Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális ha a párod Valentin napon nem azt mondja a telefonba"Kicsim Boldog Valentin napot"?

Figyelt kérdés
Hanem Ő:"ilyen sz....-kat úgysem tartok,ha szeretlek akkor nem csak a mai napon hanem máskor is....

2013. febr. 14. 12:32
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
73%
Utálok ezzel dobálózni, de muszáj megjegyeznem, hogy a Valentin-nap fikázása is a tipikus bánatos, búvalbaszott magyar virtus része. Én sem vagyok híve a túlzott nyáladzásnak, de most komolyan mibe kerül egy férfi részéről, hogy vegyen jelképesen egy szál virágot és boldog Bálint-napot kívánjon? Idétlen, túlhájpolt ünnep, ezt én is aláírom, de aki izomból fikázza, azzal valami nem oké.
2013. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
ez annyira nem kedves megnyilvénulas. az igaz,h ha szeret,mas nap is szeret. de ha van egy kis kedvesseg benne,akkor erre a napra ugy tekint,h ez az en es a szerelmem napja. persze ez szemelyfuggő...de szerintem ha valaki kicsit odafigyelősebb,akkor ezen a napon meg jobban kimutatja h jelent valamit,hogy van párunk :)
2013. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
a párodnak teljesen igaza van. mi ezzel a probléma?
2013. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok túlzottan oda azért, hogyha valamit ennyire felfújnak és "kötelezővé" tesznek, de nem igaz, hogy egy szál virág és pár kedves szó miatt ennyire hőbölögni kellene. Viszont a másik oldalon ott áll pl. a karácsony, ami előtt már másfél hónappal az folyik csapból is, hogy ki mit vesz meg mennyit költ. Érdekes, hogy ez ellen még sincs ekkora ellenérzés. Az ünnepnapok arra jók, hogy kiemeljék az embert egy kicsit a mókuskerékből.
2013. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Az én párom is kb ugyanígy reagálja le...


Nekünk ez nem ünnep, így fel sem veszem... nekem sokkal fontosabb ez a 20 év, amióta együtt vagyunk, mint ez a nap. Nekem a házassági évfordulónk sokkal fontosabb...


Ugyanúgy vagyok vele, mint a Halloweennel... csak kereskedők által kilobbizott ünnepnek tartom...


Illetve csak olyan ünnepet tartok, amit magaménak tudok érezni... Nem vagyok vallásos, így húsvétot sem tartok, álszentség lenne részemről. Karácsony is csak a gyerek miatt van, nekem nem jelent semmit...


Most kíváncsiságból rákerestem, mi is ez a Valentin nap (azon kívül, hogy a szerelmesek napja...)


Igaz, csak Wikipédia... tehát nem tudom, mennyire hiteles... aki biztosabbat tud, az nyugodtan írja le:


"A keresztény szokás eredete, hogy Szent Bálint, Terni (akkori nevén Interamna) püspöke a 14. században a jegyesek és fiatal házasok védőszentjévé vált Angliában és Franciaországban. Ennek a szentről elterjedt egyik történet képezte az alapját. Eszerint mielőtt keresztény hite miatt II. Claudius császár idején kivégezték, Bálint a hite erejével a börtönőre vak leányának visszaadta a látását. Mielőtt – a hagyomány szerint – február 14-én kivégezték, búcsúüzenetet küldött a lánynak, amelyet így írt alá: „A Te Bálintod.” Ez a Bálint-napi üzenetküldés eredetének leggyakoribb magyarázata. "


Tehát: egy szerelmes srácot a hite miatt a névnapján kivégeztek. És mivel azon a napon írt egy szerelmes üzenetet, ezért ünnepli a fél világ...


Köszönöm szépen, ezek után EZT főleg nem szeretném ünnepelni. :S

2013. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!