Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha bosszúból visszakapja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha bosszúból visszakapja, miért engem hibáztat, amikor közben ok-okozat az egész?

Figyelt kérdés

a barátom nagyon szemét volt velem, nagyon hosszú időn át, soha nem változott, sem beszélgetésre, sem könyörgésre, sem arra, hogy megyek tönkre az egészbe, de én mindig reménykedtem, hogy lehetünk még boldogok, tekintve, hogy ő volt az első, aki kitart mellettem és nem hagy el, tehát hittem, hogy ez örökké mehetne, végre megállapodhatok, csak épp javításra szorulnak dolgok, mert épp nem vagyok boldog.

de amikor már végképp feladtam, szétsírtam már mindent, kikészültem, akkor felálltam és mindent visszaadtam nagyon de nagyon keményen.

erre kihoz engem hibásnak, meg elhagy, meg stb.

hiába magyarázom, hogy ok-okozat az egész, hogy az ő cselekedetei következménye minden, hogy minden belőle indult ki és miatta van ez is.


2013. nov. 23. 10:51
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
habár ja, ha egy nőt ütnek vernek, azt sem sajnálja senki.és még ő a hülye, meg meg is érdemli és nincs emberség benne. na hagyjuk már. én nem leszek ilyen.
2013. nov. 23. 12:07
 22/30 A kérdező kommentje:
de szerintem még az ilyennek a férje is felfogja, hogy megérdemli ha egyszer az asszony vágja őt nyakon. még az ilyen is értelmesebb.
2013. nov. 23. 12:09
 23/30 anonim ***** válasza:

20 Tudod, közel 4,5 hónapja mondtam valakinek valamit, az akkori esélye a bekövetkezésnek: mínusz 1000% volt. 3,5 hete bekövetkezett, szó szerint úgy ahogy mondtam és ez már nem az első ilyen eset.


Szóval én a helyedben nem beszélnék ekkora egóval, kedves.

2013. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:

minden kapcsolatban az egyik fél jobban szereti a másikat és többet eltűr a másiktól

a kapcsolatok legnagyobb buktatója, hogy meg akarjuk változtatni a másikat

valakit kényszeríteni (beszélgetéssel, könyörgéssel) hogy változzon meg nem lehet, csak nagyobb értetlenséget szül, hiszen ő mindig ilyen volt, most miért lett ez probléma? tehát jobban eltávolítja az embereket egymástól és nem közelebb hozza

ha utálod a spenótot könyörgésre sem fogod megszeretni, lehet kényszerre megeszed egyszer kétszer, de ha már sokszor kell kényszerből enni, akkor előbb-utóbb kirúgod a szakácsot!

2013. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

ha megbánt valaki valakit, igenis beszélni kell róla szerintem.


és nem az egom nagy, hanem befejeztem a sírást.

2013. nov. 23. 13:03
 26/30 A kérdező kommentje:
# 23 és mégannyit, eleve ő kapta vissza. te sem érted, hogy ok-okozat...
2013. nov. 23. 13:09
 27/30 A kérdező kommentje:
#24 vonatkoztatható ez arra,y az én esetemben, hogy pl én hozzávágtam a spenótját a szakácshoz
2013. nov. 23. 13:10
 28/30 A kérdező kommentje:
de látom, amilyen nehezen megy itt át ez az egész, kezdem érteni drága értetlen exem, hogy miért nem érti. hát egy vagyok azon kevesek közül, aki érti.
2013. nov. 23. 13:52
 29/30 anonim ***** válasza:

Igazat adok Neked kérdező, csak sokaknak azért nem tetszhet mert rosszul értelmezik amit írtál, meg a megfogalmazásod nem olyan amivel kivívnád a sajnálatukat.


Több párom volt már akik mindaddig nem változtattak a szemét viselkedésükön, amíg én is meg nem tettem velük :S

Könyörgés, ezerszer átbeszélés SEMMIT nem ér az ilyen típusnál (nem mindenki ilyen!!!). Egyszerűen empátia nulla.

Hiába mondtam nekik, hogy ha én tenném ezt vele nagyon nem tetszene... És én mindaddig nem tudom megtenni vele amíg szeretem. Ha megteszem akkor ott már nagy gondok vannak. :(


De eljön az amikor már nagy gondok vannak... visszaadtam amit ők csináltak, és rögtön máshogy álltak a dologhoz. Ez kellett ahhoz hogy rájöjjenek, nagyon nem szép amit ők csináltak velem és igazam volt...? És erre mért nem lehet rájönni beszélgetés során?


Egyszerűen eszükbe se jut átgondolni a dolgokat, mint egy gyerek, amíg őt nem ütik meg nem tudja, hogy az fáj és ő addig bánt másokat.


Az ok okozat igaz, csak ha már az okozat megtörténik már nagyon rossz a dolog :(

Te se hiszem hogy bosszúmániás vagy :D csak a többi válaszoló nem érti meg, hogy vannak olyan emberek akik nem hajlandóak változtatni a dolgokon addig, amíg velük is meg nem teszik.

De akkor már késő, a másik fél már lelkileg egy megalázott roncs aki mindent eltűrt eddig.


Keress mást. :( Vannak normális, empatikus emberek is.

És valóban reménykedtem én is mindig, hogy majd jobb lesz, majd megjavul a kapcsolat és vártam és vártam és vártam (persze megbeszéltük a dolgokat mindig de semmit se ért) ... amíg ki nem készültem. Nem éri meg, mert a problémákat igen, együtt kell megoldani, de ha a másikat mindaddig nem érdekli a dolog amíg őt nem érinti, neki nem fáj semmit se tesz.

Hát de mi ez már? Nem érti az ami a párját érinti? :D Az ilyennel nem lehet megoldani a gondokat. :(


Egy nagy behatásra talán megváltozik, de ha csak akkor történik meg mire már minden szeretetet kiirtott a másikból (pl most belőled) akkor az már késő.


Keress értelmes emberkét. :/ (a negatív hozzászólásokkal meg ne foglalkozz mert aki nem találkozott még ilyen empátiátlan alakkal, az nem hisz Neked és elkönyveli a dolgot annak, hogy Te vagy a gonosz bosszúálló, és hogy tuti nem beszéltétek meg a dolgokat :) )


(persze jobb lenne ha még rendbe tehető lenne a kapcsolat. Lehet a kommunikáció módja a rossz, megértené mit akarsz mondani, de vannak akiket elég furcsa nyakatekert módon lehet csak megközelíteni és nem mindegy hogyan fogalmazol. Amiről Te nem gondolnád, hogy rossz megfogalmazás mert szted tök értelmes, lehet belőle pont az ellenkezőjét váltja ki, aztán meg csak nézel hogy mivan?...)

2013. nov. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

köszönöm, végre aki ért és megért.


majhogy minden szava találó :)

2013. nov. 26. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!