Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitől lett hirtelen ekkora...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől lett hirtelen ekkora divat az eljegyzés a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

az elmúlt pár hónapban legalább 5-6 ismerősömet jegyezték el, közülük is talán 2 csaj töltötte be a 20-at. pl a volt lakótársam 23, az első évfordulójukon jegyezte el a srác... speciel örülök neki, hogy elvileg boldogok és remélem sokáig együtt lesznek. de számomra megdöbbentő, hogy 12 hónap elég ahhoz, hogy elkezdjenek esküvőt tervezgetni, pedig előtte pár hónappal még simán csalták egymást. legalább is a csaj a pasiját. majd igent mondott, pedig a "boldogságuk mögött" a legjobb barátomba szerelmes-nem a jegyesébe.

vagy pl egy másik páros, ahol a srác 20, a csaj 17, kb hetente szakítanak, tipikus mai facebook viszony, folyton kiteszik hogy "kapcsolatban", pár nap múlva meg "egyedülálló", és hasonlók. majd a következő post, hogy "jegyben járnak", két nap múlva újra egyedülállóak. ez olyan kiábrándító..

ne értsetek félre, nem szidni akarom őket és nem is irigykedem. csupán nem értem, náluk nincs értéke az eljegyzésnek? vagy ez eddig is így volt? nem jelent semmit?

én speciel nem örülnék ha a párom sitty-sutty eljegyezne 1-2 év után, pedig már együtt élünk. szerintem ráér ha már meg tudjuk együtt teremteni a saját egzisztenciánkat. tehát nem szorulunk szülői segítségre, saját magunk tudjuk honorálni az esküvőnket, esetleg gyermeket is tervezünk a közeljövőben.


20N


2013. dec. 5. 11:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

most ez a menő


nyáron láttam eljegyzős gimis párt, lakást is adtak a szülők. már szakítottak :DDD

2013. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy ez nem idő kérdése: Mikor az ember már annyira megismeri a másikat, hogy biztos a dolgában, akkor simán jöhet. Persze ehhez elég biztosnak is kell lennie, 1 év kapcsolat meg nem árt, és az sem, hogy jóideig legyenek összeköltözve: ez szokatt sok helyen a buktató lenni.
2013. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"én speciel nem örülnék ha a párom sitty-sutty eljegyezne 1-2 év után, pedig már együtt élünk. szerintem ráér ha már meg tudjuk együtt teremteni a saját egzisztenciánkat. tehát nem szorulunk szülői segítségre, saját magunk tudjuk honorálni az esküvőnket, esetleg gyermeket is tervezünk a közeljövőben."


És ha az egzisztencia már rég nem probléma? Akkor mennyi idő kellene?

2013. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ha stabil hátterünk lenne (ami előreláthatólag meg is valósul pár hónapon belül), akkor nem kellene idő, gondolkodás nélkül igent mondanék. annak viszont nem látom értelmét, hogy csak úgy eljegyezzen és anyu, apu fizetik a bulit...
2013. dec. 5. 12:11
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért a valódi eljegyzést a facebookos kapcsolati állapot változtatással ne keverjük össze! Utóbbi egy divatmarhaság. Én is ismerek olyan csajt, aki előtte héten még mással dugott, összejött egy pasival, 2 nap után szakítottak, rá 3 napra meg kitette, hogy eljegyezve, meg a nevét is megváltoztatta XYné-ra. (Mellesleg úgy vettem észre, hogy pont a haldokló, vagy eleve halálra ítélt kapcsolatoknál nagy divat kitenni, hogy "eljegyezve" vagy "házas". Talán így próbálják "erősíteni" az amúgy pocsék kapcsolatot?)

Szóval a facebook-eljegyzéseket azért nem kell komolyan venni.

[link]

Ismertem olyan hölgyet, akinek a Facebook-állapota hetente kétszer végigment az "egyedülálló - kapcsolatban - eljegyezve" fázisokon. Ez komolytalan. Nem attól lesz egy kapcsolat jó, hogy azt eljegyzésnek hívják, és a másik dolog, hogy nem kell minden kis vacak összeveszésre szakítani.


Azért önmagában az eljegyzése 1-2 év után nem tartom hibának, 1-2 év azért már nem "sitty-sutty". (Persze ez függ az adott pár év minőségétől is.)

Azért az eljegyzés se feltétlenül egyenlő az esküvő azonnali tervezgetésével. Van, akik évekig csak jegyesek, mert egyszerűen erre az állapotra nem úgy tekintenek, mint egy "most azonnal esküvőt" kényszerre. Szóval egy szó mint száz, az eljegyzés nem azt jelenti, hogy már az esküvőt tervezik, csupán eggyel komolyabb szintre lépett a kapcsolatuk.


Az megint más téma, hogy egyesek úgy vannak kapcsolatban, hogy összevissza csalják egymást. Szánalmasnak is tartom, meg igazából lehangoló látni, hogy valaki úgy jár jegyben, hogy közben másra vágyik. Ez teljesen értelmetlen. Csak ugye a "nyugati kultúra" hatására egyre kevésbé számítanak már az érzelmek egy kapcsolatban.

Amit ismerősödről írtál, nem teljesen tiszta. Tudta a másik fél is, hogy a "jegyese" csalta? Egyébként az ilyenre nagyon jól illik az a bizonyos R-betűs szó.

2013. dec. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdezhetnénk azt is, mitől nem lett divat az elmúlt pár évtizedben?

Ez a normális, persze csak akkor ha nem zenecsatornákon meg plázareklámokon nevelkednének a fiatalok. Akkor lehet, hogy lenne annyi eszük, hogy olyat találjanak akivel össze is jön.

2013. dec. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"ha stabil hátterünk lenne (ami előreláthatólag meg is valósul pár hónapon belül), akkor nem kellene idő, gondolkodás nélkül igent mondanék."

Szóval az eljegyzés pénz kérdése? Bocs, úgy tudtam, hogy ez érzelmi kérdés. De hát ízlések és pofonok...

Jobb helyeken nem azon múlik egy eljegyzés, hogy van-e pénzed-kocsid-házad. Kicsit magadnak mondasz ellent, hogy 2 év járás után még hű de korai, de ha pénz van, akkor azonnal.

"annak viszont nem látom értelmét, hogy csak úgy eljegyezzen és anyu, apu fizetik a bulit..."

Milyen bulit? Egy eljegyzésben jóformán semmit nem kell fizetni. Tudom, te már az esküvőre gondolsz, de újfent meg kell jegyezzem, nincs megszabva, hogy eljegyzés után X hónappal már házasodni kell, természetesen hetedhét országra szóló lakodalom mellett.

2013. dec. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért kell mindent ledivatozni? Egyáltalán nem divat, sőt.. manapság egyre később házasodnak az emberek, ez egyértelmű.
2013. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, valóban nem azonos amit facebookra kitesznek és ami valós esemény. a példa amit említettem, ott valóban eljegyezték egymást, rakás fotót tett közzé, a leányzó pedig civakodott a "kritikusokkal", akik bombázták a "jegygyűrűnek nem nevezhető" és hasonló kommentekkel, mivel láthatóan nem gyémántot húztak az ujjára.


1-2 után valóban nem "sitty-sutty" HA az egy kiegyensúlyozott kapcsolat. gondolom akik hetente szakítanak, nem túl komoly kapcsolatban élnek.

és igen, nálam a kiegyensúlyozott kapcsolatba bele tartozik a közös, biztos háttér. én nem mondanék igent olyan pasinak, aki pl a szüleivel él, nem dolgozik, nincsenek céljai, nem próbál kitörni, és hasonlók. nem azért mert a pénze számít, hanem mert nem tudok és nem is akarok közös jövőt tervezni életképtelen férfival.

és igen, nem örülnék ha a párom eljegyezne anélkül, hogy megvan a biztos hátterünk. szerintem felesleges 10 évig jegyben járni. szerintem az eljegyzés nem kell ahhoz, hogy komolyra forduljon egy kapcsolat. egy gyűrűtől nem lesz semmi másabb, ahogy az esküvőtől, papíroktól sem.


egészen a mostani kapcsolatomig esküvőellenes voltam, és jelenleg sem azért más a véleményem mert "menő" ha valakit elvesznek, hanem mert óriási hatást gyakorolt rám a párom, mikor elmondta, hogy szeret annyira, hogy néhány év múlva a "nevét adja nekem". számomra ez megtiszteltetés tőle. Ő olyan ember, akire büszke vagyok, hogy a párom, mert egy nagyon különleges férfi.


és azért divatozom le, mert gondolom 15-17 évesen ez nem más.

2013. dec. 5. 12:48
 10/15 anonim ***** válasza:
Mert más ezt csinálja akkor ők is azt csinálják. elhamarkodott döntéseket hoznak, szerelmesek nem látnak át a szitán ilyenkor, nem gondolkodnak tisztán, érettlenség ésatöbbi.
2013. dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!