Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehetséges, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetséges, hogy a katolikusok többsége támogatja a melegházasságot?

Figyelt kérdés
Nemrég végeztek el egy felmérést ( [link] ) az USA-ban, ahol katolikusokat kérdeztek különböző dolgokról, és a 60%-uk támogatja a melegházasságot, 30%-uk ellenzi (a maradék nem tudja vagy nem válaszolt). Elvileg a hivatalos katolikus álláspont szerint a homoszexualitás megélése bűn, nem?

2013. okt. 9. 18:07
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
88%

Igazából az a lényegtelen hogy mit gondol az egyház. Ha egy államban legalizálnák a melegek házasságát akkor államilag házasságot kötnek és hivatalosan is házastársak. Az hogy van valakinek templomi esküvője...hát nem számít nagyon. Sőt ha a pap szabad elvű és meleg párti akkor akár össze is adhatja őket...hiszen ez nem törvényes házasság kötés ezzel csak az egyház szemében házasok...ill. aki vallásos Isten szemében házas.


A katolikus egyház egyértelműen nem mondja ki azt hogy ez bűn...sőt ha figyeled a Vatikán közleményeit a pápa egyenesen meleg párti... ill. ugye nagy botrányt okozott miszerint a Vatikánban meleg létesítmény is létezik. Ami persze tényleg botrányos hiszen a papok nem szeretkezhetnek nem "randizhatnak". Én special ateista vagyok de az a véleményem hogyha Isten mégis létezik...akkor biztosan nem utál minket melegeket mert hát akkor miért teremtett?:)

2013. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
84%

Könyörgöm, miért bűn a homoszexualitás? Ha Isten így teremtett, hogy a saját nemedből találod meg azt aki kiegészít, és akit szeretsz, miért bűn ez? az meg hogy mit csinál az ember a hálószobában mindenkinek a saját dolga...

Én nem vagyok házasságpárti, se melegek közt se heteroszexuálisok közt se... Én is katolikus vagyok, hiszek Istenben és leszbikus vagyok... Ilyennek teremtett. Ha bűn, akkor büntessen egy szép nő korbáccsal :D

21L

2013. okt. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
63%
11-es vagyok. Bűn? Különben sem hiszek Istenben...de ha létezik akkor ha meg akarna büntetni már rég megtette volna szerintem. Vagy ahogy az előző kommentelő írta: Megbüntethet egy szexi pasival.
2013. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim válasza:
6%

T. Kerdezo!

Az egyhaz eliteli a melegeket. Az, hogy a Papa most engedekenyebbnek mutatkozik, ez is bizonyitja, hogy messze eltertek a Biblia tanitasatol. Ahogy Pal apostol megjovendolte, hogy a halaluk utan lesznek hamis tanitok a gyulekezetekben, akik hamis dolgokat tanitanak, es magukkal vonjak a hivoket.

Sajnos ezek szerint a Papa is beallt a sorba. Felhigitjak az Isten parancsat, mondvan: "mar mas vilagot elunk". Holott Isten torvenyei nem valtoznak meg, azok orok ervenyuek. A Bibliaban pedig olvashatjuk, hogy Isten eliteli az ilyen cselekedeteket. A Roma 1:26-27-es verse ezt mondja: "Annakokaert adta oket az Isten tisztatalan indulatokra; mert az o asszonynepeik is elvaltoztattak a termeszet folyasat termeszetellenesre.

Hasonlokeppen a ferfiak is elhagyvan az asszonyneppel valo termeszetes elest, egymasra gerjedtek bujasagukban, ferifak ferfiakkal fertelmeskedven, es az o tevelygesuknek melto jutalmat elveven onmagukban."

A Korintus I.6:9 verse ezt irja: "Avagy nem tudjatok-e, hogy igazsagtalanok nem orokolhetik Istennek orszagat: Ne tevelyegjetek: se paraznak, se balvanyimadok, se hazassagtorok, se pulyak, se ferfiszeplositok, se lopok, se telhetetlenek, se reszegesek, se szidalmazok, se ragadozok nem orokolhetik Isten orszagat."

A Biblia vilagosan fogalmaz, es ez alol nincs kibuvo.

Irta itt egy valaszado, hogy Isten ilyennek teremtette. Nos, Isten senkit nem teremtett ilyennek. Hiszen O Adamot es Evat teremtette, pontosan azert, hogy szaporodjanak, sokasodjanak es toltsek be a foldet. Ok tokeletesek voltak mind fizikailag, mind szellemileg.

Az elso emberpar elbukasa hozta magaval a tokeletlenseget az emberek eletebe. Igy a betegsegeket, az oregseget es a halalt is. Mindezt koszonhetjuk Satannak, es az osszuleinknek, akik megszegtek Isten torvenyet.

A hazassag szentseget Isten hozta letre. Es ez nem ket ferfi vagy ket no kozott jot letre, hanem egy ferfi es egy no kozott.

Sokan vannak a vilagban akik kuszkodtek ezzel a problemaval, de a hit altal sikerult megszabadulniuk ettol, es ma mar boldogan elnek, Istent szolgalva. TEhat egyaltalan nem lehetetlen ettol a szokastol megszabadulni. Termeszetesen eros hit kell ehhez, es az eros hithez pedig ismeretszerzes. Udvozletem: Judit!

2013. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
58%

ismét 11-es vagyok.

Igen erős hit..igen az kell hozzá böjt ki is próbálom miután meg**** egy pasi xD..bár bocs.

Magyarázza már meg nekem kedves katolikus keresztény hívő ember. Ha ennyire elítéli a maga istene hogy én a férfiakhoz vonzódom akkor miért nem büntet meg? Pokolra jutok? Akkor ennyi erővel ma már mindenki pokolra jut. Egyébként milyen vallás már ez hogy azt tanítják ha "rosszul" cselekedsz egy szörnyű helyre kerülsz ahol örökké szenvedni fogsz és hasonló nyalánkságokat kell kibírnod. SZÁNALMAS! Ezzel csak megijesztik az embereket és ha elkövetnek valami rosszat akkor ez lesz: "Pff...hát már úgy is a pokolra jutok akkor miért ne tehetném?"


És mellesleg mi az hogy meg lehet ettől a "bűntől" szabadulni? Ilyennek születtem maga valláskárosult! Had legyen már az én dolgom hogy kivel szexelek. Maga és a véres vallása is hagyjon békén.

Ha maga "istene" ennyire utálja a melegeket nem csak egy csettintésébe kerülne kiirtani? Ha magát ennyire zavarja hogy nem a női nemi szervekért hanem egy **** vagyok oda akkor nem kell nézni...bár nem is mutatom meg.

A katolikus vallás egy elmaradott korrupt konzervatív szélsőséges homofób, rasszista fajgyűlölő szemétkupac. A Vatikán mint állam pedig egy gazdasági csőd...

2013. okt. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Judit.

Ha már ennyire belemerültünk a bibliába, akkor kérlek mondd meg az Istenednek, hogy Ádámmal meg Évával b...ta el a dolgokat, bűnhődünk mi már eleget miattuk, nehogy már ezt a kis örömöt is megfosszuk magunktól. Amúgy, éltem hetero életet, és gyűlöltem utáltam magam akkor. Hazudtam magamnak, meg az akkori páromnak. Boldogtalan voltam,nem hiszem hogy Isten boldogtalannak akarja az embert. Pláne nem a mai világban. Hamár itt tartunk, nem hiszem hogy Isten a gyilkosokat is gyilkosoknak teremtette volna, meg a mostani "divat" dolgot amit az anyák tesznek a gyermekeikkel. Legyek én is egy ilyen szülő? legyek egy gyerekgyilkos? komolyan azok nem kapnak ilyen bánásmódot mint némelyik ember ad elő a homoszexuálisokról. Én bűnös vagyok, mert egy nőt szeretek? ezzel nem követek el olyant, ami bárkinek is fájna, vagy bárkinek is kárt tennék.. Szerintem némelyik ember szégyelhetné magát, hogy hogy nyilatkozik a melegekről, miközben mi aztán tényleg senkinek nem ártunk, aztán egy gyilkosról meg 2 napig beszélnek és elvan felejtve.. Szerintem sok meleg nevében nyilatkozhatok, hogy ez amikor tudatosult bennünk, nagy fájdalom volt, és nagy küszködés, hogy elfogassák elsőnek a szüleik..aztán a barátaik...én majd 2 évig szenvedtem ez miatt... Aztán belefáradtam, hogy másnak adjam ki magam, és hogy ezzel másoknak okozok fájdalmat, mint pl az átvert férfinak... Na mindegy, azért remélem sok homofób először a saját házatája körül néz körül mielőtt ócsárol bennünket :) Én voltam a 12es vagy hányas :D a 21L

Ja és ui: Istenem várom a bőrszerkós szexi csajos büntetésem :)

2013. okt. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, (16-os) teljesen egyetértek veled :)
2013. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
83%

15-ös vagyok, először is elnézést kicsit túl trágárkodtam a hozzászólásomat, de tudjátok már elégé kiborító tud lenni hogy úton út félen ezt hallom. Falusi vagyok ebben a faluban mindenki vallásos és katolikus és ha egy kicsit kitűnök a sorból akkor én vagyok a község bolondja. Ami a végső ateizmushoz vezetett hogy az olyannyira tisztelt katolikus pap itt a faluban, iszik, dohányzik, sőt a múlt héten még egy nőt is láttam vele... és ezt kéne nekem tisztelni?

És nagyon nagy igazságok osztott itt meg velünk a leszbikus hölgy, remélem azért ezzel tisztában van itt mindenki.

2013. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
0%

Vannak témák, amikhez mindenki "ért". Ilyen a foci is. És ezek szerint az Egyház tanítása is. Mennyi (vélhetően nem katolikus) ember van itt, aki jobban tudja az Egyház tanítását, mint maga a pápa.

Aki nem vallásos és nem is akar az lenni, azt nyilván nem érdekli, hogy mit tanít az Egyház, mit mond a pápa. Csak azt nem értem, hogy akkor ők miért háborodnak föl egyes mondatokon, egyes tanításokon.

Újra mondom, hogy az Egyház nem demokratikus, nem is szabad annak lennie. Tehát az nem lényeges, hogy mit hoz ki egy közvélemény kutatás, főleg akkor, ha nem is katolikus minden megkérdezett. Az Egyháznak az a tanítása, ami a hivatalos dokumentumokban le van írva. Katekizmus, Kánon, Enciklikák, stb.

Mostani pápánkat szereti idézni a média, de óva intenék attól mindenkit, hogy a bulvárból tájékozódjon. Nem feltétlenül másítják meg azt, amit mond, de egy több oldalas nyilatkozatból kiszednek max egy bekezdést, akkor az nem lesz egészen érthető vagy nem lesz egészen ugyanaz.


Minden híresztelés ellenére a homoszexualitást sem a pápa sem az Egyház egésze nem fogadta el. Meleg házasság sem lett az egyházban és nem is lesz, mert két férfi vagy két nő között a házasság szentsége nem tud létre jönni. A vallásos embereknek ez fontos, akár mi van államilag vagy akármi nincs. A nem vallásosaknak meg úgyis mindegy.


Homoszexualitás van. Egyre jobban téma, egyre több embert érint. Bármi is a homoszexualitás oka, genetika vagy neveltetés, az biztos, hogy a meleg ember a saját melegségéről nem tehet. Olyan dolgot pedig nem róhatunk fel valakinek vétkéül, amiről nem tehet. És Isten mindenkit szeret. Akkor is szereti Isten az embert, ha az bűnös, ha az beteg, ha az cigány, ha az meleg, ha az szemüvege, ha az akármi. Ezért senkinek sem kell kilépnie az egyházból csak azért, mert meleg, és senki nincs arra feljogosítva, hogy kiutáljon egy meleget. Ennyit mondott ki a pápa, nem többet és nem is kevesebbet.


Ki mit kezd a homoszexuális hajlamaival, vágyaival és érzelmeivel, az már egy másik kérdés. Külön kérdés a meleg párkapcsolat, a meleg szexualitás, a gyermek kérdése, és a többi. Kinek mit kell meggyónnia és kinek mi róható fel vétkéül ebben a kérdésben, azt egyedileg kell eldönteni. Nincs mindenre jó recept, pontosabban csak túl általánosak vannak.


Egyébként én melegként a saját gondolataim és tapasztalataim alapján értek egyet azzal, és tartom jónak azt, hogy az Egyház nem tartja normális dolognak a homoszexualitást és nem emeli fel a meleg kapcsolatokat a hetero házassággal egy szintre.

2013. okt. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
100%
A válás is bűn, meg a házasságon kívüli szex is, mégsem próbálják törvényileg betiltani a katolikusok. Az USA szekuláris ország, az egyenlő jogok mindenkire vonatkoznak. Az egyneműek házassága az Alkotmányból levezethető jogos igény, ezt az amerikai társadalom egyre nagyobb többsége belátja. A különböző vallások meg majd szép lassan alkalmazkodnak a társadalom igényeihez, ahogy mindig is tették.
2013. okt. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!