Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehetséges, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetséges, hogy a katolikusok többsége támogatja a melegházasságot?

Figyelt kérdés
Nemrég végeztek el egy felmérést ( [link] ) az USA-ban, ahol katolikusokat kérdeztek különböző dolgokról, és a 60%-uk támogatja a melegházasságot, 30%-uk ellenzi (a maradék nem tudja vagy nem válaszolt). Elvileg a hivatalos katolikus álláspont szerint a homoszexualitás megélése bűn, nem?

2013. okt. 9. 18:07
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
76%

#1: Te vagy a sült bolond. Az átlag amerikai hülye, de legalább tudja magáról (mondják neki eleget). Te ezzel szemben hülye vagy, de okosnak képzeled magad. Ezt az űrtollas sztorit is kritika nélkül beszoptad, csak azért, mert egybevág az előítéleteiddel. A valóság ezzel szemben:

- Az amcsik az űrtollat magántőkéből fejlesztették, és árulják azóta is (mivel más helyzetekben is használható, ahol a hagyományos nem).

- Az űrtoll előtt a ruszkik és az amcsik is ceruzát használtak, de az éghető, elektromosságot jól vezető grafitpor és letört ceruzahegyek nem éppen szívesen látott vendégek a high-tech űrkabin zéró gravitációs légterében.

- Nem sokkal a piacra dobása után a ruszkik is megvették az amcsi űrtollat, és azóta is használják. :)

2013. okt. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
71%

Nem értek egyet a nem is tudom hányadik felszólalóval. Igenis sok közöm van a valláshoz akkor is ha ateista vagyok, mert mindenhol a pofámba van dörgölve...

És szerintem nem normális hogy az egyház nem engedélyezi a meleg házasságot, az egy dolog hogy sokan nem akarnak házasodni, pl én sem hinném hogy majd egyszer ez megtörténik. De ez diszkriminatív egyenesen homofób viselkedés. Ezt nem nyafogásból írom, nem vagyok nyávogó nyunyumunyi, jártas vagyok a politikában is és a vallásokban is és ez amit a keresztény egyházak lerendeznek az vicc. Semmi konkrétumot nem adnak a témával kapcsolatban, ezt maga sem állíthatja hogy csak ellene vannak, hiszen rengeteg meleg párti támogató is van. Meg kellene állapodni és nem félrevezetni a hívőket, ill. a világot. Vagy támogatja vagy nem, ilyen nincs hogy: hááát a Bogdán Jóska plébános úr az mellettünk van de a Dévai Ági tiszteletes asszony az ellenünk. Ez csak cirkusz, és egy újabb ok hogy a katolikus a protestáns ill. kopt egyházak vitatkozzanak egymással.


És a kedves Judit kisasszonynak: Maga most komolyan ilyen sorsot szán nekem? Hogy a pokolban pusztuljak? Hát már elnézést de valami lappangó szadista hajlam van magában. Na meg hogy a hit megváltoztat...hát persze mi ez orvosi rendelő? Felírt a pap nekem 50 imát és hetero vagyok...ch ez az emberi hülyeség legfelsőbb fokának is a legesleg teteje. Ha fizetnének akkor sem próbálnám meg. Ha használna is, akkor nem venném igénybe mert az fix hogy én nem leszek hetero.

2013. okt. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok a 10-es és a 19-es.


Ha nem vallásos ember dörgöli orrod alá a vallást, azzal ne törődj, mert ő nem kompetens. Ha meg vallásos, akkor meg rosszul teszi, mert a vallás nem azért van, hogy mások orra alá dörgöljük.


Az Egyház a házasság szentségét nem kitalálta, hanem felismerte. Ez olyan, mint Newton sem kitalálta a gravitációt, hanem felismerte. Hiába szólnánk Newtonnak, hogy nem tetszik a gravitáció, akkor sem tudná megváltoztatni, ha még élne. Mert ő csak leírta azt, ami van. Az Egyház is csak leírta azt, amit hite szerint felismert, hogy a házasság szentsége egy férfi és egy nő között jöhet létre, és ha valóban létrejött, akkor nem felbontható. Ezért teljesen felesleges azzal kergetni az Egyházat, hogy ismerje el a meleg házasságot.


Hogy ki mit gondol úgy egyébként a melegségről, az egy másik kérdés.

Szerintem a homoszexuális ember nem tehet a saját melegségéről, és nem tudok róla, hogy meg lehetne változtatni, tehát a meleg embernek nem lehet szemére vetni a helyzetét. De ettől még nem tartom normális dolognak, főleg nem követendőnek és terjesztendőnek. És nem gondolom, hogy egy melegnek mindent meg kéne engedni, amit meleg vágyai alapján kíván.


Mondom mindezt úgy, hogy én is meleg vagyok.

2013. okt. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
100%

"Az Egyház a házasság szentségét nem kitalálta, hanem felismerte. Ez olyan, mint Newton sem kitalálta a gravitációt, hanem felismerte. Hiába szólnánk Newtonnak, hogy nem tetszik a gravitáció, akkor sem tudná megváltoztatni, ha még élne. Mert ő csak leírta azt, ami van. Az Egyház is csak leírta azt, amit hite szerint felismert, hogy a házasság szentsége egy férfi és egy nő között jöhet létre, és ha valóban létrejött, akkor nem felbontható. Ezért teljesen felesleges azzal kergetni az Egyházat, hogy ismerje el a meleg házasságot."


Ha nem látod, hogy ez a hasonlat mekkora marhaság, akkor te nagyon buta ember vagy.

A "házasság szentsége" nem lelhető fel a természetben, mint a gravitáció, hogy fel lehessen ismerni. A házasság egy emberek által kitalált dolog, de ehhez, hogy rájöjj elég egy kis józan ész.

2013. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
0%

Az Egyház a tanításának alapjait nem a természetben, hanem a kinyilatkoztatásban keresi. Szentírás és Szent hagyomány.

Vannak olyan Egyházi tanítások, amik ezekből egyenesen következnek. Ilyenek többek között a szentségek is, köztük a házasság szentsége is. Ha az Egyház ettől eltérne, akkor saját axiómájának mondana ellent. Vannak tisztán Egyházi törvények is, amik nem következnek ilyen formában a Kinyilatkoztatásból. Az előbbiek a dogmák, azokat nem lehet megváltoztatni. Az utóbbiak nem dogmák, azok megváltoztatására van lehetőség.


Persze a nem vallásos vagy nem katolikus emberek nyilván nem fogadják el a kinyilatkoztatást illetve nem tartják axiómának. Viszont továbbra sem értem azt, hogy ők miért háborodnak fel az Egyház tanításán, ha úgysem tartják azt magukra nézve kötelező érvényűnek.

Minden híresztelés és látszat ellenére a kinyilatkoztatásba vetett hit nem nélkülözi a józan észt, csak nem természettudományos módon érvel, gondolkodik.

2013. okt. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:

"Az Egyház is csak leírta azt, amit hite szerint felismert"


és arra mi a garancia, hogy a dogmák tévedhetetlenek? mivel emberek fogalmazták meg, benne van a hibalehetőség.


"De ettől még nem tartom normális dolognak, főleg nem követendőnek és terjesztendőnek."


az előbb még azt írtad, hogy nem választás kérdése, és hogy a meleggé nem döntés után válik valaki... akkor hogyan is lehetne követni vagy terjeszteni?

2013. okt. 12. 13:08
 27/60 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok.

AZÉRT háborodok fel a tanításán mert sért. Elmondta hogy maga meleg, mégis azt mondja hogy nem kellene nekünk mindent megadni, meg hogy nem szabad követni minket, nem jó példa. Az itt a gond, hogy nem lehet követni, mert nem egy vallás vagyunk. Rossz példa az embereknek? Na persze mert ha egy gyerek tartósan lát homoszexualitást a környezetében egyből adódik hogy meleg lesz ? o.O Érdekes én mindig láttam a szüleimet, mindig láttam a nővéreim pasijait, tehát láttam a heteroszexualitást ezen nőttem fel és lásd csodák csodájára meleg vagyok.

Ide születtem Magyarországba, magyar állampolgár vagyok adózom, szavazok és amit csak kell megteszek az otthonomért és mégis kevesebb jogot kapok az államtól mint egy hetero. Hát álljon meg a menet. De ha nem adózom, nem szavazok, nem segítek akkor én vagyok a hazaáruló paraszt aki ennyit nem tesz meg. Tehát az állam elvárja tőlem mindezt és erre rádobnak egy lapáttal az egyházak is hogy még rosszabbul, még szarabbul érezzem magam. Hogy tudatosítsák bennem, kevesebb vagyok mint ők.

Én nem kérem az egyházat hogy fogadja el a homoszexualitást, csak annyit hogy ne úgy beszéljen rólam mint Lucifer kis szajhájáról, mert szó szerint ezt terjeszti rólam a helyi plébános. Számomra az egyház halott mint már mondtam.

2013. okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
0%

25-ös vagyok. Meg a 10-es, 19-es és 23-as is.


Az Egyház hite szerint a kinyilatkoztatás is a Szentlélek sugallata, és a Tanítóhivatal, aki magyarázza a kinyilatkoztatást, szintén a Szentlélek sugalmazása alatt áll. A vallásos embereknek ez a garancia, a nem hívőknek persze ez nem számít garanciának.


Sok okom van azt gondolni, hogy melegség nem, vagy nem csak genetika. Úgy gondolom, hogy mi melegek igenis a környezetünk, adott esetben a szüleink áldozata vagyunk. Nem feltétlenül direkt ártottak nekünk. Sőt, ez még szüleink legnagyobb jó-szándéka mellett is igaz lehet. Mi melegek egy patológiás helyzetnek vagyunk a tünetei. Vagy a szüleink, vagy a környezetünk vagy az egész társadalom patológiájának a tünetei. A melegség nem jó. Szerintem az lenne jó, ha heterók lennénk, ellentétes neművel házasodnánk, természetes úton csinálnánk gyereket és családban élnénk.

Mi melegek nem tehetünk a saját melegségünkről. De ettől még nem lesz a melegség normális vagy kevésbé patológiás. Fel kell fogjam, hogy nekem melegnek nem lehet mindent, amit egy hetronak lehet. A kerekes székesnek sem lehet mindent, amit az ép embernek lehet. Senki nem tiltja meg a kerekesszékesnek, hogy felszálljon a magaspadlós ikarusz buszra, de akkor sem tud felszállni rá, mert nem képes rá. Én melegként például nem tudok normális családot létrehozni. Élhetek együtt férfival, lehet így vagy úgy gyerekünk, de az akkor sem lesz olyan. Minden gyerek, aki nem normális hetero családban nő föl, az hátrányban van. Nem szabad direkt ilyen helyzetbe hozni egy gyereket. Rossz egyedülálló nőként gyermeket vállalni innen vagy onnan szerzett magból, rossz úri passzíóból nem vállalni testvért gyermekem mellé, és rossz meleg párként gyermeket vállalni is. Nem sajnálom én a gyereket senkitől. De ilyen helyzetbe hozni egy gyereket, az vele szemben diszkrimináció.

Ha én azt mondom a haveromnak, hogy meleg vagyok, ez nekem jó, legyél te is az, attól ő nem lesz az. De mi melegek, lmbtq-k és társaink vagyunk azok, akik mindent támogatunk, elismerünk és normálisnak titulálnunk, ami nem hetero két ellentétes nemű szülős többgyermekes család. Pedig nem az. Bármennyire is népszerű egyre több helyen a gender elmélet, az attól még egy marhaság. Ma valóban több minden fér bele a férfiasságba is meg a nőiességbe is, mint régebben, de akkor sem mindegy, hogy ki minek születik, ki mit lát maga körül. Ha egy gyermekre valóban ráhagyják, hogy milyen nemet választ magának, akkor az a gyerek biztosan nem lesz egészséges felnőtt.


Én melegként tudom, hogy így is lehet boldog, élhetek teljes életet, rendes tagja lehetek a társadalomnak, még az Egyháznak is. De ettől ez még nem lesz jó, nem lesz követendő. Hiába találom meg így a helyem és feladatom, attól még távol próbálom tartani mindenkit gendertől és társaitól, az erkölcsi liberalizmustól. Óvnék attól mindenkit, hogy felrúgja azt a családmodellt, ami évezredeken keresztül már bizonyított és olyat válasszon helyette, ami csak patológiás embereket és patológiás társadalmat eredményezhet.


Ha egy ember kinyitja menet közben a vonatajtót, akkor kieshet és elvesztheti például a lábait. De kerekesszékben is élhet még teljes életet. Viszont ha látom, hogy egy máik ember is ki akarja nyitni az ajtót, akkor nem mondom, hogy ess ki nyugodtan Pistike, hiszen a Béla is milyen teljes életet él a kerekesszékben, hanem megfogom, és visszarántom. Ez arra példa, hogy attól, hogy én megtalálom melegként a helyem, attól még nem lesz jó, hogy meleg vagyok. Van egy biszex csaj haverom. Azt mondja, hogy vágyik ugyan a nőkre, de mivel a fiúkra is vágyik, ezért mindenképpen rájuk koncentrál, mellettük dönt, mert miért ne élne normális családban természetes úton fogant gyerekkel, ha képes rá. Igaza van, a helyében én is így döntenék.


Ez a téma hosszú és nehéz. Talán nem ez a legjobb fórum ennek megvitatására.

De remélem, lehet érteni valamit az álláspontomból.

2013. okt. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
100%

27-es vagyok.

Én értem, csak egy bajom van még mindig a maga gondolkodásmódjával.

Az hogy gyakorlatilag fogyatékosnak minősíti magát, a kerekes széket hozta fel példának. És úgy beszél mintha beteg lenne hogy pl: "tünet"

Az álláspontom továbbra is az hogy:

- Normális vagyok: egyetemet végeztem tanárként dolgozom.

- Ugyan annyi jogot várok el az államtól mivel én pénzelem.

- És nem kérem az egyházat hogy fogadjon el, csak ne gyalázkodjon.

- Előfordulhat hogy nem találom meg az igazit, de jó tudni hogyha megtalálom akkor össze is házasodhatok vele polgárilag. És hivatalosan is férj és férj vagyunk.

Ja igen és amíg nem felejtem el kedves előttem válaszoló: Szerintem nem úgy kell felfogni azt hogy homoszexuálisok vagyunk hogy ez egy átok, ez egy betegség. Hanem egyszerűen nem foglalkozni vele, ha -és elnézést a kifejezésért- kanos akkor elmegy szexelni mint bármelyik férfi, csak nem egy nőhöz hanem egy férfihoz. De nyilván ez csak az én meglátásom.

2013. okt. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
0%

28-as vagyok.


A vágyaim, érzéseim, érzelmeim, identitásom származnak valahonnan. Szülők, környezet, társadalom, stb. Álláspontom szerint rossz gyökérből fakadnak a melegségemmel kapcsolatos vágyaim. Rossz gyökérből fakadhat jó? Beteg almafa teremhet egészséges gyümölcsöt? Ha ezen vágyaimnak válogatás nélkül teret engedek, annak lehet jó vége?


Én senkit sem tartok nemnormálisnak. Magamat a legkevésbé. Tudom, hogy normális vagyok, tudom, hogy teljes értékű vagyok, hitem szerint pedig még Isten képmása is vagyok, pont annyira, mint mindenki más. Lehetek, sőt vagyok is teljes értékű tagja az emberiségnek.

De éppen a normálisságom és értelmességem miatt kell felfognom azt, hogy hol vannak a határok, mire nem vagyok képes vagy mit nem szabad, vagy mit nem tehetek mások, például egy gyermek érdekei miatt.


Mai világunkban sok eszme, ideológia terjed. Többek között a szexuális forradalom, a gender elmélet, az erkölcsi liberalizmus és sok ehhez hasonló. Ugyan csak részben ismerem ezeket, de sok okom van azt gondolni, hogy ezek ártanak. Ártanak egyénnek, ártanak társadalomnak, ártanak az emberiségnek. Ezért ezek ellen felszólalok, ezeket visszautasítom. Ezen elméletek nagyban összefüggnek a homoszexualitással és a melegmozgalmakkal. Ezen ideológiák mentén akarják a mozgalmak képviselői azt, hogy nekünk minden ugyanúgy legyen szabad. Rossznak tartom az ideológiákat és rossznak tartom a velük összefüggő jogköveteléseket is. Igen, ezzel magamat is korlátozom. De a korlát nem mindig rossz vagy nem mindig helytelen.


Számomra a családot a "klasszikus" családmodell jelenti. Szerintem egy gyereknek a legjobb helye az ilyen családokban van. Ezért nem kellene mesterségesen létrehozni ettől eltérő családokat.


Ugyebár én meleg vagyok. Tehát nem tudok normális módon nővel családot alapítani. Illetve tudnék, csak nem éreznénk benne eléggé jól magunkat. De egyedül élni nem akarok, vágyom a társra az intimitásra. Vágyom tehát egy férfi párra. Ha odáig jutunk, kapcsolatunkat jó hivatalossá tenni. De erre nekem megfelel a bejegyzett élettársi kapcsolat is. Házasok nem lehetünk. De nem csak azért, mert nincs rá jogi formula. A férjnek a feleség, a feleségnek a férj a házastársa. Férj a férjnek nem házastársa. Életem társául fogadhatok bárkit. Akár egy férfit is. Ezt jogi dokumentumban le is írhatjuk. De ez nem házasság.

Vallásom miatt sosem fogom azt gondolni, hogy egy pasi lehet a házastársam. Persze ettől még nem kell zavarjon ha más ezt gondolja, és államjogilag házasságot köt két férfi.

Az viszont már zavarhat, ha emiatt egyenlő jogokat kapnak, létrehoznak egy műanyag családot (mert igazit így nem lehet) és így mélyítik azokat a problémákat, amiket a fent említett ideológiák és elméletekből fakadó viselkedések és életformák okoznak.

2013. okt. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!