Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megijedtem. Vehetem ezt egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megijedtem. Vehetem ezt egy jelnek?

Figyelt kérdés

A párom már jó ideje mondogatja, hogy fogyjak le, amiben egyébként teljesen igaza van. A legutóbbi az volt, hogy ha nem fogyok le, elhagy, mert ha ennyi akaraterőm sincs, akkor nincs értelme közös célokban gondolkozni.


Valamelyik nap beszélgettünk, és elmeséltem, hogy a szüleim régebben támogattak egy afrikai kisgyereket, és hogy ez szerintem egy tök jó dolog. Erre két napja mondta, hogy elgondolkozott a dolgon, és tényleg jó dolog esélyt adni valakinek (főleg úgy, hogy nekünk sem vészesen megterhelő), és "fogadjunk örökbe" egy gyereket. Ki is néztük, hogy kik azok, akiket szívesen támogatnánk.


Tegnap este volt egy nagy veszekedésünk a súlyom miatt, azt mondta, hogy ha legalább látná, hogy teszek érte valamit, de ezt se látja, és ez elkeseríti, mert nem így akarja leélni az életét.


Ma pedig írt, hogy kiválasztotta a gyereket, és már el is intézte a támogatását. De teljesen egyes számban, pl. "én kinéztem magamnak a kis favoritomat". Szó nem volt arról, hogy akkor közösen fogadjuk örökbe, pedig az elején ezt beszéltük.

Ugyan azt mondta, hogy a gyereknek majd közösen írunk, mégis kicsit megijedtem. Lehet ez annak a jele, hogy tényleg nem akar már velem hosszútávon gondolkozni? Mindez néhány nap leforgása alatt történt.


2012. dec. 19. 14:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Azért érdekes lenne meghallgatni a másik felet is.


Pl. az egyik ismerősöm folyton nyíg, hogy ő ilyen kövér, olyan kövér... olyan ronda, hogy nem érzi jól magát a bőrében,


DE közben ott a kezében a fagylaltos bödön.

A párja pedig már nem tudja, hogy mihez kezdjen vele. Próbált már segíteni. Együtt mentek futni, ő is csatlakozott a diétás életmódhoz, de a csaj csak ideig óráig bírta, folyton feladja.


Kifogásokat keres: "most beteg voltam" (én olyankor fogyni szoktam...), "a nagyi/anyós/anya kosztját csak nem utasíthatom vissza", "egy kis puding/pizza belefér, azt mondják, hogy "bűnözni" kell, hogy bírni tudd...".


Ezek után a srác szájából is kiszaladt már a mondat: "fogyj le, vagy köztünk vége!"


És nem a súlyával van problémája, így ismerte meg, szereti. De a lány folytonos panaszkodását, önbizalomhiányát nem bírja tovább.


Nem akar egy ilyen akaratgyenge személlyel együtt lenni.


Teljesen megértem.


Kérdező!


Nálatok ez hogy van?

2012. dec. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

De értsd meg, hogy itt nem az a lényeg, hogy hány kiló vagy, hanem hogy lelki terrorban tart, előírásokat ad neked, elvárásai vannak. Nem úgy szeret, ahogy vagy, hanem formálni akar téged, a saját elvárásai szerint. Ez nagyfokú tiszteletlenség!!!

Még most hagyd el, mert ilyen emberrel pokol lesz az életed! Ha lefogysz, majd talál már kifogásolni-valót!

2012. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

21


Ez teljesen más tészta mint a kérdezőnél.


Ez a fazon csak parancsolgat és ukázt ad-de nem segít.A te esetedben meg segít a fazon, csak a csaj az aki gázos..

2012. dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon gyorsan hagyd ott a párod. Mi az hogy fogyj le meg ezen megy a vita? Főleg hogy csak 15 kiló. Jó lehet nem "csak" de eltudom képzelni hogy nem vagy egy golyó rajtam is volt annyi és egyáltalán nem voltam ronda dagadék. Amióta én a párommal vagyok felszedtem 10 kilót mégse volt ellene semmi kifogása és engem sem zavar hogy rajta is van bőven felesleg. Mért ettől függne a szerelem meg a boldogság? Tényleg ha le is fogynál keresne valami más kifogásolni valót. Felidegesítenek az ilyen pasik. Meg mi az hogy egymaga dönt? Hát akkor vigye végig egyedül
2012. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Nálunk azt hiszem, mindkettőnkben van hiba. Én is lehettem volna erősebb. Volt, hogy elkezdtem járni futni, de amikor bejött a hideg, abbahagytam. Onnantól csak bent tornáztam, és az is igaz, hogy nem minden nap: az utóbbi hónapokban elég sokat kellett dolgoznom, és ha 8-9 körül estem haza, akkor nem tornáztam már. Hétvégén meg a kajával sem figyeltem annyira, mivel neki "férfias" kaják kellenek, sült hús, bolognai meg rakott krumpli, a zöldségeket meg nem eszi meg, így ha neki főztem, akkor én is abból ettem, igaz kevesebbet. De valóban nekiállhattam volna magamnak is főzni. Csak közben az is benne volt, hogy ha csak hétvégén látjuk egymást, akkor nem akartam egész nap a konyhában állni.

De az is tény, hogy ő nem igazán segít, pl. anyukája mondta, hogy menjen velem futni, de ő utál futni, ezért nem tette. De mondjuk nekem mindig szólt, amikor itthon volt, hogy kéne menni. Azt én kértem, hogy mivel neki a vacsora a főétkezés, egye máshol (csak egy albérleti szobánk van, így át se tudok menni máshova), ne előttem egy óráig, mert nagyon rossz érzés.

Viszont abban pl. segít, hogy valahányszor bolt közelébe megy, hoz egy csomó kefírt (elég magas a gyomorsavam és fáj a gyomrom, ha keveset eszem, a kefír viszont megnyugtatja).

Úgy jöttünk össze, hogy azt mondtam, karácsonyra szép vékony leszek, ő erre számított. Meg tudom érteni, hogy most csalódott. Én is az vagyok. Nem csináltam hibátlanul ezt a dolgot, de a szándék megvan és igyekszem is. Jó lett volna, ha a betegség alatt inkább fogyok, de itt jött elő az, hogy nem tudok annyira keveset enni, mert nincs az a kefírmennyiség, amitől nem fáj.


Hát mindegy, most majd drasztikusabb eszközökhöz folyamodom, aztán meglátjuk. Arra is gondoltam, hogy elköltözöm addig, és akkor este nyugodtan tudok tornázni (ha itt van, akkor nem merek, ez még az előző barátom miatt van, aki folyton cikizett, ha tornáztam - igaz viszont, hogy ő nem szekált, hogy fogyjak, meg jogalapja se lett volna rá, mert rá is ráfért volna bőven). Csak félek, hogy ha elköltözöm, az eltávolít minket egymástól. Mindketten sokat dolgozunk, pláne nekem most háromhetes lemaradást kell behoznom, így totál esélytelen, hogy randizgassunk, este egy óra skype félálomban, meg ha itthon van, akkor együtt belealszunk egy sorozatba, és ennyi. Hónapok óta ez megy, csak várjuk, hogy mikor lesz könnyebb, mikor lesz több időnk egymásra, de sose. Kb. havonta egy nap van, amit együtt tölthetünk, nem munkával vagy pluszmunkával. Ilyen körülmények mellett nem tűnik jó ötletnek az elköltözés. Ráadásul pont most írt, hogy a kiküldetését meghosszabbítják január végéig... mondjuk legalább akkor tudok sokat tornázni itthon :)

2012. dec. 19. 15:51
 26/31 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a válaszokat, lehet, hogy írtak már ilyet. Szerintem nem zsarnok a párod, 15 kg plusz igenis sok. És fontos a külső, akárki akármit mond. Nem azt kéri, hogy műmellet csináltass, hanem azt, hogy nézz ki normálisan. Szerintem alap dolog. Egyébként attól nem fogsz lefogyni, hogy futsz meg tornázol. 90%-ban a kajától függ a súlyod. Nyugodtan térj át normális ételekre és fogyjál le. Aztán ha lement akkor tornával meg izmot építesz. Aztán találsz egy jobb pasast :)
2012. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sok, rajta is vagyok az ügyön. 25 kg plusszal indultam, szóval 10 már megvolt.

Műmellet egyébként én szeretnék majd, arról sikerült meggyőznöm, mert már a 10 kiló fogyástól is katasztrofálisan néznek ki sajna (na jó, ennél sokkal rosszabbak is vannak, de mi lesz még a végén...), azt eredetileg nagyon ellenezte, aztán belátta, hogy nem feltétlenül olyan nagy hülyeség. Legutóbb még ő mondta viccesen, hogy "sokba fog nekem kerülni, mire neked szép melleid lesznek" :) (jó, mondjuk ez nem igaz, már a pénz nagyja megvan rá, de amúgy se most csináltatnám meg, hanem ha már szültem és nem akarok többet, nehogy ne tudjak szoptatni)

De ebből is azt szűrtem le, hogy velem gondolkozik a jövőn. Hát lehet, hogy tévedtem...

2012. dec. 19. 16:02
 28/31 anonim ***** válasza:

"Úgy jöttünk össze, hogy azt mondtam, karácsonyra szép vékony leszek"


Akkor nem is vagytok még olyan régen együtt!

Vagy ezt évekkel ezelőtt ígérted?


Ez így nem is kapcsolat. Nem fogadott el úgy, ahogy vagy. Feltételt szabott, s te nem álltad.


Neked jó így? Hogy csak egy jövőbeli képet szeret, nem pedig a jelenlegi formád?


Én így nem lennék boldog. Mondjuk kövéren sem, pont ezért fogytam le... de nem azért, hogy egy pasi elfogadjon, hanem magamért.

2012. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Bárhonnan is nézem a dolgot ez akkor is gáz.

Ígértél valamit, és Ő csak ezért mert belelépni a kapcsolatba mert te majd lefogysz??? Akkor ez azt jelenti, hogy sem akkor sem most nem szeret, mert majd csak akkor fog ha lefogytál????

10 éve vagyok a férjemmel ez alatt változott a súlya hol fel, hol pedig le nem egy két kilóval hanem volt olyan hogy 15-20 kilóval volt több mint mikor összejöttünk aztán simán vissza a 15 kilót lefogyta. Szerintem egy érzés nem változik meg attól, hogy ki hány kiló. Aki mást gondol annak problémái vannak...


Abba gondolj bele, hogyha bármi (neadjisten) történne veled (tolószék akármi) akkor szeretne a párod?????? Ha csak egy sima túlsúlyon parázik.

Én bármire képes lennék a férjemért, ha pelenkázni kéne és etetni akkor is szeretném, nem ettől változnak meg az érzések.


Ezeken gondolkodj el. Véleményem szerint a kapcsolatotok nem áll biztos alapokon...

2012. dec. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"Van a mai Blikkben egy fénykép, ahol az anya a tizenhetedik/!/ babájával terhes. Egyszerű nő, de az alakja ennyi gyerek után is irigylésre méltó. Tehát a szülések után sem kötelező elhízni."


Csak a drága ősanya 200. ropiból tartja fenn a szentcsaládod, gondolhatod, hogy ott nincs sült oldalas vacsira. Meg vacsora sincs. Úgy könnyű bombaformában lenni, hogy mind agyban, mind pedig gyomorban légüres tér van.


---

Kérdező! Ha nem a súlyoddal lenne a baj, akkor találna ellened más kifogást. Az, hogy tervez veled, azt jelenti, hogy csak úgy mint neked, neki is elég a szamár is, ha már nincs ló. Valakivel élni kell, hát kéznél vagytok egymásnak. Te sem vagy különb abból a szempontból, hogy sem önbecsülésed, sem talpraesetséged nincs, ami egy kapcsolatban természetesen azt indukálja, hogy a mindenkori párod el fog téged nyomni - mert megteheti. Nem neki kellett volna ígérgetni, hogy így meg úgy le fogsz fogyni, hanem magad miatt eldönteni, és megcsinálni. Ja, és a kedvesednek vázolni, hogy "drágám, én ilyen alkat vagyok, kérlek fogadj el akkor is, ha visszaszaladnak a kilók, vagy akkor kalap-kabát".


Volt egy másik kérdés is, amiben a drága férfiember attól tette függőbvé a gyűrűt, hogy anyuci(mert akkor már az volt) ledob x kilót. Hát elhiheted, hogy ott sem a kilókról volt szó, hanem hogy csak ott voltak egymás mellett, kéznél voltak, ha valakin le kellett vezetni a feszkót. Nálatok is ez megy, függetlenül az "örökbefogadástól".


Összefoglalva: ez nem annak a jele, hogy nem akar már veled hosszútávon tervezni, hanem annak, hogy nem is kellene hosszútávon terveznetek egymással, ha nem tud elfogadni úgy, hogy tudja: gyenge az akaraterőd. Nincs helyetek egymás mellett szerény véleményem szerint. Mindenféle ok és jóérzés nélkül is lehet tengődni egymás mellett évekig, ti ezt teszitek.

20L

2012. dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!