább keressük az okokat. A férjemből indulok ki: Ő olyan ember, annyira kedves, hogy ezt a nők sokszor félreértik, és azt hiszik, hogy flörtöl. Talán a barátnőd belemagyaráz a nőkkel folytatott beszélgetésedbe egy kis flörtöt. Az ellenőrizgetés pedig a saját maga bizalmatlansága, amit rád vetít ki. Vagy nem tudja elhinni, hogy te tényleg őt szereted, és gyűlöl minden nőnemű lényt ezen a Földön, ami vetélytárs számára, vagy önbizalom hiányos, vagy pedig saját magában nem bízik. Azért 4 hónap még nagyon az eleje a kapcsolatnak, de talán 30 éves fejjel már fel tudná fogni a dolgokat, ha leültetnéd, és elbeszélgetnél vele. Néha képesek vagyunk mi nők olyan dolgokon kiakadni, vagy mérgelődni, ami a pasik számára tök értelmetlen, nekünk viszont fáj. Ez van, két ember két különböző értékrenddel, életstílussal és tapasztalattal. Ennek a dolognak még ki kellene forrnia köztetek, de ha így folytatja a kedves barátnőd, akkor nem lesz minek kiforrnia. A megoldás: Kommunikáció. Ha nem megy vele, akkor a többi már a te döntésed.
2012. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én is attól félek, hogy nem változik, így én sem akarok élni. Az első időszakban minden jó volt, hisz sülve-főve együtt voltunk. Aztán megváltozott, vagyis csak kimutatta hogy milyen. Ami már csak azért is fáj, mert egyébként értelmes, okos, humoros,gyönyörű nő, nem tudom miért vannak ilyen komplexusai.
2012. dec. 13. 14:23
 5/17 A kérdező kommentje:

Mondtam már neki, hogy ne csinálja, elmondtam azt is hogy szerintem ezzel csak magát alázza, én meg nem tudok mit kezdeni vele. Kell hogy tiszteljek egy nőt. És én is elvárom, hogy egy nő is tiszteljen (mármint ha okot adok rá) de ezzel a viselkedéssel nem teszi. Látszólag felfogja, kicsit jobb, de 1-2 nap. Ezért gondoltam arra, hogy talán a pszichológus segítene.


Elnézést azért, hogy a nőknek címeztem, én úgy látom ők vannak többségben, de lehet tévedek. És gondoltam több itt a nő.

2012. dec. 13. 14:27
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem se bontsuk nemekre ezt a témát,az én férjem is rettenetesen féltékeny volt mindig is,de nem hagytam el,így is szeretem,egy 6 éves gyermekkel együtt.....
2012. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Komolyan mondom, nagyon nehéz megfelelni a férfiaknak. Én nem vagyok az a féltékeny típus. Ha nem bíznék a páromban, nem lennék vele, ez számomra evidens. Viszont volt már olyan barátom, aki pont azon akadt ki, hogy én sose féltékenykedek, nem rendezek jelenetet ha nő ismerősökkel találkozik, stb. Sőt, a fejemhez vágta, hogy ha szeretném, akkor igen is féltékenykednék. Mintha a féltékenység lenne a szeretet fokmérője és nem a bizalom. Hónapokig vergődtünk még, mert ugye szerettük egymást, de nem tudta felfogni, hogy megbízok benne, és azért nem vagyok féltékeny. Aztán amikor szétmentünk akkor meg azt hallottam vissza, hogy nem is szerettem, azért szakítottam. Pedig a folyamatos hisztiét nem bírtam már elviselni.

Na jól eltértem a témától. Szerintem próbáld vele megbeszélni ezt, és ha nem megy, akkor szakítani. Jobb ha most mentek szét, amíg viszonylag friss a kapcsolat, mint ha ez X év múlva és 1-2 gyerek mellet derül ki.

2012. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ennek nem lesz jó vége.Én 30 éves vagyok.Nekem volt egy barátnőm aki ugyan így kezedte akkor voltam én 28 éves ő 27 éves.3 évig voltunk együtt.Ő olyan 6 hónap után kezdte a dolgot.Nagyon eldurvult a dolog,volt hogy féltékenységébe nekem esett és szét karmolt!Pedig én abszolut hűséges típús vagyok és soha egy nőt sem csaltam meg!Nálam amikor betelet a pohár az akkor volt amikor egy lánnyal beszélgettem,egyszer csak látom oldalról ököllel elkezdte ütni a csaj fejét...pedig semmi nem volt kb 1.5 méterre álltam a lánytól és szimpla beszélgetés volt..Az ilyen az beteg jobb mielöbb megszabadúlni tőle..várj egy kicsit talán változik..ha nem akkor kuka és keressél mást mert így nem lehet élni.
2012. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

"ha nem akkor kuka és keressél mást"


Ember, azért válogasd meg a szavaidat, nem egy használt alsógatyáról van szó...

2012. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

ma 14:31


Az én esetemben csak ezt szót tudom rá mondani..mert egy használt sz@ros alsó gatyával is szívesebben éltem volna az legalább nem keserítti meg az életem.Nem kell itt lelkizni,ha te lettél volna a helyemben akkor nem lenne ekkora arcod!Kívánok neked egy iyen nőt!Ha nő vagy akkor meg egy ilyen férfit...idiota

2012. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!