Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megijedtem. Vehetem ezt egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megijedtem. Vehetem ezt egy jelnek?

Figyelt kérdés

A párom már jó ideje mondogatja, hogy fogyjak le, amiben egyébként teljesen igaza van. A legutóbbi az volt, hogy ha nem fogyok le, elhagy, mert ha ennyi akaraterőm sincs, akkor nincs értelme közös célokban gondolkozni.


Valamelyik nap beszélgettünk, és elmeséltem, hogy a szüleim régebben támogattak egy afrikai kisgyereket, és hogy ez szerintem egy tök jó dolog. Erre két napja mondta, hogy elgondolkozott a dolgon, és tényleg jó dolog esélyt adni valakinek (főleg úgy, hogy nekünk sem vészesen megterhelő), és "fogadjunk örökbe" egy gyereket. Ki is néztük, hogy kik azok, akiket szívesen támogatnánk.


Tegnap este volt egy nagy veszekedésünk a súlyom miatt, azt mondta, hogy ha legalább látná, hogy teszek érte valamit, de ezt se látja, és ez elkeseríti, mert nem így akarja leélni az életét.


Ma pedig írt, hogy kiválasztotta a gyereket, és már el is intézte a támogatását. De teljesen egyes számban, pl. "én kinéztem magamnak a kis favoritomat". Szó nem volt arról, hogy akkor közösen fogadjuk örökbe, pedig az elején ezt beszéltük.

Ugyan azt mondta, hogy a gyereknek majd közösen írunk, mégis kicsit megijedtem. Lehet ez annak a jele, hogy tényleg nem akar már velem hosszútávon gondolkozni? Mindez néhány nap leforgása alatt történt.


2012. dec. 19. 14:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Mindez azt jelenti, hogy nem vagytok egyenrangú felek a kapcsolatban. Ő mondja meg, hogy nézz ki, ő mondja meg, kit támogassatok... Gondolom, tudnád folytatni a sort.
2012. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem igen.

Egyébként hány kg és hány cm vagy?

Mert ha csak némi súlyfelesleged van, akkor nagyon sekélyes ember. És akkor örülj, h megszabadulsz tőle. Viszont, ha egészségtelenül kövér vagy, akkor gondolom nem szeretné végignézni, h ennek következtében lerobbansz és nem teszel semmit. Ezt megértem.

2012. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

15 kilót kéne leadnom, szóval nem arról van szó, hogy csak kicsi úszógumi. Ennél több volt rajtam, elég sokat leadtam már, de most hónapok óta áll a dolog. Illetve voltam kevesebb is, de hetek óta betegen nyomom az ágyat, és sajna visszajött néhány, szóval az elmúlt két hónap egy az egyben kinullázta egymást. De ő külföldön volt, ezt nem látta.

Így persze hogy azt gondolja, hogy nem teszek semmit.


Nem tudok mit tenni, folytatom a fogyókúrát, csak nem szeretném, hogy erre menjen rá ez a kapcsolat, mert alapvetően nagyon jól megvagyunk. Csak sajna abban is igaza van, hogy hajlamos vagyok halogatni a dolgokat, és tulajdonképpen lehet, hogy a fogyással is ez van, nem tudom. Talán túl könnyen ráfogom, hogy most hasogat a fejem, vagy szédülök, ezért nem tornázom, meg hideg van, ezért nem emgyek futni. Nem tudom :(

2012. dec. 19. 14:24
 4/31 anonim ***** válasza:
60%

A férjed egy zsarnok, ennyi!


Később más baja lesz veled, nem a súlyod, az ilyen ember mindig talál kifogásolnivalót.


Az a lényeg, hogy azt tedd, amit ő mond.


Zsarnok férfi, aki az akarata alá akar hajtani téged.

2012. dec. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
50%

1. Ha tényleg folytatni akarod a fogyást, akkor szedd össze magad és csináld, fogyelj az evésre, meg sportolj.

2. A férjednek igaza van, ez már igen komoly túlsúly, érthetö, hogy nem szeretne egy formátlan és beteges növel lenni élete végéig.

3. Az, hogy keresett egy gyereket, nem biztos, hogy annyir jelent, hogy nélküled akarja befogadni, csak arra mutat, hogy értékes ember, aki segiteni akar másoknak.

4. A legokosabb, ha elöször nyiltan beszélsz vele, hogy miért állt meg a fogyásod, hogy komolyan akarod folytatni, hogy vele akarsz élni, és vele együtt szeretnéd ezt a kisgyereket nevelni.


De nagyon fontos, hogy láas rajtad, hogy nem csak mondod, hanem komolyan is gondolod a dolgokat.

2012. dec. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Első sorban magamnak mutatnám meg, hogy képes vagyok lefogyni és formába hozni magamat. Kiköveteni ezt nem lenne szabad. De ha arra gondolsz, mennyivel szívesebben mutatkozna egy csinosabb feleséggel, már megérné a dolog. Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi túlsúlyodnak vannak egészségügyi kockázatai is.
2012. dec. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, de ez az ember egyrészt nem szeret téged, más részt nem segít benne, hogy lefogyj, harmadrész, amit eddig írtál a kapcsolatotokról, az bőven elég volt ahhoz, hogy azt mondjam mint kivűlálló, hogy nektek nincs jövőtök egymással, mint két albérlő..
2012. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Sajnos veheted jelnek.Neked kell döntened,vagy lefogysz,vagy TE szakítasz ő vele.Attól függ hogyan szeretnéd leélni az életedet.Ha te elfogadtad magadat ducin,akkor hagyd el ,mert addig fog szekálni,hogy teljesen lerombolja az önbizalmadat,vagy ha szeretnél lefogyni akkor rajta!Gondolj bele te is jobban fogod érezni magad,és a környezeted is észreveszi a változást,és teheted zsebre a dicséreteket.Én anno a szakítást választottam,mert elegem lett az örökös kritizálásából a súlyom miatt,aztán jól lefogytam de azért mert magamnak nem tetszettem.Én olyan testalkat vagyok aki hol hízik,hol meg lefogy.Ezért is vetettem véget annak a kapcsolatnak,mert minden egyes hízásnál már jöttek volna a fenyegetések,hogy elhagylak ha nem fogysz le,és köszöntem ebből nem kértem.Engem valaki ne a külsőmért szeressen csak,hanem azért mert értékes embernek tart.A szépség mulandó,a lélek az mindig megmarad.
2012. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
56%

Kösz, hogy lepontoztatok, mert azt írtam, hogy ez agy zsarnok férfi.


"A legutóbbi az volt, hogy ha nem fogyok le, elhagy, mert ha ennyi akaraterőm sincs, akkor nincs értelme közös célokban gondolkozni. "


Ez milyen kijelentés szerintetek?


Normális ember nem MEGPARANCSOLJA a párjának, hogy fogyjon le, és nem érzelmileg zsarolja emiatt, hanem segíteni próbál a társának.


Az, ha valakit folyton bántanak a túlsúlya miatt, az semmire nem motiváció.


Nekem ez egy alá-fölérendelt viszony, ahol a férj mondja meg, hogy a feleség mit tegyen és hogy nézzen ki!


A Kérdező majd lefogy, ha úgy látja jónak, a saját tempójában, mert felnőtt ember, akivel nem kell taknyos kislányként bánni, pláne nem zsarolni.

2012. dec. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Étkezz egészségesen, több zöldség, kevesebb hús, minimális desszert és nulla kóla,chips,hamburger,sült krumpli,st.


Ha ehhez többet mozogsz, mint most, akkor fogsz fogyni...ez tuti...


De szerintem hagyd el ezt a pasit,mert akinek ez a súlydolog ekkora hatalmas problémát okoz, és ennyire semmibe vesz téged, hogy egyedül intézkedik egy ilyen egész sorsokat egy életre meghatározó dologban(és most egyaránt gondolok a ti kettőtök sorsára, és a te saját sorsodra(arra,amit a súlyod által majdan kiváltott egészségügyi problémák jelentenek majd), az a gyereket se gondolja komolyan, és az első adandó alkalommal, amikor majd nem dicsekedni lehet a csemetével, hanem probléma van vele(akár iskolai, akár egészségügyi, vagy éppen büntetőjogi vagy bármi egyéb), ott fog hagyni a gyerekkel együtt a trágyadombon...

2012. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!