Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehetséges, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetséges, hogy a katolikusok többsége támogatja a melegházasságot?

Figyelt kérdés
Nemrég végeztek el egy felmérést ( [link] ) az USA-ban, ahol katolikusokat kérdeztek különböző dolgokról, és a 60%-uk támogatja a melegházasságot, 30%-uk ellenzi (a maradék nem tudja vagy nem válaszolt). Elvileg a hivatalos katolikus álláspont szerint a homoszexualitás megélése bűn, nem?

2013. okt. 9. 18:07
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:

"Engem a liberalizmus még semmi elől nem védett meg"


az, hogy te nyíltan kijelentheted, hogy katolikus vagy és nyíltan gyakorolhatod a vallásodat, az liberalizmus.

2013. okt. 19. 11:02
 52/60 anonim ***** válasza:
0%

Legyenek szívesek, magyarázzák meg nekem ezt a legutolsó mondatot.


Jogot ad a liberalizmus. És? Attól, hogy valamire jogom van, még nem biztos, hogy lehetőségem is, és még akkor sem biztos, hogy az adott dolog használ nekem.

A liberalizmus sokat beszél a jogokról. De még sosem hallottam őt a kötelességekről beszélni.


Istennel és a fiával nem akartam senkit semmiről meggyőzni, csak be akartam mutatni azt, hogy miért ragaszkodom a hitemhez és a vallásomhoz a nyilvánvaló nehézségek ellenére is.

2013. okt. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
0%

...És ha nekem használ is, ki tudja, nem árt-e valaki másnak.


A liberális nevelés ugye olyan, hogy nem erőltet rá senkire semmit. Szélsőséges esetben még azt sem, hogy az illető fiú-e vagy lány. Az én szüleimet nem mondanám liberálisnak, tehát más miatt, de nem erőltettek rám semmit. Nem erőlteték a sportot, nem erőltették a szolfézst és a zenét, nem erőltették igazán a tanulást, nem erőltettek semmit. Most ott tartok, hogy huszonsok évesen már kibuktam egy egyetemről, nem tudok zenélni sem énekelni, pedig lenne rá szükség, a sportolni amatőr szinten sem tudok, a gyógytornászokhoz elrettentő példának járok. A gyerekkorom nagyon szabad volt. Annyit ültem a homokozóban vagy legós doboznál, amennyit akartam. Mindig azt csináltam, amit akartam. Szabad voltam. Most viszont feldughatom magamnak ezt a valamikori szabadságomat, mert másra nem jó.


Tényleg az az ember a szabad, amelyiket semmilyen korlát sem vesz körbe?

2013. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
100%

Ígéretem ellenére mégis hozzá kell szólnom bocsánat.


Nekem meg azt magyarázza el hogy mi a kötelességem? Amiket maga írt az nem kötelesség nem vagyok köteles teherbe ejteni egy nőt, és ettől függetlenül akár arra sem vagyok köteles hogy gyereket vállaljak, szeretnék de nem kötelességem. JOGOM az van ahhoz hogy teherbe ejtsek egy nőt, de arra nincs hogy gyereket vállaljak az akkor párommal, és ez az ami dühít ez az ami nem hagy nyugodni ettől őrülök meg. Mert gusztustalan hogy a sok heteronak lehet, de nekem nem, már leírtam hogy teljes szívemből szeretném azt a gyereket, és meg adnám neki a szükséges feltételeket HA lehetne ugye bár...de nem lehet!

Már kiakaszt ez a "vita" mert földrajz tanár létemre egy internetes oldalon aktivistát játszom...és miért? Mert nem hagy nyugodni ez a tehetetlenség ez a megkülönböztetés. Mintha leprás lennék úgy néznek rám az emberek nem lehet gyerekem a buddhizmus kivéve minden vallás a saját poklába küldene és ez vicc ez egy büdös nagy vicc ami itt megy! És ha cirkuszt kell rendeznem egy internetes oldalon hogy meggyőzzek egyetlen egy embert hát...az meg szánalmas a részemről.

2013. okt. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem baj, hogy kifakadt. Így már értem, (érteni vélem), hogy mi az ön baja.

Azt nem tudom, hogy mit lehet erre mondani, és nem értem teljesen, hogy miért nem okoz nekem ugyanaz ugyanakkora problémát.

Nagyon könnyen érezzük azt, mi melegek különösen is, hogy a világ összeesküdött ellenünk. Pedig ez nincs így. Valahogy úgy érzem, hogy ezen én túl vagyok. (Csak zárójelben és halkan merem megsúgni, hogy ezen szerintem a hitem, illetve a kegyelem segített át.)

Mindig a gyerek témához jut vissza. Olyan, mintha csak az lehetne boldog, akinek van gyereke. Persze sok örömöt és boldogságot ad egy gyermek, főleg egy saját, de azért sem a boldogságra sem az üdvösségre nem csak a gyereken keresztül vezet az út. Biztosan van másik is.


Mondjuk, hogy van 10 út, ami a boldogsághoz vagy az üdvösséghez vezet. Biztos, hogy egyik ember sem választhatja bármelyiket a 10 közül. De biztos, hogy mindenki választhat többet is. És aki csak a nehezebb utak közül választhat, az biztosan több segítséget is kap. Én ebben hiszek.

2013. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
0%
A kötelességet általánosságban értettem.
2013. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 Jo cselekedet ***** válasza:
0%
Isten és Jézus elítélte a homoszexuális tettet!!! A katolikus egyház szerint halálos és égbekiáltó bűn!!! Isten és Jézus ítéletet hirdetett a melegeknek és én is ezt teszem most! Én csak hirdetem,de majd lesz aki végre is hajtja ezt az ítéletet, aki maga Jézus lesz!! Én szeretetből mondom ezt nektek, hogy térjetek meg!
2013. nov. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg nekem légyszi, Jézus hol mondott bármit is a melegekről. Tényleg kíváncsi vagyok.


Mellesleg a házasság előtti szex is bűn, meg az önkielégítés és a válás is. Az ezekkel kapcsolatos kérdéseket is telespammeled az "ítélethirdetéseddel"? Mondjuk a százalékodból elnézve nem kizárt...

2013. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
76%

leszbikus vagyok

van egy nagyon jó hívő hetero barátnőm, aki nem otthon ülős hívő, hanem tényleg gyakorolja a vallást, misére jár, ministrál, táborokban ott van stb stb

ő azt mondja, hogy a fő irányvonal a szeretet

a többit már később pakolták hozzá

ezért folyton kiáll a meleg ügyek mellett, a legnagyobb hanggal, igazából nem is érti a megkülönböztetést


19/N

2013. nov. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim válasza:
Szoval en katolikus vagyok. Szerintem ez a vallas nem fajgyulolo, sem homofob. Rendes katolikus ember az ujszovetseg szerint el. Rendszeresen gyonok is es a bunok kozott nem szerepel olyan, hogy "a sajat nememhez vonzodom". Ugy gondolom, hogy egy vallasos, katolikus ember, (mint peldaul en se) nem nezi le a melegeket. A melegseg nem akarat kerdese, normalis esetben az ember nem maga dont rola. Epp ezert az en szememben egy meleg lehet ugyan olyan jolelku vagy kedves, mint barmelyik masik ember, sot jobb is. Nyilvanvaloan a vallasom melle allok, de az en ertelmezesem szerint ez az elfogadasrol es szeretetrol szol. Isten nem buntet, de nem is teremtett volna melegeket, ha az o szemeben nem lenne ez elfogadott. Isten minden teremtmenyet, minden helyzetben, legyen akarmilyen is az illeto, szereti a teremtmenyeit. Csak tolunk fugg, hogy pokolra kerulunk-e, de ezt nem a nemi identitasunk fogja eldonteni.
2017. jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!